Dietele Herbalife

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

soothe
Bucatar in devenire

Mesajde soothe » 12/01/2007 03:00

Leandra scrie:singurul regim care a dat roade a fost un regim tinut la un spital de endocrinologie, cu 1000 de calorii pe zi, dar cu anumite combinatii de alimente pe care aveai voie sa le mananci. insa dupa ce am revenit la un regim normal de viata, in aprox. 10 luni am pus la loc ce dadusem jos in cateva saptamani.

pe de alta parte o felicit pe dr. mea care mi-a recomandat shake-ul, fara sa stie despre efedrina, spunand ca este mult mai bine sa inlocuiesti doar o singura masa pe zi, si sa slabesti 10 kile intr-un an, ca acelea cu siguranta nu le vei mai pune la loc.

cat despre sistem, sunt in sisteme MLM de peste 10 ani si chiar m-am saturat sa cumpar produse a caror calitate scade anual, (pt. mentinerea preturilor la un nivel sa zicem acceptabil), ca sa se imbogateasca cei de deasupra mea din retea! chiar nu mai sunt de acord cu acest gen de vanzari si cu tipologia standard pe care o inoculeaza oamenilor care ii asculta. duplicare... bullshit, scuzati expresia, prefer sa fiu eu insami fara sa copiez pe nimeni!

sunt cu totul de acord cu tine, inclusiv problemele de "sistem", duplicare, etc...

am o intrebare insa, retorica, este adevarat... cum adica ai trecut la regimul de viata "normal".. ??? :evil:

deci, nu gatesti, manaci tot felul de junk, zici ca mai importante sunt "joburile".. ?

or fi ca altfel nu putem trai, insa cand ai dat de gustul adevaratei normalitati, cand poti sa introduci in viata cate o mica schimbare, cat de mica, fara sa creeze dependenta (de shake-uri de plida), sa deosebesti ce-ti face bine si ce rau..(intr-ale mancarii)... deci cand toate astea, tu mai continui sa mananci sandwich-uri?...

ce mare lucru sa-ti faci o supa, macar la doua zile, sau miercurea si/sau vinerea (iti ia 15 minute.. nu trebuie sa faci ceva complicat.. uite de plida supa de linte) si asta mananci in ziua respectiva ... iti iei la serviciu in termos, sau in casoleta.. nu rade nimeni, te asigur, ai sa fii cool..

in plus, cate un pahar de ceai verde de 4-5 ori pe zi, sau ceai din fructe de paducel (pentru colesterol si slabit).. in rest, ca lichide de zi cu zi, bei numai apa fierbinte, inclusiv dimineata pe stomacul gol (cu cateva picaturi de lamaie),

...apoi exercitii de respiratie, bai fierbinti la picioare de 3 ori pe saptamana, seara, urmat de masajul usor la talpilor cu putin ulei de lavanda (adevarat) si insistat pe punctele dureroase (10 minute cu totul) ... automasaj prin punctele esentiale de depunere, dupa dus, ...dupa fiecare dus (sunt creme berechet)... 5 minute..

si iar ma intorc la vorba aceea, ce inseamna oare regim de viata "normal"?

nu doresc sa te ofensez in nici un chip, si nici sa mai dau mare.. si eu fac multe din greselile pe care le faci tu, dar incerc sa schimb.. si nu neaparat greutatea, ci doar sa fac pentru mine cate ceva care stiu ca imi poate face bine pe termen lung..

cu inima buna!

Andreea1980H
Incepator

Cine n-ajunge la struguri zice ca sunt acrii!

Mesajde Andreea1980H » 09/02/2007 02:40

Cand am auzit prima oara de Herbalife am spus: mda, prafuri, droguri, porcarii! Eu sunt ca Toma, pana nu vad nu cred. Asa ca mi-a lua program de slabire ca sa-i demonstrez prietenului meu ca sunt niste tampenii; l-am tinut CORECT, am avut rezultat, acum iubesc produsele si in prezent sunt consultant Herbalife.

