Dietele Herbalife

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

carla27carla
Incepator

sal

Mesajde carla27carla » 03/05/2009 11:07

si eu am folosit produsele herballife si pot sa zic ca mi au folosit deloc dimpotriva am facut alergie la compusii lor .la shake
singurele tablete care m au ajutat au fost cele de calciu .de la restul mi s a facut rau .
marcy

evolution
Incepator

Mesajde evolution » 03/02/2010 05:41

Salut. Am apucat sa citesc asa catusi de putin ce scria pe aici. Sunt distribuitor herbalife (de 3 luni).
In primul rand cam totul este scump in Romania.. daca e sa facem comparatie intre salarii si preturi (mai ales daca stai cu chirie pai atunci deja tariesti doar ca sa nu ajungi pe casa si sa ai ce manca asa indeajuns de mult ca sa supravietuiesti).

Nu prea am inteles care sunt "pastile diuretice herbalife" de care zicea o fosta distribuitoare herbalife si doctorita care zicea ca i-a facut rau (cumva se refera la ceai?). Eu zic ca daca indrumatoarea ei nu si-a dat interesul si nu a stiut cum sa ii explice sa foloseasca produsele e posibil sa ii faca rau ca nu sunt recomandate unele produse in caz ca ai deja niste probleme de sanatate (de exemplu ceaiul nu e recomandat daca ai probleme cu tensiunea... din cate stiu).

Pretul si mie mi se pare cam mare.. DAR in primul rand nu am vazut produse de genul in alte parti (ma refer produse gen formula 1).. si restul .. alea cu aloe vera etc... nu le-am incercat inca... si nici pe alea din alte farmacii sau magazine ca sa imi dau seama care sunt mai bune... si nici macar de preturi nu pre asunt informat pentru ca nu prea am vrut sa incerc un astfel de produs.

Eu folosesc produsele si sunt multumit.. mai ales ca obisnuiam sa ma duc aproaep zilnic pe la fast food si incepusem sa ma simt ca naiba chiar dac adormeam 12 ore + alte probleme. Deci nu stiu.. dar oricum prin Ploiesti (ca din Ploiesti sunt) nu prea am vazut magazine, restaurante de unde poti sa iti iei produse sanatoase.

Eu chiar as vrea alte recomandari.. si stiu ca vor aparea produse sanatoase pe piata asa cum au fost si fast food-urile.. dar ideea e care sunt alea bune, care sunt alea mai ieftine calitate/pret. etc

Pana acum pot sa zic ca ma simt mai bine de la produse si stiu ca martea este grupul de nutritie unde te invata si ce sa mananci (alimente de zi cu zi ci nu reclama la produse).
Eu astept sa vad cat de bune sunt produsele... sunt inca sceptic cu toate ca mi-au facut numai bine pana acum. Fata de ce exista acum pe piata... zic ca e mult mai sanatos ce are de oferit herbalife... si din cate m-am informat si vazut nu contine lucruri care fac rau (adica si spanacul, laptele, bananele... etc.. cu toate ca aceste produse sunt sanatoase si naturale .. unor persoane le provoaca rau deci depinde si de corpul fiecaruia).

