Dieta Mayo

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

adinush
Bucatar in devenire

Mesajde adinush » 22/05/2006 01:30

Eu am tinut-o 6 zile acum....un an jumate si e intr-adevar foaaaaaaaaaaaaarte grea..ce nu-mi placea saream peste(si mi-era o foame dupa mama,mama).Am slabit vreo 6 kg si m-am mentinut cam 6 luni desi am mancat si Mc,am fost si la mare :lol: plus multa shaorma.De abia prin august-septembrie aul trecut am inceput iar sa pun pe mine dar nu am mai putut sa o tin asa ca am trecut pe disociat :D

andrei
Moderator

Mesajde andrei » 22/05/2006 01:33

Buna Lorelei, cum nu se vede nimic dupa 8 zile ? Pai scria ca tre' sa slabesti 10 kg in 13 zile si ma indoiesc de faptul ca ultimile 5 zile vei slabi 2 kg/zi.
Nu vreau sa te descurajez dar ori nu e ok dieta ori esti tu modesta si ai slabit dar nu observi , sa zice, de foame :D :sfant:

Ioana
Bucatar Sef

Mesajde Ioana » 22/05/2006 02:04

andrei, prietenul meu a tinut o astfel de cura, in care teoretic trebuia sa respecti totul cu sfintenie, si a obtinut rezultate bune desi a inlocuit anumite alimente(in loc de carne de vita manca piept de pui, in loc de telina fiarta manca telina razuita cu mere.....). a slabit 6 kg in cele doua saptamani dupa care a inceput sa manace normal si a pus la loc 1 kg, dar a ramas la acea greutate si acum dupa mai mult de un an.

lorelei
Incepator

Mesajde lorelei » 22/05/2006 04:44

ahaa...pai..asha o fi..oricum mi-e o frica de mor de cantar.tre sa trec de 60 de kg ca ma obsedeaza shi apoi..totul va fi ok... :peace: .apropo..scriam mai devreme ca nu se prea vede cat am slabit..numai ce mi-a zis cineva ca am slabit ceva-ceva.:D. eu necantarindu-ma,nu mi-am dat seama la ochi!ieiii!deci cura asta chiar merge...pana una alta..fug sa pap o salata..ca sar peste vacutza..va anuntz cum mere.iar la sfarshit, ma shi cantaresc , sa vad ce miracole din cele promise mi s-au intamplat! :rugaciune: :D

andrei
Moderator

Mesajde andrei » 24/05/2006 10:04

Sa stii ca eu eram adeptul dietei disociate dar daca zici ca merge si Ioana zice ca a incercat si prietenu ei si a mers , cred ca am sa incerc si eu :)

Ioana
Bucatar Sef

Mesajde Ioana » 25/05/2006 10:57

merge sigur, dar eu de exemplu nu am putut sa o tin, desi am incercat ca sa-l incurajez pe radu. mie dupa 5 zile mi s-a facut rau. el nu a avut absolut nimic, nu-i era foame, nu i s-a facut rau si a fost foarte multumit de rezultate.

astazi dimineata l-am vazut pe akebono(ma rog asa i se zice din cauza dimensiunilor, cel de la antena 1 de la emisiunea de dimineata) si a slabit 80 kg intr-un an jumate cu sport, mancand des(la 2 ore) dar putin.

lorelei
Incepator

Mesajde lorelei » 25/05/2006 02:12

da..da..da:D.nu shtiu cat vor dura rezultatele..dar iata ca m-am incapatzanat sa o tzin, sunt ziua a 11a shi deja simt rezultatele.:D.repet,nu shtiu exact cat am slabit, dar imi simt stomacul mai micutz.azi am mancat la pranz doua portocale(in loc de suc de portocale shi iaurt), pt ca imi era foarte foame(am luat pranzul mai tarziu shi tzin sa specific ca acestea erau relativ micutze) shi m-am simtzit plina..deci chiar mere.oricum..pana la 52 de kg nu ma las, asa ca...tre sa vad cu ce dieta continui.sunt mandra de mine ca am rezistat pana in ziua a 11a , dat fiind faptul ca la inceput..mi s-a parut criminala :badday: . :D

Vannesa
Incepator

Mesajde Vannesa » 29/08/2006 03:58

ok...reteta pare a fi foarte buna si nu trebuie sa te infometezi...o intrebare as avea si eu...am un program destul de "zapacit" daca ii pot spune asa...dar de regula ma trezesc in jur de 11-12 la pranz iar seara lucrez de la 7 la 3 dimineata...deci implicit cand vin acasa imi este foame...ce as putea face totusi...neavand un program normal de somn si activitate
merci

viviana
Incepator

Mesajde viviana » 07/10/2006 03:14

Lorelei, frumos nume! De luni ma apuc si eu de aceasta cura. Te rog sa-mi spui daca la tine a dat rezultate. Nu stiu ce sa mai fac sa slabesc. Imi dores foarte mult.

Liada
Incepator

Mesajde Liada » 07/11/2006 11:42

Buna seara ! Ma numesc Liliana . Si eu ma chinui de vreo 3 luni sa scap de citeva kg. Acum citesc reteta aceasta minune si ma intreb daca sa o probez si eu. Vad ca la unii dintre voi a dat rezultate . ce ma deranjeaza pe mine la reteta e abundenta oualor. Atitea oua maninc poate in 3 luni !!!! Chiar sa nu dauneze ?

Înapoi la “Cure de slabire”