Nu mi s-a intamplat o singura data sa nu am rezultate si clienti multumiti pentru ca: spun clar omului de la bunul inceput ca nu ii ofer produsele decat daca suporta psihic perioada de dieta, specific clar ca atat cat face slabire (orice durata ar fi) tot atat va face mentinere (mentinerea consta in 2 produse si e imposibil sa coste mai mult decat slabirea, este o chestie ilogica)

- este o dieta foarte permisiva si apreciata de cei care cu adevarat stiu ce inseamna o dieta deoarece ai voie la slabire sa mananci o masa, iar la mentinere 2 mese
- orice program Herbalife este pentru persoanele disciplinate care chiar isi doresc un rezultat bun de sanatate
- mentinerea este secretul acestei diete pentru ca produsele sunt pe baza de plante, nu sunt medicamente si prin urmare este nevoie de minim 90 de zile ca ele sa isi faca treaba pe deplin, timp in care invatam sa ne schimbam obiceiurile alimentare, ca noi dupa o dieta cu Herbalife sa ne putem mentine rezultatul cu succes
- persoanele care nu au avut succes sau care s-au ingrasat au patit acest lucru din cateva motive posibile foarte simple:
1. consultantul nu s-a preocupat de el/ea (suntem sute e consultanti in Ro insa sincera sa fiu la cursuri suntem in total 60)
2. nu a respectat programul din motive diverse: i s-a parut greu, i-a fost lene, nu si-a permis financiar sa le mai ia
3 cei care s-au ingrasat apoi rusine sa le fie (o persoana care tine orice dieta din lumea asta cu orice produse, nu va avea succes si evident ca se va ingrasa la loc daca doarme in frigider )

sunt atatea persoane care se abtin de la mancare, care n-au nevoie de Herbalife sau orice alta dieta si bravo lor, eu ma numaram printre nesimtitii care nu se opreau decat cand isi puteau atinge cu degetul mancarea, insa fratilor daca eu am putut sa ma schimb si acum dupa ce nu ma am nici o treaba cu slabitul mananc ponderat fara sa ma abtin de la nimic e clar ca oricine poate avea acelasi succes

Un program bun de slabit, cum e cel pe care eu l-am luat a costat ~500 RON, iar mentinerea 140 RON. Am tinut 2 luni slabire si 2 mentinere si am slabit 7 kg, de rezultat sunt foarte multumita ptr ca il mentin cu usurinta, iar familia mea consuma in prezent suc de aloe (86 RON) care previne cancerul de colon si orice afectiune de stomac. Mama a luat un program ptr inima, tata pentru prostata, matusa mea ptr glanda si n-are rost sa mai spun ca toate persoanele dragi mie au consumat cel putin 2-3 produse herbalife si sunt nu numai fericiti, dar si mult mai sanatosi.

Cine nu consuma nu are de unde sa stie cum sunt! Si eu spuneam ca-s porcarii ptr ca asa mi-au zis prietenii mei. Totusi astazi le recomand cu caldura. Si inca ceva, pe cartea me ade vizita scrie asa: REZULTATE GARANTATE! Cel care vine la mine, i-am dat program de slabire, l-a tinut corect si pana la capat si n-a slabit si n-a fost multumit EU ii dau banii inapoi! NU EXISTA SA NU AI REZULTAT DACA LE IEI CORECT!

Acestea fiind spuse, cine are urechi, s-auda cine nu o sa dea mai departe din gura in necunostinta de cauza.

soothe
Bucatar in devenire

Re: Cine n-ajunge la struguri zice ca sunt acrii!

Mesajde soothe » 09/02/2007 03:37

Andreea1980H scrie:Cand am auzit prima oara de Herbalife am spus: mda, prafuri, droguri, porcarii! Eu sunt ca Toma, pana nu vad nu cred. Asa ca mi-a lua program de slabire ca sa-i demonstrez prietenului meu ca sunt niste tampenii; l-am tinut CORECT, am avut rezultat, acum iubesc produsele si in prezent sunt consultant Herbalife.

........................................................................................................

