Dietele Herbalife

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

magda
Incepator

herbalife

Mesajde magda » 22/11/2007 09:54

folosesc Herbalife de 8 luni, am slabit 15 kg, dar acum am lasat-o mai moale. Constat ca daca nu mai folosesc pastilele ma ingras imediat, indiferent ce maninc, asa ca eu cred ca exista o dependenta. Nu mai zic ca am aflat ca ceilalti consultanti Herbalife folosesc pastilele de ani buni. Si eu ma intreb daca nu le mai iau ce o sa se intimple.

roxana44
Incepator

Mesajde roxana44 » 16/12/2007 10:18

carmen scrie:eu nu iti recomand produsele de slabit herbalife. am urmat programul asta timp de o luna si trebuia sa mai tin inca o luna de mentinere. pe care nu am mai rezistat, crede-ma ca mi se facea greata cand ma gandeam ca iar trebuie sa iau pastilele. nu ai voie sa mananci intre mese, si eu sunt fan declarat al fructelor. mi s-a spus ca daca mananci si un fruct inseama ca trisezi... deci este destul de aiurea sa te uiti la un mar sau la o portocala sa vrei sa o mananci si sa nu poti pt ca esti la cura :D si pe langa aspectul asta al problemei, este foarte scump si nerentabil. eu nu am slabit asa cum "mi s-a promis" :lol: in concluzie eu zic ca nu merita sa cheltui atatia bani. daca mai ai si alte intrebari iti raspund cu placere. pupici

eu recomand produsele herbalife.
daca tu nu ai tinut regimul cum trebuie nu inseamna ca nu-s bune, inseamna ca nu esti tu in stare.
eu folosesc produse, sunt foarte bune si dau rezultate peste asteptari. ( dar tin regimul exact si nu fac foamea) ce-i daca mananci un fruct la masa si nu cand te taie capul.

pe langa asta am 2 prieteni care au slabit cu asa ceva si nu s-au ingrasat inapoi de un an au terminat si sunt ok. ( asta pentru cineva care a scris mai sus ca te ingrasi inapoi) si nici nu este scump... oricum mananci, deci banii tot ii folosesti.

roxana44
Incepator

Mesajde roxana44 » 16/12/2007 10:35

Niobe scrie:
Leandra scrie:dar daca tot ce se gaseste pe net negativ despre Herbalife si efedrina este o minciuna, imi spui si mie de ce Teo Trandafir sau Monica Anghel au apelat la regimuri clasice si nu la miraculosul shake Herbalife? :vis:

cred si eu ca daca ai de slabit cateva kg, n-o sa fie o tragedie daca ai consumat o substanta potential nociva pt. organism, asa ca rudele tale pot sta linistite, mai ales daca nici nu au probleme circulatorii.

dar daca tre' sa dai jos 30 - 40 de kile, ce faci? risti?
eu, una, nu as risca. :rusine:

alegerea este a fiecaruia.
doar ca mi se pare corect sa fii foarte informat inainte de a alege. sa vezi si avantajele si dezavantajele, si apoi, cine vrea sa riste, e problema lui. :!:

Inainte de a alege este foarte bine sa te informezi, sunt perfect de acord cu tine. Insa daca vrei sa ai parte de informatie de calitate (si nu de zvonuri si barfe), trebuie sa-ti iei informatia din surse demne de crezut, altfel iti furi caciula.

Ref: Teo si Monica Anghel: ce pot sa-ti spun este ca fiecare din noi alege cura care i se pare potrivita. Asta nu inseamna ca daca vreuna din ele nu a ales produsele Herbalife, astea nu sunt bune. Daca am gandi asa in tot ce facem, inseamna ca am bate pasul pe loc.

Din punctul meu de vedere, se poate slabi usor, ceea ce iti trebuie este f. multa vointa. Tu decizi insa ce plan vei urma (un regim nutritional echilibrat cu Herbalife, infometarea, sportul, pe toate la un loc). Se poate slabi si fara a consuma Herbalife. Dar ceea ce este important pentru fiecare om care urmeaza un regim de slabire este sa nu isi lipseasca organismul de vitaminele si nutrientii in cantitatea minima necesara zilnica si asta e de fapt lucrul pentru care eu una as alege dietele Herbalife.

