Cum se face maiaua naturala-varianta Pupi

Cunoasteti mici trucuri usor de realizat, dar care fac diferenta dintre o mancare reusita si una esuata? Prezentati-le aici pentru cei care nu au reusit inca sa le descopere singuri. De asemenea daca aveti nelamuriri privind anumite retete veti primi ajutor din partea membrilor comunitatii.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 08/04/2013 05:34

Elo, astept si eu sa vad ce ai facut cu maiaua....sper sa iti placa .....multumesc draga mea :hug: :hug: :pup: :pup:

lucia_bp
campion la gatit
campion  la gatit

Mesajde lucia_bp » 08/04/2013 10:30

Am asteptat ziua de azi ca sa am timp mai mult la dispozitie si sa-ti citesc ( de cateva ori :!: ) reteta, sa studiez bine pozele, pana in detaliu...

Ce pot spune mai mult decat ca am inteles bine ce am de facut, asa ca abia astept soarele :rugaciune: ca sa o pregatesc...

Sunt incantata de reteta si mie mi se pare usor de pregatit maiaua...acum urmeaza doar sa dau examenul si sa vad daca imi iese :D

Esti o adevarat comoara :master: :master: :master:

:hug: :hug: :hug:
"Un gram de practica valoreaza cat o tona de teorie.
Iar un graunte de imaginatie face mai mult decat un car de practica"
-Legea lui Bookev-

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 13/04/2013 07:40

Lucia, imi pare rau ca nu am raspuns mai repede....abia acuma am vazut ca ai scris aici. ASm postat reteta aici, unde nu se prea obisnuieste si cam greu poate fi detectata :wink: .
Sant sigura ca are sa iti reuseasca maiaua, nu are de ce sa nu iasa , doar sa mai stai cu ochii pe ea don cand in cand, sa nu o lasi sa faca pojghita si sa o tii la caldura mereu. O ai gata repede ....abia astept sa o faci si sa vad rezultatul. Cand faci painea sa pui si putina drojdie ....iese infinit mai buna si mai aspectoasa.....multumesc tare mult pentru compliment....ma faci sa :blushing: :blushing: ...te :hug: :hug: :pup: :pup: :hug: :hug:

Înapoi la “Sfaturi utile in bucatarie”