Da Luca- Oradea

Este un loc in care te duci sa mananci de fiecare data cu placere? Exista un fel de mancare pe care il comanzi mereu in acel loc? Impartaseste aceste date celor care vor sa incerce mancaruri excelente fara a face efortul de a le gati singuri.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

blueheart_d
Incepator

Da Luca- Oradea

Mesajde blueheart_d » 17/02/2008 01:09

restaurant cu specific italian, mancare usoara, si foarte diversificata. daca aveti drum prin Oradea si aveti pofta pe manacare buna. icercati Da Luca. e unul din restaurantele mele preferate. de cate ori am mancat ceva bun aici, m-am pus bine pe langa bucatari sa aflu retetele. de multe ori cand ne era pofta pe paste cu gamberi si zicchini, pene tricolore sau vitel tone, le pregateam acasa.
Dana.

Leila
campion la gatit
campion la gatit

Re: Da Luca- Oradea

Mesajde Leila » 17/02/2008 01:42

blueheart_d scrie:restaurant cu specific italian, mancare usoara, si foarte diversificata. daca aveti drum prin Oradea si aveti pofta pe manacare buna. icercati Da Luca. e unul din restaurantele mele preferate. de cate ori am mancat ceva bun aici, m-am pus bine pe langa bucatari sa aflu retetele. de multe ori cand ne era pofta pe paste cu gamberi si zicchini, pene tricolore sau vitel tone, le pregateam acasa.

Ai putea specifica mai detailat in ce zona se afla acest restaurant in Oradea ?
Eventual un punct de reper , un nume de strada ....

:flower:

detreiorimama
Incepator

Mesajde detreiorimama » 19/02/2008 10:14

Indraznesc sa raspund eu: este in centrul orasului, pe strada Cuza Voda (parintii mei locuiesc in zona)...nu am intrat niciodata,dar e dragutz din ext.
Asa ca daca treceti prin Oradea... :flower:

Înapoi la “Restaurante preferate”