Dieta Mayo

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

Simonika
Incepator

merita sa incercatzi

Mesajde Simonika » 13/01/2007 01:47

HI....sunt o fata..destul de mica pt a tzine un regim ..,,,mai ales k sunt in crestere ..au fost niste motive personale kre m-am facut sa tzin aceasta dieta ...tot dupa net luata...(dak ma duceam la un medic nutritzionis imi zicea"nici sa nu te gandesti"..sau cam asa ceva)..oricum cert e k am tzinut 6 zile aceasta dieta ..dar modificata ...in ce sens ...imi spunea sa mananc cat vreau ...nu imi dadea gramajul ...si mai spunea un sig lucru slabesti 9 kg in doua saptamani ...ei eu am slbit doar 4 kg in 6 zile ...banuiesc k este buna dieta ..dar depinde de ..organismul fiecaruia ...in loc de cod ..era peste fiert :mrgreen: iar in loc de ...miel era vita sau pui...:D!!!
Succes la dat kg jos...:D

doareu23
Incepator

Mesajde doareu23 » 07/02/2007 07:53

Te-ai mai ingrasat apoi???
Mananci ca sa traiesti,nu traiesti ca sa mananci....

SilviaStefania
Incepator

Mesajde SilviaStefania » 25/05/2007 04:59

Buna,

Vad ca de cateva luni nu s-a mai vorbit de aceasta cura. Eu pana acum am tot tinut cura disociata, de fiecare data slabeam destul de mult- cam 7kg in 2 saptamani. Insa dupa ce terminam le punem lejer la loc, spre norocul meu fara bonus-uri. De aproape un an de zile nu mai beau suc accidulat ci doar apa plata si ceai verde neindulcit. Insa nu pot renunta la dulciuri. Am tot auzit vorbindu-se de dieta Mayo/ Daneza/13 zile. Am cateva cunostiinte care au tinut-o si au slabit si culmea nu s-au mai ingrast. Mi-am zis ca nu am nimic de pierdut si m-am apucat. Cand am citit-o prima data mi-am zis ca e imposibil sa slabesc avand in vedere cat de mult mananci (fata de curele pe care le tineam eu inainte). In unele zile este chiar mai multa mancare decat mananc eu in mod obisnuit. Sunt in cea de-a treia zi - pana acum am rezistat eroic, avand in vedere ca pana acum luam foarte multe gustari intre mese- mai o prajiturica, mai un biscuit ( tin sa precizez ca lucrez in cadrul unei companii producatoare de dulciuri si am tot timpul in fata dulciuri- ba un produs nou, ba un produs de la concurenta etc).

Eu am 1.63 m si am inceput cura de la 60kg. As vrea sa slabesc cam 7kg. In primele doua zile am pierdut 1.5kg.

Tare as vrea sa ma tin de aceasta cura- poate asa ma obisnuiesc si eu sa manac la ore fixe si doar de trei ori pe zi.

Bafta tuturor celor care vor sa scape de kg in plus!!!

SilviaStefania
Incepator

Mesajde SilviaStefania » 13/07/2007 10:29

Buna,

Am terminat si eu cu dieta Mayo- in 10 zile am slabit doar 2 kg (si alea in primele zile)- la mine nu a functionat deloc, cred ca tine de inaltimea si greutatea fiecaruia dintre noi, de varsta si de organism!!

Bafta tuturor!!!
Silvia

dearbuc
Incepator

Mesajde dearbuc » 26/02/2008 01:36

pare a fi o dieta eficienta si sunt multe pers care au reusit cu ea insa eu nu inteleg cum pot sa o tin atata timp cat am servici si asta de la ora 8 la ora 16 si pranzul nu am cum sa-l iau!
guma de mestecat este voie de folosit pe durata acestei cure?
scrie de ex intr-o zi 200 g carne vita......in ce mod preparata? gratar? fiarta?
mersi mult de tot

rosaura83
Incepator

cam greu

Mesajde rosaura83 » 24/10/2008 05:51

mie una mi se pare cam greu de urmat acest regim. este prea strict dar pentru cine are ambitie... eu una cand pun pe mine cateva kg in plus consum multa salata si friptura pe pui la gratar(FARA A MA INFOMETA). beau mult ceai verde si in scurt timp am scapat de kg in plus. am auzit ca si ciorba de varza e f buna pt slabit. nu stiu de ce trebuie sa te infometezi cu asa ceva. trebuie sa slabesti treptat nu asa dintr-o data pentru ca dupa ce te infometezi 13 zile pun pariu ca dupa ce termini aceasta cura incepi sa depui totul la loc.

marian20
Incepator

E buna

Mesajde marian20 » 03/10/2010 07:17

Am tinut si eu dieta am slabit 10 kg insa cu mici modificari ceai in loc de cafea si in loc de branza de vaci am papat sunca slaba de praga sau parizer de tordai 200g! Merg si crenvrustii sau polonezii fierti

Înapoi la “Cure de slabire”