Ciulama de praz (de post)

Ati renuntat la carne, iar retetele vegetariene pe care le cunoasteti sunt cu mult mai gustoase decat cele cu carne? Aici va puteti Împartasi cunostintele in materie de mâncaruri vegetariene si puteti sublinia meritele acestui tip de alimentatie.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

d_dana_a
Bucatar de talie internationala

Mesajde d_dana_a » 30/11/2014 10:13

biaskitchen scrie:Dana, ce reteta interesanta cu praz, nu m-as si gandit ca merge si in varianta de ciulma.
Felicitari!
:hug: :master: :hug:

...nici eu ,recent am descoperit-o :wink: ...dar pot sa spun ca este foarte gustoasa :peace:
:hug: :pup: :love: :flower:
Imi place sa gatesc...
Imagine

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 05/12/2014 04:04

N-am dovada, ca toate ciulamalele nu da bine in poza :-) dar ma va dau cuvintul ca e o bunatate .. Danuta =D> =D> =D>

n-am pus vegeta ca nu folosesc, nici nu am si nici ceapa dar am pus putin lapte ( juma juma cu apa in care eu am fiert prazul separat, eu nu il pot minca asa fara sa il oparesc separat, nu-mi place gustul lui iute ) . N-am pus nici masline ca mi-era frica ca nu o sa-mi placa cu ele in ciulama dar am mincat cu niste masline separat si era tare bun, un gust proaspat .. trebuia sa le pun.

nicoleta64

Mesajde nicoleta64 » 05/12/2014 06:54

Vai ce mult imi place ciulamaua asta! :buuun: =D> Eu fac doar de ciuperci si atat... :( Ador prazul cu masline dar mancarica ...nu ciulama.Trebuie sa fie un deliciu. O voi face curand. :pup: :flower:

d_dana_a

Mesajde d_dana_a » 05/12/2014 09:43

crista scrie:N-am dovada, ca toate ciulamalele nu da bine in poza :-) dar ma va dau cuvintul ca e o bunatate .. Danuta =D> =D> =D>

n-am pus vegeta ca nu folosesc, nici nu am si nici ceapa dar am pus putin lapte ( juma juma cu apa in care eu am fiert prazul separat, eu nu il pot minca asa fara sa il oparesc separat, nu-mi place gustul lui iute ) . N-am pus nici masline ca mi-era frica ca nu o sa-mi placa cu ele in ciulama dar am mincat cu niste masline separat si era tare bun, un gust proaspat .. trebuia sa le pun.

Multumesc :hug: :pup: :flower: ...ma bucur ca va placut...cu lapte cred ca a fost :roll: :roll: :roll:
Mie imi plac foarte mult maslinele in ciulama,le folosesc la mai multe mancaruri,ca de exemplu la friptura,la peste la cuptor...etc...imi place gustul acela de maslina fiarta :P
Imi place sa gatesc...

Imagine

d_dana_a

Mesajde d_dana_a » 05/12/2014 09:46

nicoleta64 scrie:Vai ce mult imi place ciulamaua asta! :buuun: =D> Eu fac doar de ciuperci si atat... :( Ador prazul cu masline dar mancarica ...nu ciulama.Trebuie sa fie un deliciu. O voi face curand. :pup: :flower:

Este intradevar foarte gustoasa ....si mai imi place ca este si foarte rapida :peace:
...sunt sigura ca o sa iti placa :hug: :pup: :love: :flower:
Imi place sa gatesc...

Imagine

Înapoi la “Bucatarie vegetariana”