Hai sa ne cunoastem intre noi (8)

Aici putem sa ne cunoastem. Cu ce va ocupati ce varsta aveti, hobiuri, familie, poze, unde locuiti.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 06/03/2012 12:44

pupi scrie:Tania, bine ai revenit, macar asa cu cate o cerere stim ca esti bine si "tot cu ochii"pe noi :wink: :P , ma bucur sa mai aud de tine.....eu nu cunosc defel produsele din Romania, dar fetele mereu discuta despre produsele Wilton...link-ul care am sa il pun, daca intri si citesti ( de la ultima pagina spre inceput) ai sa gasesti printre discutii/comentarii informatii de spre unele adrese si locuri/magazine care comercializeaza produsele mai sus numite.
Poate daca intra cumva Antonia , sa iti dea mai multe amanunte...stiu ca ea a facut ceva comanda on line....pana atunci uite link-ul unde trebuie sa intri sa citesti ( este tot de aici dar e mai usor asa decat sa te trimit sa il cauti :wink: )

http://www.reteteculinare.ro/forum/disc ... r-6613/60/

:hug: si sper ca esti bine

Buna Tania_26. Eu comand intr-adevar online ustensile de bucatarie, carti (unele cu specific gastronomic), atat pe e-Bay cat si in tara.

Nu am inteles cu exactitate ce anume te intereseaza. Doresti dispozitive pentru ornat torturi si prajituri - pungi & duze sau forme pentru decorat (seturi cu anumite forme, dimensiuni, etc)? Te rog scrie-mi mai exact ceea ce doresti.

Daca doresti sa comanzi pe e-Bay... dureaza ceva mai mult (aproximativ o luna) insa pretul este mult mai mic decat al importatorilor din tara. Daca doresti sa comanzi in tara, am sa iti trimit prin P.M. unele adrese web (timpul de expediere: cateva zile lucratoare insa costurile sunt mult mai mari).

Va doresc o seara frumoasa / o zi frumoasa (in functie de fusul orar). :flower:

tania_26
Incepator

Mesajde tania_26 » 06/03/2012 08:15

pupi scrie:Tania, bine ai revenit, macar asa cu cate o cerere stim ca esti bine si "tot cu ochii"pe noi :wink: :P , ma bucur sa mai aud de tine.....eu nu cunosc defel produsele din Romania, dar fetele mereu discuta despre produsele Wilton...link-ul care am sa il pun, daca intri si citesti ( de la ultima pagina spre inceput) ai sa gasesti printre discutii/comentarii informatii de spre unele adrese si locuri/magazine care comercializeaza produsele mai sus numite.
Poate daca intra cumva Antonia , sa iti dea mai multe amanunte...stiu ca ea a facut ceva comanda on line....pana atunci uite link-ul unde trebuie sa intri sa citesti ( este tot de aici dar e mai usor asa decat sa te trimit sa il cauti :wink: )

http://www.reteteculinare.ro/forum/disc ... r-6613/60/

:hug: si sper ca esti bine

Multumesc frumos pentru link!
Da, eu ma bucur ca pot sa va urmaresc in putinul meu timp liber. Citesc aproape tot ce se scrie nou, savurez retete si imi notez. Pentru mai multe nu am timp, dar sunt aici.

Multumesc inca odata!

:hug:

tania_26
Incepator

Mesajde tania_26 » 06/03/2012 08:20

Buna Antoniah! Ma intereseaza dispozitive pentru ornat torturi si prajituri.
Multumesc frumos!

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 07/03/2012 02:22

tania_26 scrie:Buna Antoniah! Ma intereseaza dispozitive pentru ornat torturi si prajituri.
Multumesc frumos!

e-Bay este... magic :) aduce aproape de usa casei tale, tot ce doresti - spun ”aproape” deoarece coletul tau ajunge la posta (acolo unde vin coletele externe). Deschizi coletul in fata doamnei de la ghiseu si... atat. Avantaj: pret mic. Dezavantaj: asa cum spuneam anterior, transportul dureaza uneori 30 de zile.

Daca doresti sa comanzi produsele unei firme din tara (un importator / distribuitor), lucrurile stau exact invers: pret mare, timp de asteptare mic, coletul ajunge prin curier rapid la tine (24-48 ore). Daca doresti iti scriu 2-3 adrese de unde poti cumpara online (prin P.M.) de la acesti importatori insa costul este mult mai mare.

As zice sa te uiti inainte pe e-Bay si daca nu esti foarte grabita...(economisesti mai mult de 1/2 din pretul cu care ”se lauda” importatorii romani).

:flower: :flower: :flower:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 07/03/2012 02:40

:P :P :P Antonia si Tania...acuma am vazut ca santeti amandoua din Timisoara :party: :party: :party: :clipocit: :clipocit:

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 07/03/2012 08:29

Tania_26 ti-am trimis P.M. cu adresele respective.

”Am tras si eu putin cu ochiul” ca sa imi reactualizez informatia. :P Daca tot dai ”banutul” as zice sa te orientezi spre cele din U.S. (indiferent de unde le cumperi: de la ”mama lor” sau de la importatori). Totusi (fata de preturile acestora) eBay mi se pare mult mai ieftin.

:flower: :flower: :flower:

tania_26
Incepator

Mesajde tania_26 » 08/03/2012 12:19

Pupi, ms de point, nu am observat ca sunt din acelas oras cu Antonia.

Antonia, multumesc de explicatii. Nu, nu ma grabesc, asa ca voi intra pe e-bay, sigur sunt mai de calitate.

alejoe
Bucatar de elita

Mesajde alejoe » 16/05/2012 09:15

servus doamnelor ma prezint si eu sunt noua pe retete culinare sunt din brasov dar locuiesc in italia imi place sa fac dulciuri special torturi am doi copii un baiat de 14 luni care este un nazdravan si o fata de 15 ani domnisoara . va pup pe toate sunteti toate minunate :love: :love: :love:
claudia

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 16/05/2012 10:00

bine ai venit la noi....speram sa te avem muuuuult timp in preajma noastra si sa vii cu retete inedite, faine, de prin locurile unde locuiesti....flori pentru tine :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: si o cafeluta virtuala :cafea: :cafea:

alejoe
Bucatar de elita

Mesajde alejoe » 17/05/2012 04:12

pupi scrie:bine ai venit la noi....speram sa te avem muuuuult timp in preajma noastra si sa vii cu retete inedite, faine, de prin locurile unde locuiesti....flori pentru tine :flower: :flower: :flower: :flower: :flower: si o cafeluta virtuala :cafea: :cafea:
multumesc PUPI o sa fiu negresit :) si sa bem o cafeluta impreuna :cafea:
claudia

Înapoi la “Mesaj de bun venit”