Jurnal de bord :)

In aceasta zona sunt publicate articole realizate de catre membrii clubului editorial, si reprezinta si o modalitate de a sugera teme idei pentru newsletter.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, Moderatori

xanora
Bucatar Sef

Mesajde xanora » 26/01/2013 11:42

antoniah scrie:
xanora scrie:Antonia ca sa vezi ca ne vom intoarce in Berlin, care mi e una mi s-a parut fantastic si imi pare rau ca am ratat din cauza "miresei" 2 muzee ce erau deschise cand ne-am intors am facut o pusculita pt monedele de 2€ si am lipit o etichetta pe care crie "berlin 2013" :D Nu mi se par triste povestile legate de WW2, parerea mea e ca intelegand ce s-a intamplat atunci si coreland cu istoria noastra putem intelege mai bine cine si ce suntem ca natie.

[/b]Pupi la Paris nu am ajuns, sper sa ajung in viata asta o data :D dar.... din pacate situatia financiara nu imi permite anul asta decat o vacanta in Romania. Multumesc pt aprecieri ! Insa recomand Varsovia din inima!

Crista din Spania nu am cine stie ce poze, doar din Valencia si niste castele sau ruinele castelelor vizitate.Daca te uiti pe pozele de FB acolo sunt albume din incepand de acum 3 ani si fiecare are un nume si pozele mai au unele si explicatii, exceptand cele de petrecareata hihi

Roxana mi-am amintit acum de o melodie frumoasa si am cautat sa vad daca o gasesc pe You Tube ”sa o aduc aici” la postarea ta. :) Nu numai ca am gasit-o dar are versurile traduse in limba spaniola si m-am bucurat nespus.

Asadar, Imagine pentru VACANTE FRUMOASE! Sa va intoarceti la Berlin de multe, multe ori! :hug:

http://www.youtube.com/watch?v=yHip8vCu_kE

=D> =D> =D> Super versuri! Multumesc ca le-ai gasit si in spaniola! Din pacate, germana mea a cam murit dupa liceu :(
xanora
"Eu sunt o-mperechere de straniu
Şi comun,
De aiurări de clopot
Şi frământări de clape -
În suflet port tristeţea planetelor ce-apun,
Şi-n cântece, tumultul căderilor de ape..." Ion Minulescu " Ecce homo"

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 27/01/2013 06:41

Cu drag. :hug: M-am bucurat sa povestim putin. :flower:

Înapoi la “Articole Club Editorial”