Crema de usturoi

Bucataria este o enigma pentru voi, dar sunt totusi cateva mancaruri care va reusesc neconditionat? Sau sunteti expert(a) in ale bucatariei, dar timpul va forteaza sa va limitati la mancaruri gatite usor si rapid? Veniti in ajutorul celor ca voi prezentand aici reusitele voastre rapide.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

xanora
Bucatar Sef

Mesajde xanora » 10/04/2014 03:18

Am mancat ceva asemanator sa zic acum cativa ani intr-un restaurant oriental. O sa o incerc cat de curand, iubesc usturoiul!! Mi se pare foarte fina crema asta si daca zici ca merge la gratar, am deschis sezonul de bbq :P
:master: =D> :flower: :peace:
xanora
"Eu sunt o-mperechere de straniu
Şi comun,
De aiurări de clopot
Şi frământări de clape -
În suflet port tristeţea planetelor ce-apun,
Şi-n cântece, tumultul căderilor de ape..." Ion Minulescu " Ecce homo"

lucia_bp
campion la gatit
campion  la gatit

Mesajde lucia_bp » 13/04/2014 07:41

xanora scrie:Am mancat ceva asemanator sa zic acum cativa ani intr-un restaurant oriental. O sa o incerc cat de curand, iubesc usturoiul!! Mi se pare foarte fina crema asta si daca zici ca merge la gratar, am deschis sezonul de bbq :P
:master: =D> :flower: :peace:

Crema de usturoi chiar este fina, mai delicata decat cea facuta din usturoi crud...un adevarat deliciu :buuun: ...

:hug: :hug: :hug:
"Un gram de practica valoreaza cat o tona de teorie.
Iar un graunte de imaginatie face mai mult decat un car de practica"
-Legea lui Bookev-

Înapoi la “Usor de gatit”