Hai sa vorbim 5 minute ...

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

adinush
Bucatar in devenire

Mesajde adinush » 12/04/2006 08:59

Cara nu m-am putut abtine :twisted: ...tu ori te-ai mutat din Germania in Neverland? :lol: :lol:

cara
antitalent culinar

Mesajde cara » 12/04/2006 10:30

cam p-acolo ma simt.. :?

ps: nu tre` sa te proiectezi fizic undeva ca sa te simti acolo.

roxanavmv
Bucatar de elita

Mesajde roxanavmv » 13/04/2006 12:57

ma bag si eu ca musca in lapte? din nou :D . Eu inca mai descopar discutii pe site si pt. ca sunt in concediu saptamana asta (vedeti ca nu sunteti asa de ghinioniste :) , de luni sunt inapoi la lucru si mai putin pe net), incerc sa aflu cat mai multe despre voi. Numai ca am inceput deja sa uit unde va gasesc pozele, si dupa cum se extinde lista, numai stiu sigur pe cine am vazut si care mai este inca dator cu o poza. Am vazut in conversatie cand Miha a zis ca trimite poza ei si apoi Cara si Kia vorbeau de pozele lor, insa nu am vazut decat poza Kiei.
Si ca urmare am doua intrebari: 1. unde pot sa le vad si eu pe Miha si pe Cara? 2. Dupa ce am vazut cum arata Kia, pot sa sterg si eu poza mea si sa o pun pe a sora-mii, care e mai tanara si mai frumoasa si sa zic ca sunt eu? Ca si eu am avut copil, dar de doi ani nu mai pot spune ca nu se cunoaste. :P
iertati-ma daca sunt cam bagareata, dar departarea ma facut sa duc dorul la multe de pe acasa, nu numai mancarea, ci si prietenia oamenilor si atmosfera pe care am regasit aici. Astea fiind spuse... pe curand :hug: :hug:

nebunia
Bucatar in devenire

Mesajde nebunia » 13/04/2006 05:33

Eu am fost zilele trecute la o mica sueta cu amici de pe alte forumuri si a fost ocazie sa ma pozez mumoasa, aranjata, ca in rest..is toata cu parul valvoi, in toate partzile, "jucandu-ma" intre calculator si aragaj si cateodata la televizor cand pun pana mana pe telecomanda. :roll:
Fişiere ataşate
irina cap.JPG
Eu "supusa"
irina cap.JPG (20.16 KiB) Vizualizat de 1310 ori
irina rotund.jpg
aici eram profund analitico-zeflemista ;))))
irina rotund.jpg (33.94 KiB) Vizualizat de 1310 ori
irina si steffy in masina.jpg
Eu si printzesa mea
irina si steffy in masina.jpg (100.47 KiB) Vizualizat de 1310 ori
steffy6.jpg
aici printzesa mea e plina de figuri, doar e urmasa mea. ;))))
steffy6.jpg (96.09 KiB) Vizualizat de 1310 ori

cara
antitalent culinar

Mesajde cara » 13/04/2006 09:00

irina, poza aceea din masina e foarte buna de "tablou". adica, intr-adevar, trebuie sa fie un pic lucrata, dar merita eforul.
mi-a placut foarte mult si prima poza(cea cu fetita ta):dezinvolta, fara timiditatea aceea specifica fetitelor de varsta ei,pare ca ii place sa fie fotografiata(lucru foarte bun).
pozele cu tine(singura) contrazic flagrant :wink: imaginea aceea exuberanta si avangardista cu care ne-ai obisnuit.
e cert ca :1. sobrietatea nu te prinde(cred ca esti mult mai tu cu parul mai ..ravasit-n-am gasit alt cuvant); 2. nu trebuie sa-ti maschezi spiritul exuberant-adolescentin pentru ca e extraordinar ca il ai inca.

nebunia
Bucatar in devenire

Mesajde nebunia » 13/04/2006 07:07

Bai da ce ma ghicesti tu. Imi place sa sperii lumea. Ia sa incerc inca o data:
BAU! BAU! =)) =)) =)) =))

roxanavmv
Bucatar de elita

Mesajde roxanavmv » 13/04/2006 07:40

cara, tu ai studiat psihologia? imi plac tare mult comentariile tale, umorul si sarcasmul ce se intrevede pe alocuri.
Eu nu sunt in stare sa lipesc nici macar smiley-urile potrivite :cry: , dovada a umorului meu scazut la cote alarmante sau a experientei reduse pe calc, in ciuda faptului ca lucrez toata zi pe el. Ca sa nu mai vorbim de cat sunt de dislexica. Ma gandesc ce-o crede Miha cand citeste randuri ca ale mele.
O sa incerc sa nu-i spun sefului meu despre problemele mele de a trimite un mesaj f. inspirat in timpul programului. :P

miha1950
Bucatar Sef

Mesajde miha1950 » 13/04/2006 09:19

Uite cum ma faceti voi sa ma ridic si sa-mi iau ochelarii! Caci daca de citit pot fara ei (doar la calculator!), de folosit tastatura, nici vorba :D

Si acum, s-o luam pe rand:taaaare mai sunteti frumoase voi doua, mama si fiica, Irina!Iar referitor la exuberanta ta, parerea mea este ca ascunde o mare doza de timiditate. :blushing: :hug: :pup:

Iar tu, Roxana ai probleme de comunicare cu calculatorul tocmai datorita stresului, determinat de folosirea PC-ului in timpul programului :D :D :hug:

miha1950
Bucatar Sef

Mesajde miha1950 » 13/04/2006 09:24

Ma-ntorc la Roxana:spuneai ca mama ta este severineanca.Ce varsta are?scuza-mi indiscretia, dar severinul este orasul copilariei si adolescentei mele.Cred ca suntem de varste apropiate.

cara
antitalent culinar

Mesajde cara » 13/04/2006 09:43

miha1950 scrie:Uite cum ma faceti voi sa ma ridic si sa-mi iau ochelarii! Caci daca de citit pot fara ei (doar la calculator!), de folosit tastatura, nici vorba :D

Si acum, s-o luam pe rand:taaaare mai sunteti frumoase voi doua, mama si fiica, Irina!Iar referitor la exuberanta ta, parerea mea este ca ascunde o mare doza de timiditate. :blushing: :hug: :pup:

Iar tu, Roxana ai probleme de comunicare cu calculatorul tocmai datorita stresului, determinat de folosirea PC-ului in timpul programului :D :D :hug:

miha, draga mea, ma vad nevoita pentru prima oara sa te contrazic :hug:

irina e orice: incisiva, ironica, exuberanta, voit-semi-confesiva, un pic teatrala->da` numa cat sa-i stea bine, insa numa` timida nu-i :idea:

iar roxana..zice extrem de bine ce zice(am impresia ca daca-i la job are mai mult spor decat acasa), insa are stilul ala de eleva eminenta care dupa ce rezolva corect o lucrare, ii anunta pe colegi ca o sa ia sigur 2 :P, desi stie sigur ca a scris un test de 10 :P glumesc

=)) dar e ceva adevar in ce-am scris p-acolo :wink:
dragele mele, vorba lui Nichita: " la urma urmei, cuvintele sunt haremul meu personal, fac ce vreau cu ele." d-aici..si pana la introspectia psihologica si culinara e un singur pas :wink: :arrow:

Înapoi la “Zona libera”