Numai bine!

se poate slabii usor????
probabil nu ai incercat niciodata sa slabesti. SE SLABESTE FOARTE GREU! credeam ca o sa fiu grasa toata viata sau o sa fac foamea toata viata pana am dat de herbalife!
sunt bune produsele daca le folosesti bine. normal ca daca bagi ca porcul poti lua herba life ca nu ajuta.

maria MIHULESCU
Bucatar de elita

Mesajde maria MIHULESCU » 02/02/2008 03:11

=D> =D> =D> Thea =D> =D> =D>

Leila
campion la gatit
campion la gatit

Re: AM SLABIT 20 DE KG! DORESTI SI TU SA SLABESTI?

Mesajde Leila » 02/02/2008 10:04

thea scrie:
danix scrie:EU AM SLABIT 20 DE KG IN 4 LUNI CU AJUTORUL UNUI PROGRAM HERBALIFE...INTRATI PE www.sxxxxxx-xxxxxnt.ro si va veti convinge!

aiurea :P

:peace: :peace: Thea =D> =D> :flower: , ai perfecta dreptate :D

SKINNY
Incepator

Mesajde SKINNY » 20/03/2008 02:20

andrei scrie:E lumea chiar atat de disperata sa slabeasca de ajunge sa ingereze astfel de substante ? Nu cumva e mai simplu sa reduca la 50 % cantitatea de mancare zilnica ... sau sa faca sport ... Oare nu cumva "dietele" astea au aparut tocmai pe fondul slab si anxiozitatea oamenilor ? Si cum de exista oameni care cred in " miracole " de genul asta ...?

TU ai probleme cu greutatea? cred ca nu.....de asta tie usor sa vorbesti.celor care nu au probleme nu le pasa cum se simt cei care au doar pentru simplul fapt ca ei sunt bine cred ca asa o sa fie o viata...totul se schimba ...ve-ti vedea...

xelomon
Incepator

Mesajde xelomon » 16/05/2008 12:58

Buna. Am ajuns pe forumul asta cautand pe google dupa "dieta Herbalife".
Am inceput de 3 zile sa consum shake-urile si e ok pana acum, dar m-am speriat de ce am citit aici. De partea cu intretinerea dupa, cineva zicea ca daca nu iei in continuare prafuri, esti la pamant cu hormonii.
Nutritionista la care am fost e reprezentant Herbalife (sau cum ii zice "meseriei" asteia) si mi-a zis ca 2 luni tin dieta, si inca o luna intretinere.
Pai 6 luni sa beau shake-uri ca altfel mi se da organismul peste cap... :roll: turbez!
Ii rog pe cei care stiu mai multe despre perioada de DUPA sa spuna mai multe, eventual cum s-ar putea renunta la produsele astea (urasc dependenta de ceva).

De ce m-am bagat la dieta asta: am un program haotic si nu am timp sa mananc dimineata si uneori nici seara. Prafurile macar se fac usor.
In plus, nu tre' sa dau jos asa multe kile si momentan (MOMENTAN) imi permit sa dau banii. Dar cum pe viitor naiba stie, n-am chef de dependenta.

crisvio
Incepator

Mesajde crisvio » 28/02/2009 12:47

carmen scrie:eu nu iti recomand produsele de slabit herbalife. am urmat programul asta timp de o luna si trebuia sa mai tin inca o luna de mentinere. pe care nu am mai rezistat, crede-ma ca mi se facea greata cand ma gandeam ca iar trebuie sa iau pastilele. nu ai voie sa mananci intre mese, si eu sunt fan declarat al fructelor. mi s-a spus ca daca mananci si un fruct inseama ca trisezi... deci este destul de aiurea sa te uiti la un mar sau la o portocala sa vrei sa o mananci si sa nu poti pt ca esti la cura :D si pe langa aspectul asta al problemei, este foarte scump si nerentabil. eu nu am slabit asa cum "mi s-a promis" :lol: in concluzie eu zic ca nu merita sa cheltui atatia bani. daca mai ai si alte intrebari iti raspund cu placere. pupici

Cod: Selectaţi tot

[b][/b]
Nu este adevarat ca nu ai voie fructe,sotia mea consuma si arata foarte bine,dar are si vointa,iar pretul in raport cu calitatea nu este deloc mare.

feliciak
Incepator

vreau sa stiu

Mesajde feliciak » 06/03/2009 10:07

[cat de scump este aceata cura?

feliciak
Incepator

nu stiu ce samai cred

Mesajde feliciak » 06/03/2009 10:17

imi doresc asa mult sa slabesc si nu stiu daca sa am incredere sau nu

Înapoi la “Cure de slabire”