Hai sa vorbim 5 minute ...

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

adinush
Bucatar in devenire

Mesajde adinush » 07/02/2006 09:58

Bafta Nally..Sper ca dupa examen o sa fie mai multe mancaruri noi ca eu am facut o pasiune din a gati numai ce vad aici :blushing:

Nally
Bucatar

Mesajde Nally » 07/02/2006 11:01

Poi chiar vorbeam cu Octav ca nu am mai facut nika deosebit ... in afara ce am pus si pe forum si mancaruri obisnuite.... Acum cand il culcam pe Sebi multumea forumului ca ce de papa bun a papat el de cand l-am descoperit ... :wink: si imi zicea ca nu am mai facut de mult o pasta de peste a la Bertha :buuun: Maine o execut ca mi se imbolnaveste barbatul de pofta! :D
In ultima vreme l-am tot tinut pe salata verde cu ton si salata de varza si supe fara cartofi si tot fara paine... si tot asa... eu am slabit el a poftit la nebunii ... 8) asa ca maine mi-am facut mila de el si ii fac pasta de peste iar dupa mi-a mai zis ca mai pofteste la icre de fasole! Numai din astea care se pun direct unde nu am nevoie! :paguba:

kia
Moderator

Mesajde kia » 07/02/2006 11:16

Muuulllttaaa bafta!la examene !ce te invidiez, Kevin nu mai vrea sa auda de lapte de mult...abia il conving sa mai bea cite o gurita , in schimb maninca tot ce este brinza , iaurt, orice lactate.. :) nu imi spuneti si mie ce e cu concursul asta din fiecare luna si cu ce se maninca'' ca voi deja sunteti experti!eu am tot citit dar tot nu mi-am dat seama cum se voteaza..si restul..cred ca nu am fost destul de atenta :roll: :)

Nally
Bucatar

Mesajde Nally » 07/02/2006 11:36

La mine Sebi ma exaspereaza cu cat lapte si cate lactate manaca! Nu imi place nici asa... Vreau sa pape si eu mai multa mancare... el in schimb daca ii dai toata ziua lapte, iaurt simplu sau cu fructe, branza topita, paste cu branza (budinca) si supa (de orice fel - dar fara carne!) e cel mai fericit! :o

Cu concursul e simplu... la inceput de luna se propune o reteta sau un fel de mancare pe care il pregatim si il prezentam in minim 3 poze... dupa ce a trecut termenul in care putem pregati ce s-a ales (cam o saptamana daca tin minte bine) se trece la vot care se face prin chestionar (la care nu poti vota decat o data). O regula care tine mai mult de fair play nu votezi cu tine! 8) cine insumeaza cele mai multe voturi castiga! Si e bucatarul lunii :master: !

Capisci? :hug: :pup:

kia
Moderator

Mesajde kia » 07/02/2006 11:49

:wink: mersisc ! esti o dulce ! :pup: acu am inteles!legat de copii , Kevin maninca orice noi de pe la 3 luni ne-am inteles din ce in ce mai rau cu laptele..
mi-am facut o gramada de probleme, dar am vazut ca , compenseaza pe alta parte,si nu m-am mai ingrijorat!apropo , a venit siropul?
:)

Nally
Bucatar

Mesajde Nally » 07/02/2006 11:54

Cred ca a venit... numai ca asa prinsa am fost zilele astea ca am si uitat sa mai intru la fete sa vorbesc cu ele! Si azi cand am trecut pe langa magazin ...m-am gandit ca aveam ceva de intrebat dar nu mai stiam ce ... :roll: :o ... cred ca imi inghetase gerul mintea... ca nu vedeam inaintea ochilor mei decat usa de la casa si imi imaginam ce bine o sa fie cand voi intra in casa!!! :vis:
Am sa trec maine pe acolo .. ca tot ma duc cu el la control la doctor! Merci ca mi-ai amintit! :hug: :pup:

kia
Moderator

Mesajde kia » 07/02/2006 11:56

=)) cu placere !pacat ca nu stau mai aproape ca te chemam la o :cafea: sa te dezmortesti! :hug: :wink:

kia
Moderator

Mesajde kia » 07/02/2006 11:58

aaa, si iti dadeam si o felie din tarta cu brinza dulce , ba nu , trei , si ptr. voinici tai! :wink:

kia
Moderator

Mesajde kia » 08/02/2006 12:01

eram curioasa daca Ioana a probat sosul chinezesc cu gem si usturoi? :)

kia
Moderator

Mesajde kia » 08/02/2006 12:03

:) noapte buna tuturor desi cred ca multi au fost mai harnici si deja fac nani la ora asta, asa ca vise placute! :pup: :sleepy: :sleepy: :sleepy:

Înapoi la “Zona libera”