Acestea fiind spuse, cine are urechi, s-auda cine nu o sa dea mai departe din gura in necunostinta de cauza.

Dumneata ai dreptatea dumitale, noi, pe a noastra... ca noi "e" mai prosti. Am "o intrebare", una mica doar.

Daca "dai" de cineva care ar vrea poate sa cumpere HERBALIFE dar nu isi permite, ce varianta, ce alternativa ii oferi dumneata, ca stil de viata, ca obiceiuri alimentare, ceva oarecum peren?..

Ceva mai ieftin, ca sa poata si saracul om sa se faca "mai" sanatos.. si cand o avea el bani si i-o da mana, poate vine el la tine. Pentru ca de stiut ar trebui sa stii, nu degeaba te duci la cursurile alea, ce Dumnezeu! Sau acolo inveti doar sa vinzi mai bine?

Andreea1980H
Incepator

Mesajde Andreea1980H » 09/02/2007 09:02

In 70% din cazuri am intalnit oameni care nu isi permit nici macar mentinerea si e simplu: le-am dat produsele si cand au avut banii mi i-au dat. Eu ajut atat cat mi se intinde plapuma, iar colegii mei .... e treaba lor ce fac; pentru ceilalti care nu au bani deloc cred ca saracia e mai mare problema decat mancatul sanatos. Sunt persoane care au plecat dupa o consultatie de la mine cu o documentatie serioasa si atent facuta pe tema alimentatiei care sunt un ajutor real pt cei cu probleme si E PE TERMEN LUNG.

Gresesti daca crezi ca la cursuri ne invata cum sa le vindem, la cursuri ne invata cum sa avem grija mai bine de astfel de oameni cu prb, chiar si de cei care ar putea fi nerecunoscatori ptr informatiile furnizate ...

miha1950
Bucatar Sef

Mesajde miha1950 » 09/02/2007 09:29

Andreea, nu te supara, dar miroase a reclama mesajul tau. Noi am mai avut probleme cu diversi consultanti Herbalife.
Pe acest site nu cred ca-ti gasesti clienti.
In mod oficial te anunt ca reclama pe acest site este interzisa.

Andreea1980H
Incepator

Mesajde Andreea1980H » 09/02/2007 09:59

in mod oficial contrargumentul meu nu este o reclama, eu zic sa-ti desfunzi nasul, iti recomand pentru asta un produs care se numeste "bixtonim" - ASTA E RECLAMA

soothe
Bucatar in devenire

Mesajde soothe » 10/02/2007 05:46

Andreea1980H scrie:in mod oficial contrargumentul meu nu este o reclama, eu zic sa-ti desfunzi nasul, iti recomand pentru asta un produs care se numeste "bixtonim" - ASTA E RECLAMA

ca sa iti dau un exemplu cat de filotimi sunt cei de la Herbalife, am facut
astazi un drum la un magazin de produse naturiste special ca sa-mi iau niste Aloe Vera/Gel. Trebuie sa reamintesc ca aloe vera nu este inventata de HRBLF ci este o planta.

Am fost la magazinul Ambrosia din Toronto/Thornhill, un magazin de bun simt, pentru oameni normali, nu numai pentru cei "care-si permit" vorba lui Vanghelie, dragutzul de el.. de fapt si dumneata ai folosit termenul.

Ei bine am gasit Aloe Vera la litru cu pretul intre 10 si 15 dolari canadieni / litru (Am cumparat din cel de 12.50.. daca vrei scanez bonul si-l postez). Ei bine, daca facem transformarea la cursul zilei 1CAD=2.2 RON atunci inseamna ca pretul este de 27.5 RON/litru. Ce am cumparat este de cea mai buna calitate te asigur 99.7%

http://www.naturesway.com/NaturesWay/pr ... ctid=14281

Nu se vinde pe Internet asa ca nu e nici o reclama, l-am luat din galantar. Te informez doar ca sa stii.

