Icre vegetale din seminte de chia

Ati renuntat la carne, iar retetele vegetariene pe care le cunoasteti sunt cu mult mai gustoase decat cele cu carne? Aici va puteti Împartasi cunostintele in materie de mâncaruri vegetariene si puteti sublinia meritele acestui tip de alimentatie.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 18/01/2014 02:20

pupi scrie:Anto, oare cu ce as putea inlocui ceapa cruda???
De un timp incoace a inceput sa imi faca foarte rau :( ...nici salata de vinete nu mai pot manca daca folosesc ceapa...pentru oamenii mei fac cu ceapa iar pentru mine cu usturoi...cred ca din cauza toxicitatii cepei patesc asta :( ....cred ca am sa incerc cu usturoi sau am sa dunstui ceapa inainte.
Eu consum chia mereu, chiar folosesc la unele prajituri in loc de ou..... =D> =D> pentru postarea asta( eu puneam seminte de chia in paine in timp ce amestecam faina cu sare) :wink: ....am sa fac si eu reteta asta cu siguranta, am acasa tot ce imi trebuie :hug: :hug: :pup: :pup:

Pupi draga mea, nu stiu daca poti sa inlocuiesti usor ceapa in reteta aceasta. :( Nu am nici o idee.

In combinatia aceasta, daca eram la un restaurant din acela unde preparatele se servesc pe intuneric (”Blind Restaurant”) as fi putut sa cred ca este o salata de icre. :P

Sunt excelente pe o feliuta de paine prajita.

Iti multumesc. :hug: :pup: :flower:

Înapoi la “Bucatarie vegetariana”