La piciorul Porcului

Este un loc in care te duci sa mananci de fiecare data cu placere? Exista un fel de mancare pe care il comanzi mereu in acel loc? Impartaseste aceste date celor care vor sa incerce mancaruri excelente fara a face efortul de a le gati singuri.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

irina_v
Incepator

La piciorul Porcului

Mesajde irina_v » 03/12/2011 02:59

am descoperit restaurantul La Piciorul Porcului la aniversarea unui prieten si de atunci il vizitez periodic.

este situat vizavi de spitalul Babes, in spatele bisericii catolice, nu departe de bdul Decebal. are in jur de 60 de locuri, iar locatia are avantajul ca are oricand locuri de parcare disponibile :)

abianta este foarte placuta, decorul si design-ul meniului intaresc ideea de "cel mai vesel restaurant cu specific porcesc":P suna interesant nu?

mancarea este delicioasa :buuun: , iar specialitatile bucatarului pe langa gustoase mi se par si originale: "Genunchi de porc la cuptor pe pat de varza calita", "Rasol de porc cu bere neagra, servit cu hrean cat cuprinde ", de la meniul antiporcesc preferata mea este branza la tigaie. :buuun: mmm, o bunatate. ca sa citrez din meniul lor : regina gustărilor calde de "La Piciorul Porcului". Dacă nu o să vă placă, răzbunaţi-vă pe bucătar!. daca nu ma credeti uitati-va aici: http://www.lapiciorulporcului.ro/antiporc.html

Înapoi la “Restaurante preferate”