Chiftele, pirjoale, hamburgeri, mititei si alte tocaturi ...

Esti atat de mandra de reusita ta culinara incat ai simtit nevoia sa o imortalizezi intr-o fotografie? Ai aici ocazia sa atasezi poza la reteta culinara si sa o arati tuturor. Sectiunea este rezervata pentru retete de Mancaruri cu poze.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

biaskitchen
Bucatar de elita

Mesajde biaskitchen » 27/04/2014 09:15

Greta, imi place reteta, o sa o incerc si eu (veau sa testez daca iese si fara ou)

:master: =D> :master:

glamourincucina
Incepator

Mesajde glamourincucina » 27/04/2014 10:54

Buna Bia. Sa imi spui cum ti-a iesit. Oul ajuta la legarea ingredientelor. De aceea am ales sa il folosesc. :pup:

glamourincucina
Incepator

Mesajde glamourincucina » 27/04/2014 10:56

Ok Cristina. O sa creez 2 subiecte noi cu cele 2 retete. Te pup si o duminica placuta :pup:

biaskitchen
Bucatar de elita

Mesajde biaskitchen » 27/04/2014 11:01

glamourincucina scrie:Buna Bia. Sa imi spui cum ti-a iesit. Oul ajuta la legarea ingredientelor. De aceea am ales sa il folosesc. :pup:

Buna Greta
Asa este cu oul insa noi am trecut la o dieta vegana si de aceea vreau sa vad daca iese reteta si fara ou, eventual o sa folosesc putina faina de mei( eu am mai folosit meiul in aluaturi in loc de ou si a mers foarte bine, vezi reteta mea de cozonac vegetarian sau reteta Alessiei de trandafiri vegani).
Daca am timp, chiar astazi o sa incerc reteta.
:flower: :love: :flower:

robert55
Incepator

Mesajde robert55 » 07/12/2015 06:39

Proiect nou, de talie mondiala! Nu este necesara niciun fel de experienta,decat cunostinte minime de computer! Oferim curs de instruire gratuit si complet,de la zero,pe computer! Selectam urgent dezvoltatori de proiect pentru piata nationala si mondiala. Plata castigurilor realizate este garantata prin contract legal. Se lucreaza part-time (in timpul liber) sau full-time, la alegere. Cerem seriozitate maxima si corectitudine. Daca va intereseaza,va oferim alte detalii, dupa ce trimiteti un e-mail cu subiect ”Info” la adresa de email: robertionita55@gmail.com

bucatariacunoroc
Incepator

Re: Chiftele, pirjoale, hamburgeri, mititei si alte tocaturi ...

Mesajde bucatariacunoroc » 07/05/2016 01:33

Chiftelele mele favorite sunt cele de dovlecei. Si mai ales dupa reteta greceasca, cu ouzo, sunt super-super bune. Uitati aici linkul:
http://www.bucatariacunoroc.ro/2015/10/ ... vlecei.php

Înapoi la “Retete ilustrate - Mancaruri”