cum se poate slabi 30 de kg in mai putin de 2luni jumate??

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

tiramisu
Incepator

Mesajde tiramisu » 06/07/2009 11:16

Cum sa tii cura de slabire cand aici gasesti retete apetisante zi de zi :shock: :?: :shock:
Imagine
Imagine

maria MIHULESCU
Bucatar de elita

Mesajde maria MIHULESCU » 07/07/2009 12:30

Cristyd are dreptate: aceasta dieta este o minciuna cat planeta Jupiter.

Acest personaj desert_planta incercat de multe ori sa puna anunturi publicitare la diferite produse, pe care eu l-am sters de cate ori le-am vazut.
Stiti ca reclamele nu sunt permise pe acest forum.

Asa ca aveti grija cu dieta, ca nu aveti idee cat de importanta e sanatatea cand nu o ai. Deta numai cu supraveghere medicala.

antoniadi
Incepator

iak:( dieta?

Mesajde antoniadi » 04/06/2010 08:22

cine a zis ca dupa asa cura de slabire bune dublu kilogramele care lea pierdut are dreptate! Am incercat si eu cura si credema ca am pus intro saptamana dublu:(!
nikol

thea
Bucatar de elita

Re: iak:( dieta?

Mesajde thea » 08/06/2010 09:12

antoniadi scrie:cine a zis ca dupa asa cura de slabire bune dublu kilogramele care lea pierdut are dreptate! Am incercat si eu cura si credema ca am pus intro saptamana dublu:(!

da, e si normal, corpul se obisnuieste cu cantitate mica de mancare, slab calorica, in momentul cand mananci normal, organismul stocheaza ,,surplusul" receptat si apar kg in plus, de aceea este nevoie neaparat de sport, macar 2 sedinte strong :vis: pe saptamana :wink:

christeli
Bucatar in devenire

Mesajde christeli » 09/06/2010 09:12

Nu stiu ce hram poarta acest personaj care posteaza asemenea ,,diete'', dar Maria Mihulescu are dreptate(i-am mai vazut reclama pe aici candva)...Inaintea unei diete se recomanda un set de analize medicale individuale,apoi consultarea unui nutritionist, pt. ca fiecare organism reactioneaza altfel. Iar aceasta pseudo-dieta este sinucidere curata,mai ales ca este slaba caloric iar in activitatile zilnice este nevoie de ceva calorii care trebuie arse, nu?
Christeli

antoniadi
Incepator

Re: iak:( dieta?

Mesajde antoniadi » 10/06/2010 02:31

thea scrie:
antoniadi scrie:cine a zis ca dupa asa cura de slabire bune dublu kilogramele care lea pierdut are dreptate! Am incercat si eu cura si credema ca am pus intro saptamana dublu:(!

da, e si normal, corpul se obisnuieste cu cantitate mica de mancare, slab calorica, in momentul cand mananci normal, organismul stocheaza ,,surplusul" receptat si apar kg in plus, de aceea este nevoie neaparat de sport, macar 2 sedinte strong :vis: pe saptamana :wink:

astfel de diete inafara faftului ca slabesc produc si un dezechilibru al vitaminelor si proteinelor care duc la diferite probleme de sanatate :!: . dupa ce am facut dieta timp de 3 saptamani a trebuit sa merg la drsi m-a indopat cu vitamine :?
nikol

carmenica
Bucatar in devenire

Mesajde carmenica » 09/07/2010 04:46

Eu sunt destul de grasa .
Incerc de mult sa slabesc,am mai incercat o data o "reteta minune "si era sa intru in spital! :badday:
Nu ma inred nici in retetele din reviste! :rusine:

Înapoi la “Cure de slabire”