Creme piatou,mere caramelizate si napolitane din mere uscate

Esti ahtiata dupa dulciuri? Cunosti retete de prajituri, inghetate, torturi, dulciuri care iti pun in pericol greutatea dar care merita sa-ti asumi riscul a doua – trei kilograme in plus pentru a le manca? Aceasta sectiune este rezervata pentru retete de Dulciuri cu poze.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

dariamih
Incepator

Mesajde dariamih » 13/10/2011 12:00

Raceala inca se tine scai de mine, dar ma descurc. M-am imprietenit cu lamaia cu miere foarte tare. :)))) Dar, cel putin slabesc destul de mult. Am continuat si cu slim&fit, sper sa-mi treaca totusi raceala asta ca ma multumesc si doar cu efectele de slabire produse de slim&fit, nu mai vreau si raceala pe cap.

cutesuzy
Incepator

Mesajde cutesuzy » 15/10/2011 04:40

dariamih scrie:Raceala inca se tine scai de mine, dar ma descurc. M-am imprietenit cu lamaia cu miere foarte tare. :)))) Dar, cel putin slabesc destul de mult. Am continuat si cu slim&fit, sper sa-mi treaca totusi raceala asta ca ma multumesc si doar cu efectele de slabire produse de slim&fit, nu mai vreau si raceala pe cap.

Cu raceala nu e de gluma. Sper sa nu ma ia si pe mine, ca si eu sunt foarte multumita doar de rezultatele la slabit cu slim&fit:D

cartederetete.ro
Bucatar

Mesajde cartederetete.ro » 15/10/2011 07:43

grija cu racelile,prea am trecut de la tricoul la haine de iarna...eu presimt ca si ninge la noapte :shock:
http://cartederetete.ro

cutesuzy
Incepator

Mesajde cutesuzy » 20/10/2011 12:09

mitinita scrie:grija cu racelile,prea am trecut de la tricoul la haine de iarna...eu presimt ca si ninge la noapte :shock:

Cam brusca aceasta trecere, ce-i drept. Nici nu mai stii cum sa te imbraci cand pleci dimineata de acasa. Si pe mine m-a prins raceala, din pacate. Presimt ca o sa ma satur de lamaie cu miere sau ceai cu lamaie. Deja sunt 3 zile de cand tot fac asta:(. Partea utila, desi nesanatoasa este ca am slabit mai mult decat inainte de raceala cand luam doar pastilele de slabit slim&fit. Totusi, vreau sa ma lase gripa asta cat mai repede.

dariamih
Incepator

Mesajde dariamih » 21/10/2011 11:53

cutesuzy scrie:
mitinita scrie:grija cu racelile,prea am trecut de la tricoul la haine de iarna...eu presimt ca si ninge la noapte :shock:

Cam brusca aceasta trecere, ce-i drept. Nici nu mai stii cum sa te imbraci cand pleci dimineata de acasa. Si pe mine m-a prins raceala, din pacate. Presimt ca o sa ma satur de lamaie cu miere sau ceai cu lamaie. Deja sunt 3 zile de cand tot fac asta:(. Partea utila, desi nesanatoasa este ca am slabit mai mult decat inainte de raceala cand luam doar pastilele de slabit slim&fit. Totusi, vreau sa ma lase gripa asta cat mai repede.

Vremea azi a atins temperaturi de primavara, chiar am si alergat in parc azi pe la pranz. Pastilele slim&fit imi sunt de mare ajutor si mie in lupta cu kilogramele.

Înapoi la “Retete Ilustrate - Dulciuri”