Dietele Herbalife

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

dariamih
Incepator

Mesajde dariamih » 13/11/2011 06:08

Despre herbalife nu stiam ca a fost denuntat in Anglia. E foarte rau cand unele pastile se promoveaza ca fiind 100%din extracte naturale si, de fapt, nu sunt. Despre slim&fit, pastilele pe care le iau momentan, am citit ca sunt foarte bine privite si in afara. Desi, eu am continuat sa le iau nu pentru asta ci pentru ca slabesc si ma simt si bine.:)

cutesuzy
Incepator

Mesajde cutesuzy » 13/11/2011 06:17

Si eu cu slim&fit am scapat de frica de apstilele de slabit.:D

ionutbogdan29
Incepator

Folositi cu incredere

Mesajde ionutbogdan29 » 14/12/2011 10:11

Buna seara,
Si eu pot spune la fel am inceput programul Herbalife, - mare atentie programul- nu dieta ,nu cura de slabire ci mancat sanatos.Am inceput cu 107 gk, acum dupa 2 luni am ajuns la 95gk.Ma simt bine, sunt bine si chiar imi place ce fac.Peste tot aud ca programul nu merge, te ingrasa la loc.Normal ca te ingrasa daca revii la ce faceai inainte adica mancare multa necontrolat si cu grasimi cat cuprinde.De aceea va spun un lucru cei care spun ca devii depedent pot sa le spun ca si ei sunt dependenti de mancarea proasta pe care o consuma.Mare atentie Herbalife este o companie de nutritie care te invata cum sa mananci corect.Asa ca cei care vreti sa va apucati aveti nevoie de incredere si de putina vointa.

corina85
Incepator

si da si nu

Mesajde corina85 » 17/01/2013 10:59

Buna,

In cautarea unor retete de mancare, am ajuns aci.
Ce va pot spune eu este : acum 3 ani am incercat cura Herbalife, pentru mine a mers de minune in 6 luni am dat jos 25 kg. Daca urmezi in tocmai programul da rezultate, imposibil sa te ingrasi ( cum au zis altii) Shake ( Formula 1) dimineata si seara iar la amiaza o masa satioasa ( supa + piept pui la gratar si salata/peste si orez/peste si legume , depinde de ce alegi). Pe langa aceste Shak-uri mai aveti si niste tablete ( ca nu aveam voie sa le zicem pastile ) si anume: Complexul de multivitamine ( formula 2), Pudra proteica ( formula 3) si cell activatorul....a si sa nu uitam de ceaiut Thermojetics Herbal Concentrate.
Cam asta era programul...de baza..ca se mai adauga si altele..asta e partea a doua.
Eu acum 3 ani plateam undeva la 400 -450 ron/luna - asta in conditiile in care devenisem si eu " Consultantant in nutritie" - nu distribuitor produse ( ca era gresit sa zicem asa).
Dupa 6 luni am inceput dimineata sa ma trezesc cu un gust amar in gura...asta se intampla de la ficat...si am incetat sa mai iau tabletele..constatand ca intr-o saptamana de cand nu mai luam tabletele nu mai aveam acea senzatie..
Am continuat cu shake-ul inca 2 saptamanai pana cand ...si acesta imi provoca greata..am zis ok..hai sa il scoatem si pe asta...ca de acuma organismul era invatat sa pape putin...
Rezultat: cu toate ca aveam grija ce mananc tot ma ingrasam..de ce??: pentru ca oricat ai incerca tu sa ai grija la ce mananci imposibil...sa te incadrez in caloriile shake-ului ( compus din250 - 300 ml lapte degresat sau suc de fructe + 2 lingurite praf - 300 kal).
Degeaba am incercat sa revin la shake...organisuml meu il refuza categoric...
Cel mai bine..e sa faceti miscare, sa papati sanatos ( atentie mare la combinatii) - nu diete..ci stil de viata sanatos...o dieta de 3 saptamani , 1 saptamana, 2 luni - din astea minune..nu va ajuta decat pe moment..apoi intervine efectul yo-yo...

Eu am inceput de 1 luna sa merg la sala.. sa gateasc la abur, gratar, cuptor...mai putin prajit..si pot sa va spun ca ma simt minunat...iti da o stare de bine..iti da un respect de sine...

Noi persoanele grasute ( si fac parete din ele) tindem sa ne conformam - si zic asta fara a avea intentia de a jicni pe nimeni...dar tre sa ne gandim...la sanatatea noastra pe care o distrugem cu diete fel de fel, cu produse miraculoase, cu pastile....hai sa incercam sa ne schimbam.. ne trebuie motivare, ambitie si perseverenta.

Zi buna va doresc!!

Înapoi la “Cure de slabire”