Cine vrea sa ma ajute si pe mine sa slabesc?????????????????

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

dariamih
Incepator

Mesajde dariamih » 20/02/2012 10:49

De 2 saptamani am adaugat la dieta si pastile si sedintele de kangoo jumps. Va recomand, sunt interactive si relaxante.:)

thea
Bucatar de elita

Mesajde thea » 21/02/2012 04:52

Daria, tu vinzi aceste pastile ? cam de mult timp le consumi...
sper ca ai slabit cat ai dorit, era suficient sa mergi la kangoo fara pastile, era mai sanatos!
sedintele de kangoo sunt foarte solicitante !
Faci foarte multa reclama la pastilele tale, nu este voie , poate ai remarcat ...

dariamih
Incepator

Mesajde dariamih » 27/02/2012 05:51

Am luat pauze periodic de la administrarea pastilelor slim&fit, la indrumarea nutritionistului. Nu le vand eu, mi-au fost recomandate in urma consultului si a analizelor facute la nutritionist. Intentia nu era sa fac reclama, ci doar sa transmit faptul ca la mine chiar au avut efect. Cat despre Kangoo Jumps, intr-adevar sedintele sunt foarte solicitante si interactive. Sunt foarte incantata ca am ales sa inlocuiesc fitnessul cu acestea.:)

traiian
Incepator

Eu am slabit 12 kg in 3 luni folosind aceasta metoda

Mesajde traiian » 16/03/2012 01:32

Slabeste 10 - 12 kg. folosind aceasta metoda simpla verificata.
Pentru a slabi 10 - 12 kg. trebuie sa urmati urmatorii 3 pasi:

1. Renuntati la mancarea ce contine carne si la majoritatea dulciurilor.

2.Incepeti sa mergeti la sala si faceti sport de minim 3-4 ori pe saptamana (cate o ora - o ora jumatate sedinta).

3.Relaxati-va cu ceva placut seara( un film, un prieten, iesiri in club, dans, sex etc.).

a22
Incepator

Mesajde a22 » 18/03/2012 03:01

Dragelor, nu va prostiti,
Cu pastile sa slabiti!
Ca dupa ce nu le mai luati,
Mai rau o sa va-ngrasati!
PS : Sigura metoda buna,:
Mancati intr-o saptamana,
Doar..o pruna...(':lol:')
PS2:Nu o luati va rog de buna
C-am glumit ca-ntotdeauna
:hug: :hug:
Tonina

miki10269
Incepator

Mesajde miki10269 » 15/08/2012 03:54

Buna ziua
Am vazut nenumarate retete de slabit.Eu am slabit cu ajutorul unui program numit Weightwatchers. Aici fiecare aliment are un numar de puncte si trebuie sa maninci un anumit numar de puncte pe zi. Acestea se calculeaza in functie de proteine, lipidele glucide si fibre, toate inscrise in tabelul de pe spatele ambalajelor. Am slabit 18 kg in 6 luni, si de atunci nu m-am mai ingrasat. Miscare fac cam 30 min pe zi, in fata Tv-ului.
Pentru cine vrea, regula este urmatoare (pt calcul): inmultim valoare proteinelor, lipidelor etc cu un coeficient, astfel: lipide *0.257, glucide *0.109, fibre *0, proteine *0.091. La sfirsit le adunam si vedem valoarea produsului. Numarul total de puncte pe zi este 26. Beti multa apa, incercati sa eliminati alcool-ul. Mult succes

fegari
Incepator

Folositi metoda sanatoasa, cu miere si scortisoara

Mesajde fegari » 11/09/2012 11:09

Sunt doua metode prin care poti slabi cu scortisoara. Una [...] este sa te freci cu zatz de cafea si scortisoara peste zonele afectate de celulita si sa stai apoi impachetata in prosoape cam 40 de min, apoi clatesti cu apa calduta. Sper sa te ajute!:)
Tot ce e mai bun!

meryscumpy
Incepator

Mesajde meryscumpy » 21/09/2012 10:55

fetele si eu ma tot chinui sa slabesc ma ajutati va rog si p mn sa tinem impreuna regim k nu am suficienta ambitite.mersi

maryaa
Incepator

slabit sanatos

Mesajde maryaa » 28/09/2012 04:38

Pentru a slabi intr-un mod sanatos este necesara o dieta adecvata fiecarei persoane care sa tina cont de preferintele culinare, obiceiuri etc. Evident miscarea zilnica - pe cat posibil- NUTREBUIE SA LIPSEASCA. Eu, larecomandarile nutritionistei mele, am inceput sa folosesc ca indulcitor Xylitolul - un indulcitorul natural XyloSweet 100 % xylitol. Produsele in a caror compozitie intra sunt : decongestionate nazale, geluri de dinti pentru copii, pasta de dinti fara fluor, bomboane cu fructe, guma de mestecat, apa de gura, etc).
Xylitolul cumuleaza beneficiile oferite de indulcitorii buni gen stevie, agave, miere de albine) . Acestea sunt : natural 100% (se produce prin fermentatie naturala), slab glicemic (indice glicemic 7 comparativ cu 85 al zaharului) si slab caloric (-40% calorii),arata si se comporta ca zaharul (aceeasi putere de indulcire), are proprietati antibacteriene, nu altereaza gustul alimentelor, se poate folosi la temperaturi inalte, se dizolva si la temperaturi mici, nu are contraindicatii, se foloseste de catre diabetici si in cure de slabire Pentru mai multe amanunte puteti accesa www.xlear.ro

cristina32
Incepator

Re: CINE VREA SA MA AJUTE SI PE MINE SA SLABESC?????????????

Mesajde cristina32 » 30/01/2013 03:13

Eu am slabit 7 kg dupa ce am luat suplimentele acaiberry900. Nu mai ma simt balonata si am foarte multa energie!

Înapoi la “Cure de slabire”