edy2010
Incepator

Herbalife mit sau realitate

Mesajde edy2010 » 01/02/2011 12:28

Salutare fete si baieti curiosi!
Ma numesc Edy si am 31 de ani! Pana acum 3 luni, am avut 96 kg la 1,79 m. Dar acum 3 luni o colega de servicii m-a invitat la o evaluare de sanatate, fara sa imi spuna ca este vb de Herbalife. Curios din fire si stiind ca nu stau deloc bine cu greutatea (am avut peste 90 kg in ultimii 10 ani) m-am dus sa vad despre ce este vorba. La fel ca multi altii, am auzit si eu de Herbalife in urma cu 7-8 ani si nu de bine, dar nu am verificat zvonurile. Tin sa precizez ca aici se face cea mai mare greseala, lumea crede orice fara sa verifice si asa se raspandesc zvonurile negative. Binenteles ca am fost foarte sceptic in legatura cu produsele Herbalife si nu am crezut in ele, evaluarea a iesit asa cum credeam, surplus mare de greutate, ceea ce stiam, iar costul pt un program de control al greutatii destul de mare. Insa, cum nu am tinut in viata mea nici un fel de regim, am hotarat sa incerc pe pielea mea acest program sa ma conving daca ce se spune este adevarat sau nu.
In 3 saptamani am slabit 8 kg, iar dupa 6 saptamani aveam cu 12 kg mai putin si ma simteam excelent, mult mai bine decat inainte, dupa care a venit Craciunul si m-am oprit din program. Vreau sa va spun ca am mancat de la Craciun si pana dupa revelion tot ce am putut: Ciorba de perisoare, sarmale, salata de beuf, piftie, friptura, toba, lebar, slaninuta - toate de porc - plus alcool, na ca de sarbatori si am luat 3 kg inapoi. In luna ianuarie am reinceput programul si intr-o saptamana am dat jos cele 3 kg, ma mentin de 3 saptamani asa si acum mai vreau sa slabesc 4 kg.
Asa ca, oameni buni, HERBALIFE FUNCTIONEAZA, si cine a avut experiente neplacute cu produsele a fost doar din cauza celor care le distribuie si nu stiu sa explice cum se prepara si cum se iau.
Citeam un comentariu cum ca nu avea voie fructe intre mese, o mare minciuna, se recomanda fructele intre mese ;i apa 2-3 litri toata ziua.
Eu personal am inlocuit 2 mese cu Acest minunat Shake FORMULA 1, dimineata si seara, iar la pranz mananc 2 feluri de mancare cu 2-3 felii de paine si desert. Cine nu crede, poate lua legatura cu mine pt a vedea diferenta pt ca am poze facute inainte si dupa. Mailul meu este edwardanpm@yahoo.com. Va doresc tuturor multa sanatate si nu mai plecati urechea la zvonuri fara sa le verificati.
Deviza mea este CERCETEAZA SI DUPA CREDE.
Imi pare rau sa spun dar romanii cred orice despre oricine, doar din zvonuri neadevarate!
EDY

cristinaso
Incepator

Re: Herbalife mit sau realitate

Mesajde cristinaso » 26/10/2011 01:22

edy2010 scrie:Salutare fete si baieti curiosi!
Ma numesc Edy si am 31 de ani! Pana acum 3 luni, am avut 96 kg la 1,79 m. Dar acum 3 luni o colega de servicii m-a invitat la o evaluare de sanatate, fara sa imi spuna ca este vb de Herbalife. Curios din fire si stiind ca nu stau deloc bine cu greutatea (am avut peste 90 kg in ultimii 10 ani) m-am dus sa vad despre ce este vorba. La fel ca multi altii, am auzit si eu de Herbalife in urma cu 7-8 ani si nu de bine, dar nu am verificat zvonurile. Tin sa precizez ca aici se face cea mai mare greseala, lumea crede orice fara sa verifice si asa se raspandesc zvonurile negative. Binenteles ca am fost foarte sceptic in legatura cu produsele Herbalife si nu am crezut in ele, evaluarea a iesit asa cum credeam, surplus mare de greutate, ceea ce stiam, iar costul pt un program de control al greutatii destul de mare. Insa, cum nu am tinut in viata mea nici un fel de regim, am hotarat sa incerc pe pielea mea acest program sa ma conving daca ce se spune este adevarat sau nu.
In 3 saptamani am slabit 8 kg, iar dupa 6 saptamani aveam cu 12 kg mai putin si ma simteam excelent, mult mai bine decat inainte, dupa care a venit Craciunul si m-am oprit din program. Vreau sa va spun ca am mancat de la Craciun si pana dupa revelion tot ce am putut: Ciorba de perisoare, sarmale, salata de beuf, piftie, friptura, toba, lebar, slaninuta - toate de porc - plus alcool, na ca de sarbatori si am luat 3 kg inapoi. In luna ianuarie am reinceput programul si intr-o saptamana am dat jos cele 3 kg, ma mentin de 3 saptamani asa si acum mai vreau sa slabesc 4 kg.
Asa ca, oameni buni, HERBALIFE FUNCTIONEAZA, si cine a avut experiente neplacute cu produsele a fost doar din cauza celor care le distribuie si nu stiu sa explice cum se prepara si cum se iau.
Citeam un comentariu cum ca nu avea voie fructe intre mese, o mare minciuna, se recomanda fructele intre mese ;i apa 2-3 litri toata ziua.
Eu personal am inlocuit 2 mese cu Acest minunat Shake FORMULA 1, dimineata si seara, iar la pranz mananc 2 feluri de mancare cu 2-3 felii de paine si desert. Cine nu crede, poate lua legatura cu mine pt a vedea diferenta pt ca am poze facute inainte si dupa. Mailul meu este edwardanpm@yahoo.com. Va doresc tuturor multa sanatate si nu mai plecati urechea la zvonuri fara sa le verificati.
Deviza mea este CERCETEAZA SI DUPA CREDE.
Imi pare rau sa spun dar romanii cred orice despre oricine, doar din zvonuri neadevarate!
EDY

