Interviu cu D_dana_a, Bucatarul Lunii Octombrie!

In aceasta zona sunt publicate articole realizate de catre membrii clubului editorial, si reprezinta si o modalitate de a sugera teme idei pentru newsletter.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, Moderatori

d_dana_a
Bucatar de talie internationala

Mesajde d_dana_a » 21/11/2013 08:42

antoniah scrie:FELICITARI Dana pentru interviu! A fost o bucurie pentru mine dialogul nostru virtual. :hug:

Imagine

Citind interviul tau am gasit intre noi multe similitudini si cred cu tarie ca toate acestea sunt inceputul unei prietenii nesfarsite (se spune ca prietenia este ”o egalitate armonioasa” si ca ea se naste tocmai din ”acordul modului de a gandi”).

Pentru mine nu este probabil clipa confesiunilor insa uite ca nu ma pot abtine... Stiu exact ce spui atunci cand amintesti de nevoia aceea acuta de a face mereu cate ceva. Imi place si mie sa pictez in timpul liber (pictura mea este naiva si de ani multi tot ”la inceput de drum” insa mi-a fost uneori un mic ”refugiu” – am invatat ca desi afara ploua de rupe sau este un ger cumplit, pe panza mea poate fi soare). Mi-as fi dorit sa fac un liceu de arta si o facultate in domeniu insa m-am trezit la o rascruce de drumuri si din ”doua mari iubiri” am ales-o pe aceea despre care la momentul respectiv credeam ca ma va implini profesional (a nu se intelege gresit, imi iubesc meseria foarte mult insa trebuie sa recunosc ca cel putin uneori as da bucuroasa agitatia cu care ea vine la pachet pe linistea din fata sevaletului). Ca si in cazul tau, dincolo de implinire, profesia mi-a oferit marea sansa de a-mi cunoaste sotul (cel mai bun lucru care mi s-a intamplat pana la nasterea baietelului nostru). Iubesc si eu fotografia, calatoria (cred cu tarie ca ne poate vindeca de cele mai multe ori). Am o relatie speciala cu mama si am simtit intotdeauna ca avand increderea ei ”as putea muta muntii”. Strabunica paterna (mama bunicului meu) mi-a fost inspiratie si lumina. O port in suflet in fiecare zi (si de fiecare data cand fac paine).

M-am luat cu vorba... :vis: (de fapt doream sa iti spun cat de multe lucruri avem in comun).

Sa nu te schimbi niciodata! :hug: Ai o sensibilitate si o blandete aparte. Sa zambesti la fel in fiecare zi! Esti frumoasa! :hug: :flower: :flower: :flower:

Si pentru mine a fost o placere acest interviu virtual :hug: :pup: :love: :flower:
Ma bucur sa aflu ca avem atatea in comun, chiar si mirosul painii facut de strabunica ;)
Multumesc mult pentru complimente :master: :master: :master: :master: :master: :master: :master: :master: :master: ...si pentru frumoasele intrebari din cadrul interviului ;)
:love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love:
Imi place sa gatesc...
Imagine

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 22/11/2013 08:22

d_dana_a scrie:Multumesc mult pentru complimente ...si pentru frumoasele intrebari din cadrul interviului.

Cu drag! Bucuria interviului a fost in egala masura si de partea mea! :hug: :hug: :hug:

d_dana_a

Mesajde d_dana_a » 23/11/2013 08:45

antoniah scrie:
d_dana_a scrie:Multumesc mult pentru complimente ...si pentru frumoasele intrebari din cadrul interviului.

Cu drag! Bucuria interviului a fost in egala masura si de partea mea! :hug: :hug: :hug:

:hug: :hug: :hug: :love: :love: :flower: :flower: :flower:
Imi place sa gatesc...

Imagine

mikirafaela
Bucatar de elita

Mesajde mikirafaela » 26/11/2013 10:40

Buna Dana!
In sfarsit am reusit sa citesc si eu interviul! Ma bucur sa te cunosc mai bine, sa te felicit pentru toata activitatea ta de aici, in special pentru retetele gustoase, pentru fotografiile facute la fiecare reteta si iti doresc mult, mult succes in continuare. Imi place sa te stiu aproape (chiar mi-ai lipsit) si apreciez ca iti faci timp sa stai si cu noi.
:flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower:
:hug: :pup:

Felicitari Antonia pentru realizarea interviului!
:flower: :flower: :flower:
MIKI

d_dana_a

Mesajde d_dana_a » 02/12/2013 08:05

mikirafaela scrie:Buna Dana!
In sfarsit am reusit sa citesc si eu interviul! Ma bucur sa te cunosc mai bine, sa te felicit pentru toata activitatea ta de aici, in special pentru retetele gustoase, pentru fotografiile facute la fiecare reteta si iti doresc mult, mult succes in continuare. Imi place sa te stiu aproape (chiar mi-ai lipsit) si apreciez ca iti faci timp sa stai si cu noi.
:flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower:

Felicitari Antonia pentru realizarea interviului!
:flower: :flower: :flower:

Multumesc :hug: :pup: :pup: :love: :love: :love: :pup: :pup: :hug:
...promit ca am sa stau mai mult pe Rc :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love:
:flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: :flower:
Imi place sa gatesc...

Imagine

Înapoi la “Articole Club Editorial”