Cum curatam capsunele de codita

Cunoasteti mici trucuri usor de realizat, dar care fac diferenta dintre o mancare reusita si una esuata? Prezentati-le aici pentru cei care nu au reusit inca sa le descopere singuri. De asemenea daca aveti nelamuriri privind anumite retete veti primi ajutor din partea membrilor comunitatii.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 17/06/2014 11:11

Anto :hug: :hug: :pup:

biaskitchen
Bucatar de elita

Mesajde biaskitchen » 17/06/2014 11:33

antoniah scrie:Bia eu nu stiam de existenta acelui clestisor. In fotografia ta l-am vazut prima data. Am sa ma uit si eu prin magazine (este util si dragut). Ma bucur ca ai postat fotografia... :hug:

Pupi nu am reusit inca sa fac incercarea cu paiul dar ma gandesc ce incantat va fi Antonel. :hug:

Anto, imi pare bine ca iti pare util clestisorul, chiar este.Bineinteles, ca si metoda lui Pupi este foarte utila si ma bucur ca a postat acest articol.
Anto, Pupi, :hug: :hug: :hug:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 18/06/2014 02:42

Am fost azi la un magazin cu lucruri de home and garden si am gasit clestisorul asta al tau Bia...costa 2 dolari aici....micut , cochet cu plaselele de silicon :) .....cred ca am sa il cumpar sa il am la colectia de care sotul are oroare =)) =)) ....mereu dispera cand vin acasa cu cate ceva nou pentru bucatarie =)) ... :hug: :hug:

biaskitchen
Bucatar de elita

Mesajde biaskitchen » 18/06/2014 09:52

pupi scrie:Am fost azi la un magazin cu lucruri de home and garden si am gasit clestisorul asta al tau Bia...costa 2 dolari aici....micut , cochet cu plaselele de silicon :) .....cred ca am sa il cumpar sa il am la colectia de care sotul are oroare =)) =)) ....mereu dispera cand vin acasa cu cate ceva nou pentru bucatarie =)) ... :hug: :hug:

Pupi, cred ca asa sunt toti sotii! Nici sotul meu cu intelege la ce folosec atatea dispozitive:clestisor pt coditele la capsuni, clestisor pt scos oasele la peste, dispozitiv pt scos samburii la cirese, dispozitiv pt scos samburii la prune, dispozitiv pt scor cotorul la gogosari, dispozitiv pt scos cotorul la rosii, dispozitiv pt scos cotorul la mere, etc...Lor le place dor sa savureze ce gatim!
:love: :hug: :love:

Înapoi la “Sfaturi utile in bucatarie”