Cine vrea sa ma ajute si pe mine sa slabesc?????????????????

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

dyana
Incepator

buna

Mesajde dyana » 16/02/2011 11:13

si eu am 20 de ani 177 si 73 d kg...nu manank dulciuri nu manank ulei nu manank zahar nu manank prajeli nu beau acidulat....etc....si tot ma ingrash...manank foarte putin...nu stiu de ce nici nu imi pot da seama

monica2011
Incepator

Cura cu Sirop de artar

Mesajde monica2011 » 13/09/2011 01:05

Eu am incercat multe cure de slabire pana sa descopar pe cea care a dat rezultate. Am aflat de catva timp ca piperul cayenne este folosit de amerindieni, impreuna cu siropul de artar in scop terapeutic, asa ca am decis sa incerc si cura cu sirop de artar(care se gaseste si pe net). Deoarece am cautat siropul si piperul in Romania si am sesizat ca unii fac comert si le vand la suprapret, le-am luat direct de pe site-ul iherb.com. Fata de ceea ce nu se gaseste in Romania, am gasit sirop de artar purbere. Vreau sa va recomand combinatia mea: 5 lingurite sirop pulbere+1/2 lingurita piper cayenne+o lamaie la 1 l si jumatate apa. Se bea pe parcursul intregii zile. Regimul se tine cca 10 zile. Daca beti si cele 4 pahare cu apa sarata dimineata(asa cum recomanda diversele retete pe site-uri) care au efect laxativ, e si mai bine!
Dupa 10 zile se ia o pauza de cca 3 saptamani si apoi se continua. Eu am slabit cca 7 kg/saptamana prima data si nu am pus la loc aproape deloc.

Va recomand in special regimul cu sirop de artar care a dat rezultate la mine(mai ales ca nu mai sunt nici la 20 ani)! Chiar pot spune ca, desi am unele probleme digestive de mult timp, precum o hiperaciditate, acest regim folosit nu m-a afectat in rau. Chiar piperul cayenne mi-a favorizat un tonus ridicat.

dariamih
Incepator

Mesajde dariamih » 20/11/2011 05:14

Citim peste tot, pe internet, in reviste despre cure de slabit, pastile de slabit, recomandari, dar cel mai bine este sa ne facem analizele inainte de a incepe o cura de slabire. Eu asa am procedat. Acum urmez o dieta personalizata si iau pastile. Ma simt foarte bine si am slabit.

cutesuzy
Incepator

Mesajde cutesuzy » 26/11/2011 11:26

Asa este, sunt asa multe tipuri de pastile cu reclame informatii ca nu stii ce sa mai crezi. Si eu tot slim&fit iau si sunt foarte multumita de rezultate.:)

dariamih
Incepator

Mesajde dariamih » 02/12/2011 11:02

Oricat de multe reclame as vedea, acum ca sunt multumita de slim&fit nu as mai incerca alte pastile, mai ales ca am avut experiente neplacute cu alte pastile inainte sa-mi fie recomandate pastile de slabit de medic.

dariamih
Incepator

Mesajde dariamih » 24/12/2011 09:07

Intr-adevar, acum in perioada aceasta de dinaintea sarbatorilor am tot vazut pe forumuri mesaje despre pastile de slabit cunoscute sau noi. :) Si eu zic la fel: ce bine ca nu mai este nevoie sa fac cautari, ca mi-au fost recomandate pastilele slim&fit si slabesc foarte frumos.:)

cutesuzy
Incepator

Mesajde cutesuzy » 06/01/2012 11:22

:))) si avalansa de reclame continua, chiar si dupa sarbatori. Mda, ca bine zici cu pastilele slim&fit. Si noi ne intelegem foarte bine, slabesc si ma simt excelent - fara reactii adverse.

dariamih
Incepator

Mesajde dariamih » 07/01/2012 01:42

reclame vor fi mereu, important este sa ne construim propriul regim de viata. Eu sper ca datorita dietei urmate si pastilelor slim&fit sa ajung la silueta dorita in primavara.:)

alexia291101
Bucatar in devenire

Slabit dupa ureche

Mesajde alexia291101 » 08/01/2012 12:26

eu cred ca cel mai bine ar fi sa mergeti la medic sa va recomande o dieta specifica fiecareia dintre voi. Nici una nu suntem egale...una slabeste daca maninca salata iar alteia ii face rau pentreu retine lichide...nu cred ca e bine sa va luati una dupa alta. Si dieta fara sport n-are nici o valoare. Daca slabesti si nu faci sport pentru ca toate tesuturile sa se aseze la locul lor veti fi slabe cu pieile cazute...
Iulia Cristina

dariamih
Incepator

Slabitul dupa ureche, clar, nu este solutia

Mesajde dariamih » 22/01/2012 07:06

In mod clar a slabi dupa ureche este o decizie total gresita. Eu am mers la nutritionist care, in urma analizalor, mi-a recomandat o dieta personalizata si pastilele slim&fit. Mi-a spus ca important este sa ajungi sa-ti construiesti un stil de viata sanatos. Eu acum ma simt mult mai bine in pielea mea, dupa ce am dat jos mult din kilogramele in plus.

Înapoi la “Cure de slabire”