Dulciuri cu zambet

Esti atat de mandra de reusita ta culinara incat ai simtit nevoia sa o imortalizezi intr-o fotografie? Ai aici ocazia sa atasezi poza la reteta culinara si sa o arati tuturor. Sectiunea este rezervata pentru retete de Mancaruri cu poze.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

gospodariu
Incepator

Dulciuri cu zambet

Mesajde gospodariu » 10/03/2016 04:06

Ingrediente pentru cake pops:
-blat de tort cu cacao;
-crema mascarpone;
-ciocolata alba;
-colorant alimentar;
-bete de frigarui;
-imaginatie multa;
<br/><br/> Se ia un blat de tort si sa marunteste foarte bine.Se adauga apoi crema mascarpone si se omogenizeaza compozitia.Apoi se formeaza bile de aceeasi dimensiune care se introduc la congelator pentru 30 min.
Se topeste in bain-marie ciocolata alba si se adauga colorant dupa preferinta. Se scot bilele din congelator. In fiecare bila se introduce un betisor de frigarui.
Se trec bilele prin ciocolata topita, astfel incat aceasta din urma sa le acopere complet suprafata.
Se decoreaza dupa preferinta.
<br/><br/>
Fişiere ataşate
picture_6028.jpg
picture_6028.jpg (44.76 KiB) Vizualizat de 2817 ori
picture_3231.jpg
picture_3231.jpg (50.73 KiB) Vizualizat de 2817 ori
picture_5438.jpg
picture_5438.jpg (74.77 KiB) Vizualizat de 2817 ori
picture_5133.jpg
picture_5133.jpg (69.08 KiB) Vizualizat de 2817 ori
picture_8266.jpg
picture_8266.jpg (38.59 KiB) Vizualizat de 2817 ori
picture_2620.jpg
picture_2620.jpg (63.77 KiB) Vizualizat de 2817 ori
picture_1615.jpg
picture_1615.jpg (150.83 KiB) Vizualizat de 2817 ori
picture_3215.jpg
picture_3215.jpg (187.04 KiB) Vizualizat de 2817 ori

angela_de
Bucatar

Mesajde angela_de » 29/03/2016 01:12

Minunata ideea, minunata realizarea, minunata prezentarea si pozele... Si cat efort depus! =D> =D> =D>

Dar 0 sanse de castig, draga D-na Gospodariu! :(

Cititi mai jos si veti intelege...

http://www.bucataras.ro/Pungasa_Rogue/wall/

"Dragilor, nu stiu daca mai merge sau nu sa votati, dar daca puteti sa ma mai ajutati cu cateva voturi (doar cei care nu au votat pana acum) v-as fi recunoscatoare. Prin acesta imi oferiti sansa de a castiga un aparat foto, pe care mi-l doresc foarte mult. Votati fotografia "Sandvis indragostit" dupa ce accesati urmatorul link http://www.reteteculinare.ro/teme_concurs . Intr-adevar, pentru a vota, chiar si logati prin contul de Facebook, va cere sa introduceti un username pentru a va crea cont pe site, dar eu zic ca nu va incurca cu nimic asta, mai ales daca nu vreti sa mai intrati pe site-ul respectiv. Multumesc frumos tuturor celor care m-au votat pana acum (acestia nu mai pot vota, fiecare utilizator poate vota o data doar o fotografie). Multumesc anticipat si celor care vor sa ma voteze in continuare!"

Nu am avut nici curiozitatea si nici timpul sa citesc Regulamentul acestui concurs, dar daca acesta o permite, sper ca Administratia sa ia masurile necesare ptr a descuraja ptr viitor proceduri de acest fel!

Oare nu s-a schimbat nimic in Romania!??????????? Nici macar pe un nevinovat Site culinar!?
Sau poate ca totusi DA, iar aceasta Andra_Constantinescu e numai un caz izolat!

gospodariu
Incepator

Mesajde gospodariu » 12/04/2016 08:37

Multumesc pentru aprecieri, Angela!
Se pare ca ai fost singura care ai apreciat....eu nu am copiat niste poze de pe un alt site culinar pentru a participa la acest concurs!!Dupa cum se vede in ultima poza,am gatit special pentru acest concurs,am mai si listat color diferite postere....se pare ca nu aceasta era regula!
Pentru ce sa ma chinui,sa mai cheltui si bani,cand totul se rezuma la cersitul de like-uri!!

:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Înapoi la “Retete ilustrate - Mancaruri”