Chec satirat

Esti ahtiata dupa dulciuri? Cunosti retete de prajituri, inghetate, torturi, dulciuri care iti pun in pericol greutatea dar care merita sa-ti asumi riscul a doua – trei kilograme in plus pentru a le manca? Aceasta sectiune este rezervata pentru retete de Dulciuri cu poze.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

d_dana_a
Bucatar de talie internationala

Mesajde d_dana_a » 11/09/2010 05:32

yafa scrie:Danuta nota 10+++++++++, chiar cum zice si pupi te-ai intrecut pe tine, e pufos si tare apetisant. Spune-mi te rog amestecul de esente lamaie si rom ce gust da, mi se pare original. :master: :master: :master:
:pup: :flower:

Multumesc mult Yafa :hug: :pup: :flower:
Amestecul de esenta de lamaie si rom a fost o gresala, trebuia sa pun lamaie doar in compozitia alba si rom in cea cu cacaua, dar sincer rezultatul mi-a placut si o sa ma repet "gresala" :wink:
Aroma dintre cele doua esente este foarte interesanta , are o vaga asemanare cu martipanul... :peace: , sau poate asa mi s-a parut mie, depinde de esenta... :peace:
Imi place sa gatesc...
Imagine

d_dana_a

Mesajde d_dana_a » 11/09/2010 05:35

cara scrie:bravo, dana! asa chec pufos si aspectuos n-am mai vazut de multa vreme :) cred ca de la o zi la alta iti perfectionezi tehnica de preparare a dulciurilor! ai postat in ultima vreme retete elaborate iar pozele sunt si ele bune si relevante. felicitari! :hug:

Multumesc foarte mult de aprecieri :hug: :pup: :flower:
Ultima oară modificat 11/09/2010 05:37 de către d_dana_a, modificat 1 dată în total.
Imi place sa gatesc...

Imagine

d_dana_a

Mesajde d_dana_a » 11/09/2010 05:36

mimmi scrie:Arata foarte bine si e foarte bun! :!:

Multumesc :hug: :pup: :flower:
Imi place sa gatesc...

Imagine

Înapoi la “Retete Ilustrate - Dulciuri”