Kombe

Ati renuntat la carne, iar retetele vegetariene pe care le cunoasteti sunt cu mult mai gustoase decat cele cu carne? Aici va puteti Împartasi cunostintele in materie de mâncaruri vegetariene si puteti sublinia meritele acestui tip de alimentatie.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

yafa
Bucatar de talie internationala

Mesajde yafa » 14/04/2010 12:27

nicoleta64 scrie:
yafa scrie:
Multumesc mult Pupi, :hug: :pup: :flower: , acusica vine si randul meu sa fac spanakopita asa ca... :wink:

Dupa turci te dai cu grecii :wink:
Buna :buuun: si eu fac ceva asemanator cu spanac si branza...este diferit aluatul. :flower: :hug:

:P :P , raman in zona sa vad ce pot recupera :wink: , multumesc Nico, poate ne dai si reteta ta. :hug: :pup: :flower:
Life is like a box of chocolate, you never know what you are gonna get!

http://www.cuisineetplaisir.wordpress.com

nicoleta64

Mesajde nicoleta64 » 14/04/2010 01:13

yafa scrie:
nicoleta64 scrie:
yafa scrie:
Multumesc mult Pupi, :hug: :pup: :flower: , acusica vine si randul meu sa fac spanakopita asa ca... :wink:

Dupa turci te dai cu grecii :wink:
Buna :buuun: si eu fac ceva asemanator cu spanac si branza...este diferit aluatul. :flower: :hug:

:P :P , raman in zona sa vad ce pot recupera :wink: , multumesc Nico, poate ne dai si reteta ta. :hug: :pup: :flower:

Sigur ...atunci cand o fac :) :hug:

adry
Bucatar de elita

Mesajde adry » 14/04/2010 06:31

Apetisant de tot!!
Am citit ce ai scris mai sus Lidiei (ca si eu ma gandisem la pasta phillo) dar cred ca trebuie sa ma resemnez, sa ma pun pe treaba, sa fac aluatul in casa!!
Mi se pare asemanator cu cel pentru burek, cel putin la modul in care se intind foile!!!(doar ca are in plus lapte si drojdie!!!)

yafa

Mesajde yafa » 14/04/2010 10:48

adry scrie:Apetisant de tot!!
Am citit ce ai scris mai sus Lidiei (ca si eu ma gandisem la pasta phillo) dar cred ca trebuie sa ma resemnez, sa ma pun pe treaba, sa fac aluatul in casa!!
Mi se pare asemanator cu cel pentru burek, cel putin la modul in care se intind foile!!!(doar ca are in plus lapte si drojdie!!!)

Bine ai revenit adry, ti-am dus lipsa!

Multumesc :hug: :flower: :pup: , da ai dreptate aluatul seamana cu cel de burek, te astept cu impresiile :hug:
Life is like a box of chocolate, you never know what you are gonna get!

http://www.cuisineetplaisir.wordpress.com

Înapoi la “Bucatarie vegetariana”