Haideti sa ne cunoastem intre noi (2)

Aici putem sa ne cunoastem. Cu ce va ocupati ce varsta aveti, hobiuri, familie, poze, unde locuiti.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

kia
Moderator

Bun venit!

Mesajde kia » 23/03/2006 05:31

:hug: Bun venit pentru Crista si Manu!! Crista am ramas profund emotionata cin am vazut pozele tale! :pup: Toata viata mi-am dorit sa pot face chestia asta ca pe o meserie..dar poate ca doar in alta viata! :cry:
Manu draga , sa iti traiasca micu mare,si sa fie sanatos! E o minune de barbat! :pup:
:hug: Inca odata bine a-ti venit, si sper sa va placa la noi!

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 23/03/2006 06:29

Multumesc kia ...
ca sa te scufunzi si asta sa fie meseria ta e cam greu. In Romania sunt putini si cei care sunt cred ca sunt jandarmi sau cam asa ceva.. oricum militari/politisti.
Avantajul in Italia ca in orice directie o apuci cind iesi din casa tot intilnesti marea ... si apoi pina acum citiva ani era destul de liber, acum ce au inceput sa se prosteasca cu parcuri naturale si alte minuni.
Eu am auzit ca te poti scufunda si in Marea Neagra, nu e mare lucru de vazut insa, nisip si tot nisip si din cind in cind cite un pestisor ratacit ... dar e un inceput. La turci sigur poti sa te scufunzi si e si frumos ... iti dau ei tot echipamentul, te duc in locuri frumoase si cu instructorul de mina te scufunzi - a facut asta o prietena a mea... Eu m-am scufundat cu sotul care "a uitat " ca eu sunt la inceputul carierei de scafandru asa ca am avut si experiente mai ciudate: am ramas fara aer si era sa ma innec la mal , m-am pierdut in jurul unei stinci de el - sau el de mine .. a fost si cu suspense ... :shock:

angelique
Bucatar de elita

Mesajde angelique » 23/03/2006 06:48

oricum crista ii tare frumos ceea ce faci!te invidiez! :lol:
Fiecare lucru are frumusetea lui, dar nu oricine o vede

cara
antitalent culinar

Mesajde cara » 23/03/2006 08:10

dar fetele astea au conditie fizica, nu gluma!
ma uitam la Manu si la familia ei de temerari...uimitor!..chiar si micutul e invatat cu inaltimile si aerul "tare"..
Crista e si ea un fenomen, dar avand in vedere ca si mie imi place sa inot si fac scufundari..si mai am un scafandru partener de viatza, nu pot decat sa ma bucur ca mai exista si altii cu aceeasi pasiune.
..e fain sa te scufunzi si in mare, Crista.. :blushing:

Nally
Bucatar

Mesajde Nally » 23/03/2006 08:42

Buna Crista si Manu :hug:

Manu ai o familie tare frumoasa! Sebastian al tau pe cat aprilie e nasut! Si Sebi al meu e tot in aprilie pe 14! :love: Sarbatorim cu mic cu mare 2 ani de cand suntem impreuna si ne bucura viata cu nazbatiile si zambetele lui strengare! :love:

Sa va traiasca micul print si sa va aduca numai bucurii! :love: :pup:

miha1950
Bucatar Sef

Mesajde miha1950 » 23/03/2006 08:44

Harnice ati fost astazi in lipsa mea!
Lume noua.Bine ai venit Crista.Cred ca te vei simti "ca acasa" aici, cu noi.
Manu, pe unde ai trait tu cu Dunarea la picioare?

Manu
Incepator

Mesajde Manu » 23/03/2006 10:10

Multumesc la toata lumea.Nally al meu e nascut pe 29 si e tot atit de neastimparat ...dar imi place sa-l iau cu noi peste tot si cred ca-i face bine.S-a simtit excelent pe munte si sper sa-i placa muntele si marea cum ne place si noua.Si m-am gindit sa-l invat de mic. :D
Miha eu m-am nascut cu picioarele in Dunare :P la Calafat (si un pic mai jos) :lol: E superb acolo.Toata copilaria mi-am petrecut-o pe malul Dunarii.

kia
Moderator

Draga Crista

Mesajde kia » 23/03/2006 10:49

:) Draga Crista , eu cind m-am gindit la viata mea de..scafandru..nu m-am gindit deloc la marea noastra... :blushing: Eu visam la cu totul si cu totul alte mari si oceane,la noi la mare erau si anul trecut acolo cu echipament de inchiriat..dar nu m-a tentat deloc :? ..aaa..eu de altfel sunt un pic cam ..apatrioata'' :P :hug:..in afara de mincare nu ma tenteaza nimik din ceea ce inseamna Romania..

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 24/03/2006 09:27

multumesc fetelor ( Nally , Miha ) ... deja ma simt bine la voi aici pe forum... m-am inarmat de aparat de fotografiat la bucatarie cuma zis Adinush si ma pun pe "pozat" cratiti si farfurii ( cu mincare ... ).

Kia ai dreptate ... sper sa nu dea nimeni cu rosii in noi dar si eu prefer sa vizitez alte locuri ... Romania ( ce nu am vazut cind eram mica ) o sa vad la batrinete.

Simosymo
Incepator

Sa ne cunoastem

Mesajde Simosymo » 24/03/2006 02:59

Buna tuturor
Cara, aici cred ca putem discuta si despre altceva decat despre retete, nu-i asa?
Cand ai plecat tu in Germania ai avut nevoie de viza?
Eu tocmai am primit invitatie de la nasi, in State, si... lucrand si eu si sotul in armata habar nu avem ce trebuie sa facem. Poti sa-mi dai niste sfaturi referitor la asta?

Înapoi la “Mesaj de bun venit”