CELULITA !!!!

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

anny_09
Incepator

Mesajde anny_09 » 24/02/2010 10:51

Aproape toate femeile au aceasta problema. Nu poti scapa de ea. Poti doar sa ameliorezi aspectul acesteia.

dana1234
Incepator

Mesajde dana1234 » 09/06/2010 08:22

lumi_m scrie:Nici nu ma gandesc ca voi scapa definitiv de celulita,dar,daca as putea reduce-o la 50%......as fi chiar fericita.In afara exercitiilor fizice stiti cumva vreo crema eficienta?
Cara,multumesc mult pentru efortul depus raspunzandu-mi,dupa ce m-ai tratat ca pe o intrusa....s-ar parea ca poti fi foarte draguta.

dana1234
Incepator

eu cand slabesc nu se vede asa tare celulita

Mesajde dana1234 » 09/06/2010 08:23

dana1234 scrie:
lumi_m scrie:Nici nu ma gandesc ca voi scapa definitiv de celulita,dar,daca as putea reduce-o la 50%......as fi chiar fericita.In afara exercitiilor fizice stiti cumva vreo crema eficienta?
Cara,multumesc mult pentru efortul depus raspunzandu-mi,dupa ce m-ai tratat ca pe o intrusa....s-ar parea ca poti fi foarte draguta.

maryy_leu
Incepator

celulita

Mesajde maryy_leu » 18/06/2010 09:09

dragele mele as dori sa va dau o reteta foatre buna inpotriva celulitei zatul de la cafea punetil deoparte si cand ati strans cam o cana puneti peste el gel de dus si dupa ce va-ti inmuiat bine incepeti sa va frecati partile cele mai pline de celulita faceti acest lucru de 2 ori pe saptamana ve-ti vedea ce rezultate bune aveti

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 18/06/2010 11:03

marry_leu, ai incercat tu asa ceva?????Ai avut rezultate bune??? :? .....cu ani si ani in urma am incercat metoda asta propusa de tine si in afara de a infunda scurgerea nu am vazut alta ameliorare :x .....scuze, nu vreau sa par rea dar dupa parerea mea cauza celulitei vine din interior , de la o alimentatie nesanatoasa, lipsa de miscare suficienta, conformatie etc , etc....problema nu se trateaza din exterior spre interior ci invers :peace: .....stiu ca sant fel de fel de produse contra celulitei dar asta e o rezolvare doar de moment si ameliorarea destul de mica.... rezultatul obtinut nu merita efortul si investitia mare, mai bine o dieta adecvata, sanatoasa si miscare multa si te rog sa ma crezi, asta, are rezultate . :flower: :peace:

cla
Bucatar

Mesajde cla » 19/06/2010 07:48

Eu chiar am incercat o data varianta cu cafea (nu zat, e drept) in gelul de dus. Dar n-am luat in calcul ca se poate absorbi cofeina si prin piele, prin urmare, eu nefiind bautoare de cafea, am facut ca titirezul prin casa doua zile de nu stiam ce sa fac sa ma opresc. :P

Dat fiind ca a fost o incercare unica, nu pot spune daca a functionat sau nu impotriva celulitei (e drept totusi, a facut un peeling ok). Deci, doritoarele e bine sa ia in calcul si faptul ca s-ar putea sa-si bea cafeaua pe 5 zile cu un singur masaj (si evident, cei care au pb, sa fie precauti). :)

gflorina
Incepator

Re: CELULITA !!!!

Mesajde gflorina » 25/05/2011 11:31

lumi_m scrie:Chiar nu are nimeni probleme cu celulita?????????
:)
draga lumi...eu am facut si sport de performanta ,inot,dans,fitness...si crede-ma...celulita e tot acolo...nu cred ca e asa mare problema...devreme ce toate o avem
....in cantitate mica sau mare:)
florina

sorinabad
Incepator

Mesajde sorinabad » 16/02/2015 02:09

Cu Cellinea a incercat careva sa scape de celulita?

Înapoi la “Cure de slabire”