Dietele Herbalife

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

mira77
Incepator

Dietele Herbalife

Mesajde mira77 » 05/09/2005 01:48

In ultimul timp e o nebunie, oriunde cauti diete dai peste site-uri legate de Herbalife. Chiar sunt niste produse asa de bune, sau pur si simplu duc o campanie puternica in acest sector - pur si simplu nu prea vad nici un concurent serios pe web in paginile romanesti privind slabirea, diete regimuri - si produse pentru asta.
Mira

Nally
Bucatar

Mesajde Nally » 04/10/2005 01:21

mira77
Incepator

Mesajde mira77 » 05/10/2005 12:05

Ei is multe diete interesante, dar pe mine pur si simplu ma interesa daca merita sa urmez o dieta herbalife (in ceea ce priveste costul/rezultatele).
Mira

Nally
Bucatar

Mesajde Nally » 05/10/2005 02:21

Mda... am inteles acum... ceea ce iti pot spune e ca sunt destul de scumpe - nu atat tratamentul de slabire in sine cat cel pentru intretinere! :) Si asta zic din ce mi-au spus doua prietene care au incercat si s-au confruntat dupa cu costurile de intretinere. Dupa cura propriu zisa urmeaza o perioada de minim 6 luni de intretinere TOT cu produse Herbalife. Daca nu urmezi tratamentul de intretinere organismul tau este terminat dpdv hormonal. Poti sa ajungi la o greutate dubla fata de cea dinainte!
In cazul in care esti interesata de tratamentul herbalife consulta un nutritionist care cunoaste si produsele lor!

Spor la slabit! pupici! :)

ioanabr
Incepator

Mesajde ioanabr » 10/10/2005 10:27

Sa inteleg ca organismul capata un tip de dependenta de aceste produse? Sunt atat de nocive la intreruperea tratamenutlui ? Va rog sa ma lamuriti si pe mine pentru ca as fi vrut sa incerc dar acum nu mai sunt asa de sigura. Multumesc.

Nally
Bucatar

Mesajde Nally » 10/10/2005 11:22

Ioana eu una nu iti pot raspunde din proprie experienta ... dar cu siguranta iti pot spune ca nu ma atrage deloc sa slabesc cu aceste produse avand exemplul a doua fete dragi mie!! Fiecare cum crede ca e mai bine... recomand totusi un consult la nutritionist.... nu e chiar asa de greu sa vorbesti cu cineva care in urma unor analize iti poate prescrie un regim individualizat numai bun pentru organismul tau!

Multa sanatate si spor la slabit! :)

Adrian P.
Incepator

Mesajde Adrian P. » 11/10/2005 10:29

Indiscutabil nutritionistul e indispensabil in momentul in care te hotarasti sa dai jos cateva kilograme si nu vrei sa le pui imediat la loc atunci cand te lasi de dieta respectiva. Eu cred ca nu exista o reteta general valabila ci doar portiuni si programe individualizate pentru ca , nu-i asa, toti suntem oarecum diferiti .

Alinuta
Incepator

Mesajde Alinuta » 13/10/2005 03:49

Pana la urma este specializare in medicina de nutritionist? Sau se fac cursuri speciale? Sincer nu as vrea sa incap pe maini gresite. Si pe deasupra as vrea sa stiu ce sa-l intreb sa imi dau seama daca e calificat sau nu.

Sunt cabinete specializate? si daca da ce pregatire au ?

andrei
Moderator

Mesajde andrei » 13/10/2005 08:48

NU cred ca e specializare Nutritionismul. Cei care fac medicina generala si apoi Diabet ei ajung nutritionisti. Sau fac cursuri in strainatate.
Cat despre capacitate si competenta iti dai seama dupa ce urmezi tratamentul :)

carmen
Incepator

Mesajde carmen » 06/12/2005 06:33

eu nu iti recomand produsele de slabit herbalife. am urmat programul asta timp de o luna si trebuia sa mai tin inca o luna de mentinere. pe care nu am mai rezistat, crede-ma ca mi se facea greata cand ma gandeam ca iar trebuie sa iau pastilele. nu ai voie sa mananci intre mese, si eu sunt fan declarat al fructelor. mi s-a spus ca daca mananci si un fruct inseama ca trisezi... deci este destul de aiurea sa te uiti la un mar sau la o portocala sa vrei sa o mananci si sa nu poti pt ca esti la cura :D si pe langa aspectul asta al problemei, este foarte scump si nerentabil. eu nu am slabit asa cum "mi s-a promis" :lol: in concluzie eu zic ca nu merita sa cheltui atatia bani. daca mai ai si alte intrebari iti raspund cu placere. pupici

Înapoi la “Cure de slabire”