Cafeneaua RC ( 36)

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 24/04/2012 01:41

=)) Iulia deci sunt toti la fel : :hug:

yafa
Bucatar de talie internationala

Mesajde yafa » 24/04/2012 01:58

Thea, frumoase pozele, iar tu esti de nerecunoscut, imi amintesc de pozele de la botezul lui Andrei...

Adi, dupa spusul Cristei si al Iuliei...ai ramas la prima faza....vesnic tanar :wink: :P :P :P

La noi n-au fost dinozaurii ci dragonii cu explicatia de rigoare: "cel rosu e rosu parce que e furios si scuipa foc, cel albastru e albastru caci scuipa apa si e linistit, deci ar putea sa-l calmeze si pe cel rosu, ca sa devina prieteni!"

:P :P :P
Life is like a box of chocolate, you never know what you are gonna get!

http://www.cuisineetplaisir.wordpress.com

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 24/04/2012 07:25

Si noi am trecut prin ce dinozauri si roboti :P :P ....acuma, le-am uitat pe toate, avem jocuri pe Wii :wink: :hug: :hug: :hug: cafeluta mai vea cineva sau e prea tarziu pentru una micuta??? :cafea: :cafea: :cafea: ....eu ii beau ceaiul ....cafeluta ceva mai tarziu :wink:

thea
Bucatar de elita

Mesajde thea » 24/04/2012 09:49

Multumesc felele dragele :hug: :hug: :hug: , eu la un vinutz, de cina, alb, secc :blushing:
am mancat ceafa la gratar si am impresia ca cerea vin dupa...nu ceai :D
super filmuletele !!!!!!!!!!
Adi copil mare.....asa suntem toti intr-un anume fel.... :lol: :lol: :lol:

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 24/04/2012 10:02

Am ajuns mai tarziu astazi acasa (am fost dupa-masa). Am deschis sa servesc impreuna cu voi un ceai (e tarziu pentru cafeluta) pentru ca maine ma trezesc devreme si o iau de la capat.

Thea sunt foarte frumoase fotografiile. Daca baietelul tau este pasionat si treceti in vacanta aceasta prin partea de nord a Germaniei, la Munchehagen este un Dino Park (open air dinosaur museum) deosebit de frumos si de interesant. Puteti petrece acolo o zi intreaga (sunt si cateva restaurante in parc unde puteti sa serviti masa). Cu cativa ani in urma, (cand am fost), erau peste 100 machete de dinozauri (in marime naturala) dispuse pe un drum lung de 2,5 km care traversa oarecum parcul. Se spune ca in urma cu 130 de milioane de ani, traiau dinozauri giganti in acele locuri. Exista expuse si urmele (bine conservate) ale acestora, pastrate intr-o sala (expozitie) enorma.

Imi amintesc ca este foarte educativ pentru cei mici (calatoria in timp incepe de la Devon, Karbon, s.a.m.d pana la Tertiar). Am vazut in acel parc cea mai mare macheta de dinozaur din lume - nici mai mult nici mai putin de 45 de m (Seismosaurus cu o greutate de... 2,5 tone). Aleea trece pe sub picioarele lui si este o incantare pentru cei mici.

Imi cer scuze pentru ca am ramas din nou in urma cu citirea postarilor ... Recuperez zilele urmatoare... :) Mi-as fi dorit sa mai scriu acum dar sunt franta de oboseala... si am sa las pe maine...

:hug: :flower: :flower: :flower:

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 25/04/2012 05:19

Ieri a fost T-ul liber si am stat la plaja...Imagine

Thea,ce mamica tinara si frumusica esti... :hug:

Antonia,odihneste-te ca am nevoie de tine la cafelute(si nu numai)... :hug:

Sint prezenta la :cafea: -luta... :flower:
Ultima oară modificat 26/04/2012 06:07 de către Danieluta, modificat de 2 ori în total.

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 25/04/2012 05:23

Danieluta scrie:Ieri a fot T-ul liber si am stat la plaja...Imagine

Thea,ce mamica tinara si frumusica esti... :hug:

Antonia,odihneste-te ca am nevoie de tine la cafelute... :hug:

Sint prezenta la :cafea: -luta... :flower:

Danieluta :hug: ce viata de poveste ai tu draga mea acolo, intr-un loc de poveste... la care noi ... doar visam... :vis:

La noi ploua, ploua... cu ceva coduri de avertizare am auzit la radio venind spre casa...

:hug: :pup: :hug:

Danieluta
Expert in arta culinara

Mesajde Danieluta » 25/04/2012 05:26

Si la noi astazi este innorat,maine o sa ploua,dar dupa aceea apar iarasi temperaturile de 33*C-36*C... :D

:hug: :pup: :hug: :pup:

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 25/04/2012 05:46

Danieluta scrie:Si la noi astazi este innorat,maine o sa ploua,dar dupa aceea apar iarasi temperaturile de 33*C-36*C... :D

:hug: :pup: :hug: :pup:

O vacanta continua...

P.S. Tot am vrut sa iti scriu... (eu sunt in urma cu cititul)... cand mergi la cofetariile acelea cu deserturi de vis (ti-am vazut fotografiile), sa te gandesti si la mine (as cumpara din fiecare cel putin o portie... :blushing: ).

:hug: :pup: :flower:

yafa
Bucatar de talie internationala

Mesajde yafa » 25/04/2012 06:21

Fetelor, la mine cand ninge, cand ploua, cand e lapovita , apoi apare soarele si o ia de la capat...Numai bun pentru un moral de milioane si pentru ultimele zile acasuta.... :(

Dani trimite si tu ceva soare si la noi!!!

V-am adus cate un ceiut...., va imbratisez :flower: :flower: :flower:
Fişiere ataşate
400.jpg
400.jpg (30.06 KiB) Vizualizat de 1483 ori
Life is like a box of chocolate, you never know what you are gonna get!

http://www.cuisineetplaisir.wordpress.com

Înapoi la “Zona libera”