Conopida cu ciuperci la cuptor #1

Ati renuntat la carne, iar retetele vegetariene pe care le cunoasteti sunt cu mult mai gustoase decat cele cu carne? Aici va puteti Împartasi cunostintele in materie de mâncaruri vegetariene si puteti sublinia meritele acestui tip de alimentatie.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 01/12/2013 12:26

Claudia, daca ai sa o pregatesti cu siguranta are sa iti placa....nu e chiar ca si conopida goala....imprumuta multe gusturi :wink: :hug: :pup:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 01/12/2013 12:30

Antonia , draga mea :hug: reteta asta am postat-o mai demult dar nimeni nu a comentat la ea. Acuma pentru ca am pregatit conopida mi-am spus sa o pun pe Rc si cand m-am uitat in cartea mea de bucate am vazut ca o mai am postata asa ca am atasat doar poza finala la cele vechi.
Sa sti ca idea nu imi apartine, se gaseste in cartea de bucate a Sandei Marin reteta de conopida cu ciuperci, e putin diferita fata de ce am postat eu aici , are un sos de faina daca bine imi amintesc eu dar mie nu imi place ala asa ca am mai "
aranjat " putin pe ici pe colo reteta :P :P .....multumesc draga mea :hug: :hug: :pup: :flower:

cla
Bucatar

Mesajde cla » 01/12/2013 09:08

pupi scrie: asa ca am mai "aranjat" putin pe ici pe colo reteta :P

Ai aranjat-o foarte bine, ca acuma tocmai mi-ai imbogatit lista optiunilor fara glucide cu inca o mancare. :wink:

Ratasem reteta cand ai postat-o initial. Ma bucur ca ai readus-o in discutie.

:flower: :flower: :flower:
Imagine

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 02/12/2013 08:33

Cla, ma bucur mult sa stiu ca iti place si iti este de folos.....nu ai sa regreti daca ai sa o pregatesti si sant sigura ca te vei intoarce la ea de multe ori dupa prima incercare :hug: :flower: :flower:

Înapoi la “Bucatarie vegetariana”