Cardon gratinat cu mozzarella si sos bechamel

Ati renuntat la carne, iar retetele vegetariene pe care le cunoasteti sunt cu mult mai gustoase decat cele cu carne? Aici va puteti Împartasi cunostintele in materie de mâncaruri vegetariene si puteti sublinia meritele acestui tip de alimentatie.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

yafa
Bucatar de talie internationala

Mesajde yafa » 24/01/2013 02:17

Foarte fain, eu il cunosc, am mancat mai de mult, bine ca mi-ai amintit de el :hug: , eu fac gratin asa mai mult cu cote de blette.

:hug: :flower: :pup:
Life is like a box of chocolate, you never know what you are gonna get!

http://www.cuisineetplaisir.wordpress.com

beccas
Bucatar in devenire

Mesajde beccas » 05/02/2013 02:28

O singura data am mancat un preparat de legume cu cardoon intr-un restaurant si mi-a placut mult. Din pacate am uitat de el dar acum cu aceasta reteta minunata am sa incep sa caut. Mersi de reteta, imi place combinatia cu bechamel. Sper sa revin cat de curand. :hug:

maraarad
Bucatar

Mesajde maraarad » 05/02/2013 06:11

Pupi aici se gaseste si la supermarketuri ,dar mai ales la magazinele italiene.
Chear in weekend am vazut si m am uitat la el si ma tot gandeam ca o fi un fel de
celary sau rubarbara.Dar nu am mancat niciodata.
Eu nu am probleme cu gusturile amare in special la ceauri.
Foarte interesanta reteta .
hi

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 05/02/2013 10:23

Fetelor, mersi de raspnsuri...am cautat dar nu am gasit aici la mine.
Roxana, am cautat si eu pe wiki dupa ce a postat Nico reteta, am vazut despre ce este vorba, mersi mult de tot.
Am sa mai caut pe la alimentarele mai de fitze, acolo inca nu am ajuns.

Mara alimentarele pe care le aveti voi la NY , nu le avem aici. Singurul care esta la voi si la noi si se zice ca ar fi unul dintre cele mai ieftine alimentare( pe coasta voastra), aici la noi e pe primul loc in topul celor scumpe( Whole foods) :hug: :hug: ...mersi fetelor inca odata :hug: :hug:

Înapoi la “Bucatarie vegetariana”