cristinaso
Incepator

Mesajde cristinaso » 26/10/2011 01:26

salutare..am incercat si eu herbal life, deja sunt in a 3-a saptamana si vreau sa va spun ca nu am slabit deloc, sunt si foarte scumpe si nici macar nu dau rezultate...precizez ca am baut sjake-uri dimineata si seara, iar la pranz am mancat numai ciorbe, rar felul 2.....si tot fara rezultat, mi-am luat fibrele si shake-ul....ma asteptam sa slabesc macar 3 kg, dar nici macar acest minim de kg dorit nu l-am realizat.....am incercat sa vad daca au efect, dar la mine n-au functionat....poate la altii da, eu nu ma aflu printre cei care au slabit cu herbal life....am de gand sa urmez o dieta sanatoasa si sa merg la sala( aerobic )....sigur voi avea rezultatele asteptate....

dariamih
Incepator

Mesajde dariamih » 26/10/2011 05:10

Eu nu am incercat herbal life, dar de o luna jumate urmez o dieta personalizata recomandata de medicul nutritionist si iau suplimentele nutritive slim&fit. Pot spune ca sunt foarte multumita de rezultate. Am slabit in jur de 2 kilograme pe saptamana si ma simt si foarte bine. N-am avut parte de niciun fel de reactii adverse. Bafta tuturor!

cutesuzy
Incepator

Mesajde cutesuzy » 29/10/2011 11:18

Tot slim&fit iau si eu de 2 luni si ceva. Si eu am slabit foarte bine si ma si simt bine, fara nicio reactie adversa.:)

dariamih
Incepator

Mesajde dariamih » 04/11/2011 10:18

Pana la urma cand iei pastile de slabit cel mai important este sa te simti bine, sa nu-ti agresezi organismul. Slim&Fit sunt exact ce-mi trebuie mie din perspectiva asta: slabesc si ma simt bine.:)

cutesuzy
Incepator

Mesajde cutesuzy » 06/11/2011 03:18

Ai mare dreptate in ceea ce priveste pastilele slim&fit. Bafta tututror in lupta cu kilogramele!

ellyjudith
Incepator

pericol

Mesajde ellyjudith » 06/11/2011 11:47

herballife ,cel putin aici in anglia a fost denuntat....se spunea ca produsele nu sunt 100 vegetale(sau ca asa ceva) si chiar pot dauna sistemul nervos......si mai multe...
yo.

Înapoi la “Cure de slabire”