Cafeneaua RC (38)

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Cafeneaua RC (38)

Mesajde pupi » 23/06/2012 08:03

Am venit si eu la cafeluta....
Danieluta, astept pachetul cu soare... buletinul meteo pe azi....rupere de nori, ploaia si iar ploaie :cry: :cry: se pare ca spre sfarsitul zilei s e va opriiiii ...sper sa fie asa :!: ....dau si eu o cafea acuma si ma uit pe geam la vremea asta mizerabila....pe la ora 3 , cica va fi si o mica furtuna cu tunete si fulgere( si la propriu si la figurat :wink: )

Imagine....acusica vin si cu cafeluta....gata, am revenit Imagine

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 23/06/2012 08:16

Pupi :hug: iti multumesc. Antonel pune uneori stapanire pe telefonul meu si atunci trebuie sa il pun pe modul ”avion” ca sa evit sa tina un mobil functional in imediata apropiere (nu imi place sa tina mobilul langa el insa adesea vrea sa il butoneze iar eu... nu pot sa ii refuz nimic). Este posibil sa fi fost aceasta explicatia. Imi pare rau ca nu ne-am auzit.

Soare si astazi la noi. Cald... Acum se simte parca o adiere de vant. Iesim putin afara cu Antonel. Sper sa fie soare si la tine.

Imagine

Iti multumesc inca o data. :hug: :pup: :hug:

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 23/06/2012 08:19

Dani draga ma bucur ca te-ai servit. Ma bucur de asemenea ca ne-am auzit astazi. Te pup si iti doresc vacanta frumoasa in continuare. :hug: :flower: :pup:

P.S. Caldura mare si la voi zilele acestea... :vis:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 24/06/2012 08:30

Danieluta si Antonia, e tare cald la voi, la mine e tare frig.....am fost la o petrecere azi, s-a tinut in curte, un fel de picnic....frumos, lume multa, povesti, amintiri....dar FRIGGGGG....brrrr....cum am venit acasa am dat drumul la caldura......am incalzit si in bucatarie cu cuptorul aragazului.... si acuma am venit cu platoul de tarte si bezele....serviti si va indulciti si pe langa voi sa mai vine toate si toti care doresc....este destul pentru toata lumea :roll: :roll: :D :D
Fişiere ataşate
002 tarte si merengue.jpg
002 tarte si merengue.jpg (72.32 KiB) Vizualizat de 5650 ori

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 24/06/2012 02:31

Pupi servesc draga mea din platoul cu tarte si bezele. Arata minunat! Servesc si tarte si bezele (sper sa mai ajunga si altora) pentru ca eu cand vine vorba de desert... ma inscriu intotdeauna si la a doua portie.

Frig?! Atat de frig incat ai dat drumul la caldura? :?: Noi ieri nu am putut sa iesim cu Antonel la plimbare numai tarziu, dupa ora 21.30, cand in sfarsit s-a mai racorit. Am stat jumatate de ora afara... :) Mie imi place mult vara si vremea calda insa C si Antonel, ei prefera ”zona de comfort termic” (cum s-ar spune... ”nici prea, prea, nici foarte, foarte”). :) Singurul inconvenient este ca nu prea putem sa il ducem pe Antonel afara sa se joace asa cum ar dori (iarna a fost extrem de rece iar acum... vara este deosebit de calda...).

Iti doresc o duminica frumoasa!

:hug: :pup: :flower:

P.S. Tu ai adus tarte si bezele, :master: aduc eu cafelute tuturor... :cafea: :cafea: :cafea:

alejoe
Bucatar de elita

Mesajde alejoe » 25/06/2012 12:23

dragele mele azi pregatesc eu cafeaua :cafea: :cafea: :cafea: sper ca e cineva care o bea cu mine aici tot cald de nu se poate 38 dar am auzit ca in tara au fost ploi mari sa ne bucuram de caldura ca iarna vine repede :wink: :hug:
claudia

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 25/06/2012 04:45

la mine inca nu a plecat iarna....de 2 zile dau drumul la caldura ....sambata si ieri am fost la cate o petrecere si ambele au fost tinute in curte.....am inghetat nu alta si la revenirea acasa am dat drumul caldurii pentru cel putin 2 ore :x :x ....e aproape iulie si la noi tot frig si ploi....o cafeluta iau si eu si fug la sedinta , la serviciu :paguba:

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 27/06/2012 09:50

Am cam lipsit de la :cafea: -lute,dar m-am gindit la voi... :flower: :flower: :flower:

Pupi,
aici este tot cald si frumos! Am fost si la mare/plaja... :peace:

Antonia,ma bucur enorm de mult de fiecare data cind vorbim la telefon.. :hug: :pup: :hug:

Va doresc tuturor zile frumoase si calduroase :!:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 27/06/2012 09:58

Danieluta bine ai venit la cafenea....bate vantul pe aici :( ....mai am o zi si imi iau si eu zborul spre "tarile calde" :wink: ...ma indrept spre caldura si soare.....la mine tot frig si ploiiiide te tampesc nu alta....deja m-am saturat, mai putin si dau in depresie de atata cer bacovinian :x ....maine imi fac si eu bagajul si joi la 9 trebuie sa fiu la aeroport...

Antonia, ce mai faci, nu mai vii pe la cafeluta???
Cum mai e pe la Tm???....va pup fetelor :hug: :hug: :pup: :pup:

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 27/06/2012 10:03

Pupi,ma bucur mult sa te vad aici... :hug: :pup: :hug:

Ce bine ca maine pleci in vacanta si ca ai sa te bucuri de cald si soare... :peace:

Abea astept sa ne auzim la telefon... :vis:

Înapoi la “Zona libera”