Hanul Domnesc, un local ptr. gurmanzi

Este un loc in care te duci sa mananci de fiecare data cu placere? Exista un fel de mancare pe care il comanzi mereu in acel loc? Impartaseste aceste date celor care vor sa incerce mancaruri excelente fara a face efortul de a le gati singuri.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

tantelu01
Incepator

Hanul Domnesc, un local ptr. gurmanzi

Mesajde tantelu01 » 03/02/2010 04:27

Pentru ca nu am gasit in lista restaurantelor Hanul Domnesc din Tg. Jiu, il recomand cu cea mai mare caldura. L-am descoperit intr-o excursie prin zona, recomandat de un prieten. De atunci, facem si ocol de 3 ore numai sa ne ospatam aici. Incepand de la cititul meniului, care iti aduce pofta de mancare pe culmi nebanuite (asta daca nu erai deja lihnit de foame) pana la ultima bucatica inghitita, este ceva de vis. Bucataria romaneasca e la ea acasa, oamenii sunt foarte primitori, ambianta de asemenea. Ce este revoltator, este ca pofta devine asa de mare cand citesti meniul, incat te apuci sa comanzi mai mult decat poti manca si bea. Daca nu prididesti, nu-i bai, la cerere se pun la pachet. Daca treceti prin Tg. Jiu sau prin apropiere, nu-l ocoliti.

cara
antitalent culinar

Mesajde cara » 03/02/2010 04:46

pe mine m-ar interesa niste coordonate gps, ceva, sau o adresa - adica ceva mai concret (ca nu se stie niciodata cand ajungem in zona :wink:

Deci mancare buna, absolut sigur?
Traditional romanesc, sau?

tantelu01
Incepator

Mesajde tantelu01 » 03/02/2010 04:51

Mancare si bauturi traditionale romanesti. Daca ajungi acolo, dependenta scrie pe tine :P
Incerc sa ma uit pe o harta si revin cu adresa exacta. Am fost duminica trecuta si am aflat ca au mai deschis inca o locatie tot prin centru, dar de aia nu pot spune cum arata si nici daca bucataresele sunt la fel de pricepute. Noi insistam sa deschida un local si in Bucuresti, cu bucatarese scolite acolo.
Promit ca revin cu adresa.

tantelu01
Incepator

Mesajde tantelu01 » 03/02/2010 05:08

http://www.infopagina.ro/restaurant-hanul-domnesc

aici gasesti si adresa si pozitionarea pe harta
La intrarea din Victoriei e cafeneaua din care se intra in restaurant, parter si subsol.

dandax
Incepator

Mesajde dandax » 06/04/2010 11:10

Hey eu zic ca dupa atata mancare merge si un desert pe masura. Eu imi cumpar prajiturile de la Cofetaria Eduard, mie una mi se par super bune pajiturile, si torturile sunt super. Poti chiar sa faci si torturi personalizate si pentru copii.

Înapoi la “Restaurante preferate”