DANAAAAA

Coltisorul evenimentelor importante din viata noastra! Zile aniversare... onomastici... nunti ... botezuri ... Aici uram celor dragi tot ce le dorim !

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, adinush, octavian, Moderatori

iuliajewel
Bucatar de elita

DANAAAAA

Mesajde iuliajewel » 12/09/2011 06:09

Mireasa frumoasa ce mi-ai fost, fata frumoasa si harnica, porumbeilor, CASA DE PIATRA va doresc, numai fericire, dragoste si respect reciproc, copilasi si...DE TOATE, NUMAI BUNE

Am lipsit, deci scuza-mi intarzierea - multe s-au intamplat intre timp - dar, mult ai asteptat si tu ca sa devii mireasa, acum vei tot primi felicitari, sper, nu 7 ani :wink: - dar de ce nu? in fiecare an, la aniversarea evenimentului... :hug: :pup: :love:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 12/09/2011 06:22

Bine ca ai dechis aici subiectul asta.....si eu am lipsit, am revenit, iar lipsa la apel si uite tot asa....am scapat multe, am citit multe.....

Dana draga mea, casa de piatra iti doresc, fericire, implinri, copii multi ( dar nu foarte , sa zicem doi sa fie pereche si sa nu se plictiseasca :P :wink: ) frumoasa mireasa ai fost, frumoasa luna de miere ai avut......mi-a placut cum ti-ai facut parul la nunta, parca esti alta, mi-a placut ca te-a insotit tata la altar.....mie imi place extraordinar de mult modul asta de intrare in biserica, de a merge la altar.....mama te-a adus pe lume, tata te-a astepta si te-a primit in brate....mama te-a sfatuit si te-a modelat, tata te-a protejat ....acuma roadele, se dau celui ales de tine.....de acum incolo el trebuie sa te protejeze, sa te iubeasca , voi trebuie sa duceti mai departe munca inceputa de parintii vostrii....Dana draga, inca odata fericire, casa de piatra, intelegere si respect reciproc.....sa le paziti ca pe o comoara sfanta ca ele sant baza , temelia casatoriei...fara ele incepe sa se clatine totul :hug: :pup: :hug: :hug: :pup: :pup:

d_dana_a
Bucatar de talie internationala

Mesajde d_dana_a » 12/09/2011 08:40

Multumesc foarte mult de urari :hug: :pup: :love: :flower:

In sfarsit mi-am revenit si eu, a fost atat de obositor: in 19 august am avut cununia civila, in 20 august nunta, iar in 27 august am facut a doua nunta in orasul natal...deci am facut doua nunti :wink: , dar cu acelasi mire :wink:
Sincer a fost nunta pe care mi-am dorit-o de cand eram mica: sa fiu dusa la altar cu voalul pe fata de catre tatal meu, sa ajung in fata altarului iar mirele sa imi ridice voalul si sa ma sarute, sa am o nunta ca in filme... :vis:
Modul in care am fost machiata si coafata, a dus pe multi in eroare, crezand ca sunt alta fata cu care s-a casatorit sotul meu sau pur si simplu au gresit nunta :P .Sincer sotul meu cand m-a vazut a ramas foarte surprins de schimbare, a fost pentru prima data cand m-a vazut cu parul drept :wink:

Promit sa mai postez poze , cand o sa imi vina cele profesionale...
Imi place sa gatesc...
Imagine

alinaraluca2000
Bucatar

Mesajde alinaraluca2000 » 13/09/2011 10:49

Cum am cam lipsit si eu, va doresc casa de caramida, multa fericire si intelegere si sa fie intr-un ceas bun!

Dar tre sa inteleg si eu ceva, unde ati vazut pozele ca eu nu am gasit niciuna?

Atata m-am agitat, ca am gasit pana la urma 2 poze, asa ca Dana sa nu cumva sa indraznesti sa nu ne pui pozele alea profi cand o sa le primesti! Apropo, ai fost beton!
ImagineImagineImagine

d_dana_a
Bucatar de talie internationala

Mesajde d_dana_a » 13/09/2011 12:15

alinaraluca2000 scrie:Cum am cam lipsit si eu, va doresc casa de caramida, multa fericire si intelegere si sa fie intr-un ceas bun!

Dar tre sa inteleg si eu ceva, unde ati vazut pozele ca eu nu am gasit niciuna?

Atata m-am agitat, ca am gasit pana la urma 2 poze, asa ca Dana sa nu cumva sa indraznesti sa nu ne pui pozele alea profi cand o sa le primesti! Apropo, ai fost beton!

Multumim foarte mult :hug: :love: :flower:
Am postat mai multe poze de la nunta aici:

http://www.reteteculinare.ro/forum/disc ... _-8594/10/
Imi place sa gatesc...

Imagine

Înapoi la “Evenimentele comunitatii”