Facand o simpla operatie de "artimetica" vedem ca un litru de Aloe Vera se vinde in Romania de catre HRBLF cu de 3.23 ori decat pe piata americana... De 3.23 de ori mai mult in conditiile in care un salariu mediu cate este? 141 de USD dolari/luna = 367 RON... deci pot sa-mi iau exact 4 kile de aloe vera / luna de la Herbalife.

Sa zicem ca a fost transportul si alte hangarale.. si iarasi in conditiile in care HRBLF sustine ca produsele sunt mai ieftine decat in comert pentru ca nu se plateste locatia magzinului, etc. Cum e la Aloe Vera este peste tot la produsele HRBLF, preturi umflate ca prostii platesc.. .

Pai nu ti-e rusine don'shoara sa vii la noi cu chestii de-astea! Ia-ti Herbalife si umbla don'shoara si nu te mai da la oameni. Stim cine e HRBLF cu sistemul ei piramidal si cine le sunt distribuitorii sau agentii comerciali (cum le ziceti voi, consultanti? .. mai sa fie!).

miha1950
Bucatar Sef

Mesajde miha1950 » 10/02/2007 12:02

Daca eu recomandam produsele Herbalife ca fiind eficiente , in urma experienei mele, nu era reclama, dar cand un "consultant " vine si ti-o vara pe gat, este reclama!

Tigraki
Incepator

Subiect fierbinte...

Mesajde Tigraki » 23/02/2007 09:51

In primul rand bine v-am gasit!! Site-ul mi-a fost recomandat de Soothe si de cand mi l-a recomandat am facut si ceva mancaruri delicioase cu retete de aici!!! Felicitari voua!!!

Eu sunt medic, am facut si endocrinologie la scoala si multa fiziologie si biochimie si am si citit cam tot ce este scris in materia de specialitate si pe langa( toate dietele celebre ) legat de diete.

Ca sa va anunt dinainte sa nu ziceti ca ma ascund am fost si distribuitor Herbalife si cunosc foarte bine produsele.

Sa incepem cu dietele . Din propria mea experienta si de mica am avut probleme cu greutatea. Am inceput sa fac sport insa si pentru multi ani, facand aerobic intensiv nu am pus kilograme pe mine. Am inceput serviciul si renuntant la aerobic din lipsa de timp ( eram tot timpul plecata din capitala ) m-am ingrasat si m-am ingrasat mult de la 58 de kg am ajuns la 78, mentionez ca am 1.65m. Asta se intampla acum 2 ani.

Am mers la dietolog in Romania si mi-a recomandat un anumit medicament pentru slabit, in cea mai mica doza, si un program caruia ii spune 30-20-10 adica 30 minute de activitate zilnica, 20% mai putina mancare si 10mg din produsul respectiv. La mancare nu am avut restrictii prea mari, doar ca dulciurile erau o data pe saptamana si seara dupa 8 terminam cu mancatul . In 3 luni am slabit 15 kilograme, pentru ca niciodata nu ma ridicam satula de la masa si asa m-am mentinut de atunci. Fara medicamente, dar cu un comportament alimentar schimbat, niciodata nu manac sa ma satur am reusit sa ma mentin. Acum un an in 2006, am hotarat sa slabesc sa ajung la greutatea mea din copilarie, adica la 55 de kilograme si pentru ca urma sa ma marit am hotarat sa fac o dieta fulger sa arat bine in rochia de mireasa si am ales Herbalife. Multe dintre prietene mele slabisera cu Herbalife.

O sa spun de la inceput ca medicamentul pe care l-am luat nu il recomand, modifica circulatia sangvina, creste presiunea si mai ales presiunea pulmonara si pe vasele mici.
In vara lui 2006 am facut hiper tensiune si am luat si medicamente pentru asta desi am 28 de ani.
Am inceput sa iau Herbalide si am fost la un consultant, care mi-a spus ca trebuie sa manac in fiecare zi de 800 de calorii ca sa slabesc si pentru ca vointa mea era atat de mare am facut-o. Am uitat de cunostintele mele medicale, am uitat de tot si timp de 3 luni am mancat numai 800 de calorii, desi eram la limita supravietuirii.

