Grup de sustinere in cura de slabire (2)

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

mihuta
Incepator

Mesajde mihuta » 22/02/2007 07:48

Leila scrie:mihuta draga la dimensiunile pe care ni le-ai oferit ( 1.71 si 62 Kg ) nu putem spune decat ca esti pesemne un supermodel :) De ce esti asa de complexata? Indicele tau ponderal arata ca esti super ( IP = 21 ), ori acest lucru inseamna ca esti stas . Daca ai depasi valoarea de 24 ar trebui sa-ti faci pb. In cazul tau eu cred ca te-ar ajuta o crema care activeaza si stimuleaza circulatia locala ,provocand mobilizarea fluidelor si astfel vei reusi sa-ti subtiezi coapsele :) . Exista o astfel de crema dar nu stiu daca pot sa postez firma care o comercializeaza. Sunt persoane care au folosit crema si sunt foarte multumite, au pierdut cativa cm buni in circumferinte.
Nu te mai chinui cu curele de slabire .

:) multam ...nu sunt complexata insa ti-am spus....am picioarele un pic cam groase in partea de sus si putin soldurile....si eu sunt de parere ca o crema bune si niste exercitii m-ar ajuta...mai ales ca stau la birou pe scaun toata ziua,dar sper sa scap si de lenea asta....
nu cred ca-i o problema sa spui numele firmei...si daca tot faci un bine spune si unde se gaseste si cat costa :rugaciune: :)
mai bine ma urasti pentru ceea ce sunt decat sa ma iubesti pentru ceea ce nu sunt...

Leila
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde Leila » 22/02/2007 09:28

Buna. Crema se numeste Aloe Body Toner se poate cumpara de la reprezentantii Forever ( se ocupa cu produsele pe baza de aloe).La pret de depozit costa aproximativ 77.5 lei . In momentul in care folosesti crema nu ai voie sa depui efort fizic si trebuie sa bei cam 1.5 l apa ca sa aiba efect garantat. Se aplica pe coapse, abdomen si brate,dupa care trebuie sa infasori partile respective in folie si nu ai voie sa faci efort fizic. Stai impachetata timp de 2 ceasuri dupa care te speli. Se foloseste de 2 ori pe an crema.
Costa cam mult :badday: dar e eficace .Eu mi-am comandat dar mai vreau sa slabesc si dupa aceea voi incepe sa o folosesc (tre sa ajung la IP=27 macar, ca momentan sunt la IP=29 :badday: )

mihuta
Incepator

Mesajde mihuta » 22/02/2007 09:45

merci mult....e scumpa crema dar folosota de 2 ori pe ani si daca mai e si eficace....facem efort,nu-i problema.Insa unde ii gasesc pe acesti reprezentanti?nu am auzit de ei :?
mai bine ma urasti pentru ceea ce sunt decat sa ma iubesti pentru ceea ce nu sunt...

thea
Bucatar de elita

Mesajde thea » 22/02/2007 09:58

mihuta scrie:eu am 1.71 si 62 kg....as vrea sa mai slabesc pana la 55-57.....e cazul sa apelez la un nutritionist sau ma apuc asa de nebuna?nu sunt multe kg...dar e greu al naibii sa le dai jos :cry:
si daca ma duc la nutritionist....unde il gasesc? :?:

SOOTHE te-a sfatuit forte bine: citeste dieta dr. Montignac. Exista cartea cu dieta Montignac in librarii, sunt 3 carti si nu sunt scumpe si chiar daca ar fi scumpe crede-ma ca merita sa investesti in ,,literatura nutritionista".
eu am cumparat cartea< miracolul PH" -dr.young www.librarie.net/comentarii.
eu am invatat foarte multe despre nutritie dar... eu sunt cam dependenta de cacao + sau - zahar si...deci: aproape zilnic servesc ciocolata uneori si prajituri. (cioco neagra, cioco cu icrema iaurt, praji cu cacao etc - orice contine cacao - si nu stiu de ce oare?)
bafta!
E fain sa fii inalta si foarte subtire; merita sa dai kg+ si sa incerci sa-ti mentii greutatea constanta pe termen lung(facand din cand in cand mici exceptii -dulce sau alte preferinte culinare)
Eu cred ca tu ai nevoie de un antrenor adevarat: el iti va face program de antrenament si program de nutritie -e cam scump dar merita! - doar o viata ai!!!!

Leila
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde Leila » 22/02/2007 10:03

Mihuta draga , as dori sa aflu din ce localitate esti si atunci as putea sa-ti spun
unde sa cauti. Sunt mai multe depozite in tara si sunt multe persoane care se ocupa cu asa ceva ,dar daca nu stiu de unde sa te iau nu pot sa te ajut mai mult. :(

mihuta
Incepator

Mesajde mihuta » 22/02/2007 10:15

sunt din bucuresti

Leila
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde Leila » 22/02/2007 10:23

Depozit pe B-ul Aviatorilor nr.3 Telefon 222 89 23 si daca ai rabdare pana diseara dupa ce ma intorc de la slujba am sa iti dau si un nr de telef de la un reprezentant ca sa poti obtine crema la pret de depozit. Ai putea sa faci si tu comanda dar aceasta necesita sa te inscrii cu o comanda minima de 60 E si nu se merita sa investesti atatia bani daca nu doresti si alte produse .
Esti de acord ?

mihuta
Incepator

Mesajde mihuta » 22/02/2007 10:33

ok,merci frumos

Leila
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde Leila » 22/02/2007 11:40

Mihuta am revenit mai repede decat am spus . Imi pare rau ca nu am putut sa
iti fac rost de nr. telef al unui reprez. din Bucuresti deorece domnul respectiv nu se mai ocupa. Eventual daca doresti , in perioada 20-23 martie merge o prietena de a mea la Bucuresti si iti pot trimite o crema . Sau daca vrei intra pe www.flpaloevera.ro si dai click pe distribuitori si gasesti distr. din bucuresti
dar sa te interesezi exact cat iti cere pe crema ( sa nu cumperi daca depaseste 76 lei ptr. ca atunci ei iti pun si un adaos comercial de 26 la suta).
Iti trimit pe mesaj privat adresa mea de email .
Te pup :pup:

mihuta
Incepator

Mesajde mihuta » 22/02/2007 12:17

ok,merci frumos,am sa vad ce rezolv cu adresa pe care mi-ai dat-o si daca nu fac nimic am sa te contactez.Merci frumos inca o data

Înapoi la “Cure de slabire”