Grup de sustinere in cura de slabire (4)

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

selena79
Incepator

Mesajde selena79 » 20/11/2008 03:14

fa-ti un abonament la sala si viziteaz-o zilnic sau macar la 2 zile!dc nu s poate at trezeste-te cu jumatate d ora mai repede in fiecare dimineata si fa exercitii acasa!sunt minunate l prima ora pt k t invioreaza si t pregatesc pt ziua c va urma.succes :)

selena79
Incepator

Re: Buna

Mesajde selena79 » 20/11/2008 03:16

go planet1succes]

ioanap100
Incepator

Mesajde ioanap100 » 28/11/2008 12:05

Buna,aici unde sunt eu este greu sa tii o cura de slabire,nu ca as sta prost cu kg dar sper sa ma pot mentine la cate kg am.Nu imi place mancarea de aici de nici un fel dar sper sa ma acomodez cat mai repede.Spor la slabit si unde sunteti fetelor?Candva eram foarte multe persoane pe acest site dar vad ca nu prea mai scrie nimeni,nu mai aveti probleme cu kg?sau ce s-a intamplat?Astept cat mai multe persoane si sa dezvoltam subiecte noi.Noapte buna,multa sanatate :pup:
ioana

jitariu_elena
Incepator

se poate slabi?

Mesajde jitariu_elena » 22/03/2009 12:28

buna ma bucur enorm ca v am gasit!de cand ma stiu am probleme cu kg,intr un timp chiar ma complaceam cu asta,nu am fost niciodata multumita de cum aratsi nici nu am de ce:37ani acusica,1,68m,si......105kg.asta i recordul nu am mai fost niciodata atat de mare,stiu ca s vinovata si am scapat lucrurile de sub control,dar ce sa ma fac?incerc sa ma las si de fumat de care m am apucat acum vreo 8ani in speranta ca voi slabi si acum....va rog am nevoie de sfaturi,certuri(pt nesabuinta mea),incurajari ...orice!

pussycat
Bucatar in devenire

Mesajde pussycat » 23/03/2009 02:26

buna fetelor, as avea o intrebare ptr voi: a incercat cineva sa slabeasca folosind cura Nicoletei Luciu? eu am nascut acum un an si aprox 3 luni si de la cezariana mi-a ramas un pic de burtica, inestetica atunci cand porti haine mulate. urasc sa arat ca o sarmaluta :x am inceput sa alerg dimineata sau seara si sa fac diverse exercitii, insa cu mancarea nu stiu ce sa fac ptr ca sunt cam pofticioasa. am uitat sa spun ca am 26 ani, 1.68 si 62 kg iar idealul meu e sa am 55 kg. astept sugestiile voastre, cu ce ati regimuri ati reusit voi sa slabiti si sa va mentineti. sper sa dau kilogramele astea jos in 2-3 luni ca vine vara si se vor vedea toate sunculitele. :roll:

carla27carla
Incepator

oare se chiar poate

Mesajde carla27carla » 01/04/2009 10:10

buna ma numesc marcela si eu am incercat sa slabesc dar nu am reusit .am la 1,67 cm 105 kg .intradevar am si ceva problemne cu tiroida .am tinut cure de slabit in care slabeam cca 5 kg dar care le puneam repede inapoi dupa ce terminam .am incercat si produse naturiste dar tot degeaba.recunosc ca nu iau medicamente pe ca nu le suport .spuneti mi ce pot sa fac .astept macar un raspuns
marcy

pussycat
Bucatar in devenire

Mesajde pussycat » 01/04/2009 10:22

Buna Marcela, am o prietena cu aceeasi problema ca a ta. Ea a mers la dr ptr analize complete si cu ajutorul unui nutritionist a slabit 10 kg. Acum tre sa mearga iar la el sa schimbe dieta ca nu mai da rezultate...dupa o perioada se obisnuieste organismul cu dieta si nu mai e eficienta. Stiu ca e cam scump ..parca 180 ron la nutritionist. daca te intereseaza o intreb mai multe.

carla27carla
Incepator

mercy

Mesajde carla27carla » 01/04/2009 10:26

multumesc pussycat chiar m ar interesa .si eu am fost la analize si in general au iesit ok .dar mi a zis endocrinologul ca am insuficienta tiroidiana ,adik nu secreta suficienti hormoni si insuficienta ovariana asociata.pe langa asta mai am si hirsutism dar analizele la testosteron au iesit in limite normale.iar pt insuf.ovariana am facut tratament 6 luni .
marcy

dadiana
Incepator

buna fetelor

Mesajde dadiana » 02/04/2009 12:05

eu sunt dadiana.am 23 de ani si am ceva probleme cu greutatea. am facut un tratament cu cortizon si m-am ingrasat foarte mult(am avut 55 kg si acum am aproape 78kg)corpul meu nu se poate obisnui si imi e foarte greu,imi vine greu sa urc scarile,mi-au aparut probleme la calcaie din cauza greutatii,cand trebuie sa ma aplec abia pot respira,inima mi-o simt obosita.stiu ....nu e bine pt sanatate. am tot incercat tot felul de diete,dau jos o perioada dupa care le pun la loc,ce sa fac?sotul meu nu imi reproseaza nimic,dar vreau sa slabesc pt mine(e urat cand intri un magazin si vrei sa-ti cumperi ceva nu-ti gasesti masura).aaa....inca ceva fetelor :unde gasesc si eu lista cu alimentele si caloriile pe care le au.va pup :pup:
dadiana

aaaaaaaaaa
Incepator

Hello!!!

Mesajde aaaaaaaaaa » 29/05/2009 01:57

Este incredibil cate femei au conturi aici.. efectiv nu stiam ce nume sa mai pun la ID.. asa ca scuzati aaaaaaaaa-ul. :D
Cine mai incearca sa slabeasca?
Eu sunt Andreea, am 24 de ani, 1.72 si 69 de kg. Tin un regim impus de mine de 4 luni. Am reusit sa dau jos 6 kg. :party: Acum sunt intr-un impas. E deja foarte cald afara si abia ma abtin sa nu ma infig in inghetata si alte dulciuri! De 4 luni mananc apropae numai verdeturi si fierturi.. :mrgreen:
Pentru ca un grup de prieteni sustinatori e foarte important cand vrei sa realizezi ceva.. fetelor ajutati-ma!!! Fetele din reviste nu mai sunt un motiv suficient pentru a ma motiva!
Voi ce faceti cand vine pofta de dulciuri? Eu nu mai am mult pana o sa ma incui in dormitor cu un tort si uitandu-am pe furis in stanga si-n dreapta.. sa-i spun.. "my precious!!!!"

Va pup!

Înapoi la “Cure de slabire”