De retinut - Sfaturi pentru o dieta reusita!

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

Theo
Incepator

Mesajde Theo » 06/01/2007 02:53

am 1,80m si 65-66 kg , fac scrima de performanta , pt mai multe detalii am scris un mesaj mai complex tot aici in forum la Cure de slabire - Grup de sustinere in cura de slabire (2) , acolo descriu exact stilul de viata , poate te uiti si-mi spui dak ma poate ajuta zeama de varza ... macar la mentinere dak nu la slabire :?

Theo
Incepator

Mesajde Theo » 06/01/2007 03:35

pey acum mananc si beau zeama de varza ... nu am zis k nu mananc deloc , ci din contra mananc chiar binishor ... beau zeama de varza si vreau sa stiu dak asta imi ajuta la continuarea slabirii ... normal ar trebui k doar se zice k zeama de varza stimuleaza metabolismul ... mai ales acum k-s si bolnava (racita+ma dor urechile) si nu mai pot sa ma ocup de bicicleta eliptica :((( deci slabesc sau nu dak beau zeama de varza ?!?!?! :master:

Liada
Incepator

Mesajde Liada » 06/01/2007 07:45

helen scrie:fetelor nu pot renunta la ciocolata...sunt dependenta de aceasta ciocolata...vreau sa dau jos vreo 5 kg si nici nu prea am rabdare...fac miscare, nu fumez, nu beau cafea..insa dulciuri destul de multe...partea buna este ca mananc multe fruncte si iaurt zilnic

Nici nu trebuie sa renunti la ciocolata :clipocit: Te inteleg , pentru ca fata mea are aceeasi problema. Cauta insa sa maninci numai ciocolata amaruie , cu cel putin 70% continut de cacao. Nu are asa multe calorii !

Iar in ceea ce te priveste pe tine Theo ! Zeama de varza e foarte buna ! Ce nu gasesc in ordine e programul tau de alimentatie ...... De la ora 3 nu mai maninci nimic ? Sanatos nu mi se pare. Si eu am facut 14 ani gimnastica..... Dar aveam un program de alimentatie bine stabilit ! In functie de energia pe care o consumi prin sport trebuie sa-ti alcatuiesti un plan sanatos de alimentatie.

doareu23
Incepator

Mesajde doareu23 » 13/01/2007 07:56

Theo scrie:fetelor am si yo o intrebare! :D yo am tinut vreo luna cura numai din fructe si legume , multa miscare findk sunt sportiva de performanta , si nu am mai mancat dupa ora 3 (normal nu mai mancam dupa ora 6 dar de la 3 incepe antrenamentul si se termina la 7).
Acum dupa sarbatori simt ca totusi asi putea sa mananc normal dar vreau ceva care sa simt k actioneaza in arderea grasimilor , initial am incercat cu ceaiul de slabit (diuretic si antihemoroidal) dar mi s-a parut prea ineficient. De curand am inceput sa beau mai des ZEAMA DE VARZA (vreo 3 pahare) si am realizat k are un efect benefic in curatarea organismului.
Puteti sa-mi spuneti dak bautul de ZEAMA DE VARZA ajuta la slabit? (sper k da k imi facusem atatea planuri :? )

wow :shock: cum ai reusit???Nu mi se pare un lucru bun ca nu ai mancat dupa ora 3...cred ca era groaznic..Din descrierea ta eu una zic ca nu trebuie sa mai slabesti ci sa te mentii...pentru asta incearca sa nu mananci dupa ora 19.00
Mananci ca sa traiesti,nu traiesti ca sa mananci....

Theo
Incepator

Mesajde Theo » 14/01/2007 03:06

pey nu este asha de greu :peace: vreau doar sa stiu dak o sa slabesc cu zeama de varza sau o beau degeaba , si ma chinui degeaba ca tot nu are efect .... :?:

doareu23
Incepator

Mesajde doareu23 » 16/01/2007 10:54

Nu cred ca se slabeste band zeama de varza....dar daca iti face tie bine poti incerca...oricum la ce regim ai cred ca nu te vei mai ingrasa...mai ales ca parca ai zis ca faci sport :)

Theo
Incepator

Mesajde Theo » 17/01/2007 01:03

da , am antrenament in fiecare zi din saptamana 3 ore :D mai putin duminik

doareu23
Incepator

Mesajde doareu23 » 05/02/2007 10:23

Stai linistita ca nu cred ca te vei mai ingrasa ...sportul este cel mai bun si daca pe langa mai ai grija si la ce mananci eu zic ca nu ai de ce sa-ti faci griji :)

ioanap100
Incepator

Mesajde ioanap100 » 26/02/2008 07:22

THEO de ce nu incerci niste suplimente de slabit?sunt atat de multe pe piata incat nu stii pe care sa le alegi,si daca tot spui ca faci sport de performanta de ce t-ai ingrasa?
nu ai mai facut sport in perioada sarbatorilor?
ioana

coryna
Incepator

Mesajde coryna » 03/06/2008 06:41

Ce-i aia 3 mese pe zi? Lucrez de la 9 la 17-18, de obicei ajung acasa dupa 19, nu am pauza la o anumita ora, asa ca la mine pica din start....

Înapoi la “Cure de slabire”