NU am luat nici un produs care contine efedrina pentru ca am specificat clar ca am probleme cu inima , in schimb cu mare caldura am luat un produs care te slabeste in centimetrii si care are doze enorme de diuretice inauntru( si eu luam cate 3 pe zi ). Diureticele produc vasospasm pe vasele din creier, este un efect tare de nedorit.

Am devenit consultant pentru ca luam produsele mai ieftin si pentru ca unele dintre ele chiar imi placeau. De exemplu vitaminele sunt cele mai bune de departe pe care le-am luat vreodata. Ce este al lor este al lor. Si cosmeticele la fel. Pe de alta parte aloe vera pe care o au nu este nici macar recunoscuta de Societatea de aloe vera internationala asa cum sunt produsele de la Forever. Sa fim cinstiti!!!

Concluzia este ca...dupa cura de slabire, am ajuns la greutatea dorita. Herbalife nu m-a invatat sa manac sanatos, nu mi-a schimbat comportamentul alimentar si mi-am facut mari probleme gandindu-ma ce voi face cand voi termina cura, caci nu imi pot continua viata cu 800 de calorii pe zi.

Viata a fost surprinzatoare caci am ajuns la spital, cu hemoragie cerebrala, se pare ca aveam un anevrism ( un vas cu pereti mai slabi ) in creier care s-a spart...de ce s-a spart abia acum...medicii nu au stiut sa imi spuna...in lunile de dinainte de incident...tensiune nu am mai avut...dar am luat pastile diuretice herbalife...

Pe de alta parte toate celelalte analize mi-au iesit perfect, precum va spuneam vitaminele lor chiar functioneaza...

Oricum medicul mi-a interzis pentru toata viata diuretice si sincera sa fiu daca voi mai consuma herbalife vor fi doar cosmetice...

|La sfarsit cateva precizari, Mark Hughes a murit de embolism pulmonar, nu se stie cauza din care un trom a ajuns pana la el in plamani( cel putin asa au afirmat agentiile de presa la moment ) , dar nu este din cauza efedrinei care produce totusi hipertensiune pulmonara.

Loius Ignaro este parte din consiliul de administratie al Herbalife si tine si acum speachuri la adunarile Herbalife. Este laureat al premiului Nobel in medicina caci a descoperit oxidul nitric care este un medicament foarte eficient in cardiopatia ischemica si chiar in disfunctia erectila si in hipertensiunea pulmonara boli ale secolului nostru.

Iar cel care face produsele de nutritie David Heber este un recunoscut medic nutritionist de la Universitatea UCLA.

Nu sunt de acord cu metoda lor caci nu te invata sa manaci sanatos si sa te mentii ulterior dar am facut-o caci am vrut rezultate in cel mai scurt timp.

NU imi place nici sistemul lor caci iti umplu capul cu bullshit, spre norocul meu sunt trecuta prin prea multe traininguri de persuasiune ca sa mai cred tot ceea ce spun.

Asta a fost pentru azi dar revin cu retete.

Numai bine,
Tigraki

thea
Bucatar de elita

Mesajde thea » 23/02/2007 11:28

[Pai nu ti-e rusine don'shoara sa vii la noi cu chestii de-astea! Ia-ti Herbalife si umbla don'shoara si nu te mai da la oameni. Stim cine e HRBLF cu sistemul ei piramidal si cine le sunt distribuitorii sau agentii comerciali (cum le ziceti voi, consultanti? .. mai sa fie!).[/quote]

=)) =)) =)) =)) =))

super OK!!!! ma prapedesc de ras!!!
Toate(alimente , detergenti, haine) sunt mai scumpe in Romania, Soothee draga!
cam tarziu am vazut discutia; am si eu o prietena care a cumparat Herbalife, slabise frumusel dar!!!! DAR!!!! sa vedeti cate kg o sa depuna caci e o pofticioasa si nu poate renunta la nimic: imaginati-va ca ea in timpul sarcinilor(are2 copii) a fumat !!!!

thea

Înapoi la “Cure de slabire”