CELULITA !!!!

Ai constatat ca greutatea ta a scapat din frau? Sau tocmai ai obtinut greutatea visata in urma unei cure de slabire eficiente? Aici poti posta cum ai reusit sa slabesti sau poti citi cum ai putea sa slabesti cat mai sanatos si eficient.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

soothe
Bucatar in devenire

Mesajde soothe » 19/01/2007 04:25

lumi_m scrie:
cara scrie:lumi, esti singura de pe terra cu astfel de probleme! :o
chiar ma mir ca existi! poti sa postezi o poza cu tine ca sa stim si noi cine sufera de celulita :twisted: ?

Normal ar fi sa se vorbeasca despre acest subiect din moment ce toata lumea are aceasta problema.
Cara,simt `putin` sarcasm in vorbele tale ,sau doar mi se pare? Cred ca ai fi mult mai draguta daca ai fi mai `friendly`.

Lumi draga..lasa ca asa este Cara.. mie imi e draga asa cum e, totul e sa nu o iei personal.. ma mai deranjeaza si pe mine dar nu-i bai..ceea ce uita ea este ca nu poti fi si politist si gentleman in acelasi timp..

ma rog, despre celulita; intamplator ma ocup de problema la mine la cabinet (lypossage);
remediile sunt:
1 - miscarea; poate nu neaparat sport adica sa transpiri ore intregi a sala si sa te rupi de oboseala; ceva care sa iti pasatreze un oarecare tonus; in plus de mersul pe bicicleta (spining) eu as incerca ceva de felul Tai chi / Qi Gong care iti regleaza si metabolismul;
2 - un regim alimentar fara prea multe grasimi si alimente "lipicioase: lactate de vaca (exceptie de oaie si capra), faina de grau (prefera orezul, meiul, secara);
3 - masaj / acupunctura (cand iti permiti) si automasaj zilnic 5-10 min cu crema(seara dupa dus) pe picioare; nu stai pe scaun mai mult de o ora (faceti pauza de cateva minute)
4 - sunt ceva creme (vorbim si despre asta) dar pe termen lung tot cu punctele 1-3 ramai

lumi_m
Incepator

Mesajde lumi_m » 28/01/2007 04:09

Soothe,multumesc foarte mult pentru sfaturi! :pup:
Hmm....miscarea nu e o problema.....ci,bineinteles,alimentatia!Sunt dupa o cura de slabire si nu ma mai prea pot abtine de la nimic!!! Nici cu masajul nu ar fi o mare problema,dar,as vrea totusi,o crema intr-adevar buna.....Cu automasajul e putin mai greu :blushing: dupa dus,abia reusesc sa-mi intind lotiunea de corp pe mine si cad franta.Mi-a recomandat o prietena masaje cu zat de cafea amestecat cu ulei de masline,ai auzit de asa ceva?

Imi pare rau ca timpul nu prea imi permite sa stau mai mult pe aici......sunt sigura ca as ajunge sa o cunosc si pe Cara si sa-ti dau dreptate in privinta ei :wink:

POwerPuff
Incepator

Mesajde POwerPuff » 22/05/2007 03:17

lumi_m scrie:Nici nu ma gandesc ca voi scapa definitiv de celulita,dar,daca as putea reduce-o la 50%......as fi chiar fericita.In afara exercitiilor fizice stiti cumva vreo crema eficienta?
Cara,multumesc mult pentru efortul depus raspunzandu-mi,dupa ce m-ai tratat ca pe o intrusa....s-ar parea ca poti fi foarte draguta.

Cele mai bune creme anticelulitice sunt de la Vichy. Eu am incercat si chiar au efect intradevar sunt mai scumpe dar se merita/Am vazut ca a aparut si o crema noua de la L`oreal dar humz nu stiu ce sa zic despre ea :) am mai citit si pe alte forumuri ca este foarte buna si o crema pe nume Supliform dupa ce te masezi 15 min pe fiecare picior pui folie din aia de bucatarie astfel incat sa transpiri. Din cate am citit treaba asta cu folia de bucatarie chiar a dat rezultate ptr anumite persoane. DE celulita nu o sa scapam niciodata da macar sa nu fie atat de vizibila :D
I wanna be Delgada To fit into my Prada! :D

pynky16
Incepator

Mesajde pynky16 » 04/07/2007 03:43

:oops: ce sa zik si yo..desi am 16 ani pot sa zic k am putine prob cu celulita....desi...nu sunt aja de grasa....:( ..ce sa fac...kre ma ajuta plz :cry:
[nice body;)

uca
Incepator

REMEDII IMPOTRIVA CELULITEI

Mesajde uca » 13/10/2007 12:45

Pentru persoanele interesate de tratarea celulitei exista remedii naturiste.
O cunoscuta companie americana are pe piata cateva produse care amelioreaza (pana la disparitie) celulita.Eu le folosesc cu succes si rezultatele sunt vizibile. Asa ca nu disperati.....
uca

adry
Bucatar de elita

Re: REMEDII IMPOTRIVA CELULITEI

Mesajde adry » 13/10/2007 12:59

uca scrie:Pentru persoanele interesate de tratarea celulitei exista remedii naturiste.
O cunoscuta companie americana are pe piata cateva produse care amelioreaza (pana la disparitie) celulita.Eu le folosesc cu succes si rezultatele sunt vizibile. Asa ca nu disperati.....

E cumva Herbalife?

geani_23
Incepator

Mesajde geani_23 » 31/10/2007 03:04

adry scrie:
uca scrie:Pentru persoanele interesate de tratarea celulitei exista remedii naturiste.

E cumva Herbalife?

Exact la asta ma gandeam si eu!

adry
Bucatar de elita

Mesajde adry » 31/10/2007 03:54

geani_23 scrie:
Exact la asta ma gandeam si eu!

Nu vom sti niciodata! Se pare ca Uca ne-a abandonat! :cry: :cry: :cry:

l.craciunescu

Mesajde l.craciunescu » 29/02/2008 11:17

Si eu ma confruct cu ceva celulita.La mine fct. prin masaj!

alexangel
Incepator

Mesajde alexangel » 15/05/2008 01:07

Buna fetelor! :clipocit: vin si eu cu un sfat pt ameliorarea celulitei, e o reteta pe care o pun in aplicare in fiecare zi la dus si chiar da rezultate, puneti intr-un bol zatul de la cafeaua de dimineata, zeama de la o jumatate de lamaie si putin ulei de corp si faceti o pasta potrivita pe care o aplicati pe zonele afectate, frecati bine bine, fara mila :lol: timp de 5-7 minute si spalati cu apa calduta. La mine isi face efectul, avand in vedere ca am nascut acu 4 luni si nu prea am timp de sport. SUCCES! :hug:

Înapoi la “Cure de slabire”