fara un subiect anume...

Aici putem sa ne cunoastem. Cu ce va ocupati ce varsta aveti, hobiuri, familie, poze, unde locuiti.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

cara
antitalent culinar

Mesajde cara » 27/01/2006 10:51

adinusha, stiu tipul ala de gratar. m-a fascinat si pe mine..si chiar mi l-am dorit o perioada, pana mi-am dat seama ca n-am ce face cu el :P

andrei
Moderator

Mesajde andrei » 27/01/2006 10:53

Noapte buna fetelor si ne mai auzim aici in "confesional" .
Pa paaa.

kia
Moderator

Mesajde kia » 28/01/2006 01:24

:) Da , bine inteles ca am ajuns prea tirziu la discutia voastra.. :? Am uitat sa precizez ca eu sunt o insomniaca convinsa :P si bineinteles ca la orele la care reusesc eu sa intru pe forum nu mai e nimeni. :(
Dar am citit toate mesajele voastre si mi s-au parut tare faine , mai ales ca era asa ,la un moment dat , nu se mai stia care cu cine vorbeste :P
Si apropo de ce spunea Adinush despre olandeza, sunt de acord cu ea :wink: Eu cind am avut o escala la Amsterdam , stateam cam asa :o cind am auzit incurcatura aia de germana cu ,...?!...cu mai ce? cu multe da, amestecate! Noroc ca ei majoritatea vorbesc foarte bine engleza!
Intr-adevar mi se pare o limba tare grea de invatat .. :o Adinush ai de gind sa ramai acolo? Poate ne dai ceva retete ''smekere'' de la olandezi!
Intr-adevar esti fffoarte tinerica si frumoasa!Si cum zicea Cara, nebatut, dar tot un copil frumos''! :pup: :hug: [ps. eu sunt pasionata de limba japoneza,sa vedeti acolo sunete care de care mai ciudate :roll: ] :wink:

irinascumpik
Incepator

Mesajde irinascumpik » 28/01/2006 10:40

Neatza la voi.Nu este nimeni pe aici?Unde sunteti cu totii? :x .Eu deja am baut shi :cafea: iar acum sunt la sportul de dimineata cu bebe.Pupicei la voi :hug:
irinascumpik

cara
antitalent culinar

Mesajde cara » 28/01/2006 10:50

eu am asteptat-o pe bebelusha ta la :cafea: ..dar n-a fost punctuala :wink:
buna dimineatza la mamicile harnicutze si la sotzii lenesi :roll: :hug:

andrei
Moderator

Mesajde andrei » 28/01/2006 12:22

Buna dimineatza si voua :)
Am facut ochi de ceva vreme dar nu stiam daca mai e cineva ...

adinush
Bucatar in devenire

Mesajde adinush » 28/01/2006 02:19

Neata si de la mine.eu sunt un fel de pasare de noapte asa ca ma trezesc mai tarziu.sshhhhhh :lol:
Data viitoare o sa stau pe forum dk nu sunt singura :wink: .Puiul de aseara a fost intr-adevar o alegere buna sau baietii erau prea infometati ca sa mai simta vreo diferenta.pentru astazi as vrea sa incers mancarea thailandeza ca arata tentant.Sper sa ii placa prietenului meu..plus ca o sa ma vina un cuplu la noi diseara :?:
pana mai spre seara cand ma apuc de gatit astept sugestii la ce sa pun pe masa :hug:

cara
antitalent culinar

Mesajde cara » 28/01/2006 04:27

Iarasi depinde foarte mult de ce alimente ai la dispozitie..
Si trebuie sa avem in vedere ca nu ai nici cuptor.
Eu, de exemplu, as face pentru platoul rece ..de la inceput..., jumatati de ardei umplute cu branza sarata frecata cu branza dulce si cu marar verde, icre de crap(eventual cu ceapa), oua umplute si chiftelutze(cu patrunjel)...
Sau..poti pune pe scobitori branza, cascaval, castravete verde..toate taiate in acelasi mod..iar la capatul scobitorii poti pune si o maslina.
Daca mergi pe varianta cu scobitorile..atunci merge si pe o foaie de ceapa in care infigi o scobitoare sa pui si ...o felie de somon afumat(stii ca sunt la pachetele alea de 200 grame..) Poti lua salata verde..si platoul rece sa il concepi de foi de salata verde..
O sa ma mai gandesc..

cara
antitalent culinar

Mesajde cara » 28/01/2006 04:31

daca musafirii nu-s prea pretentiosi si iti permiti sa le servesti oua umplute si acestea se pot taia in asa fel ca dupa ce le-ai umplut sa le poti pune un capac de gogosar rosu si cateva bucatele de albus, ca sa arate ca niste ciupercutze.
...salata verde e chiar importanta pentru..decor...
si castravetele verde..pentru miros :lol:

adinush
Bucatar in devenire

Mesajde adinush » 28/01/2006 05:04

Nu conteaza ce am in frigider ca oricum tre' sa ma duc la supermarket :D
Buna ideea cu oualele..am sa le fac umplute cu legume mexicane..am incercat de revelion si toata lumea a fost incantata.Nu renunt la ideea cu mancarea thailanedeza :buuun: sper doar sa nu mananc singura 4 portii :P .Si musafirii nu sunt pretentiosi de loc..sunt de ai casei(din 7 seri cel putin 3 sunt la noi)

Înapoi la “Mesaj de bun venit”