Cafeneaua RC (23)

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

adinush
Bucatar in devenire

Mesajde adinush » 04/03/2009 05:33

Beyy...io n-am zis ca-l invit azi la o cafea ci asa....intr-o zi cu soare cand o sa am cafea in casa.Acum n-am decat lapte (cu nesquick) si ceai cu ..balarii vorba ta (cozi de cirese si matase de porumb si naiba stie ce pt retentia apei). Doar nu sunt chiar asa sadica sa imbolnavesc tot orasul.
Apropo de Electrica...si mie mi-au taiat curentul prin 2007 (ce-i drept aveau dreptate..proprietarul cumparase apartamentul de fo 6 luni dar nu se dusese sa faca contract nou cu Electrica asa ca nu ne veneau facturi ca n-aveau pe numele cui sa factureze) fix intr-o vineri seara. Asa ca a stat Adina+copil proaspat iesit din spital cu sacosa de antibiotice,siropuri,spray-uri fara lumina pana luni.Ce l-am blagoslovit pe nenea proprietarul...noroc ca pe la 5-6 cand incepea sa se intunece ne mutam cu cortul la o prietena ca nu-mi imaginez ce as fi putut face cu copilul 3 ore pe intuneric.

PS: Cara inca te astept cu Dortmund-ul :sfant:
When u want something u"ve never had,u have to do something u've never done

alyina09
Incepator

Mesajde alyina09 » 04/03/2009 06:03

Va invit la o cafea proaspat macinata si facuta... cu sau fara lapte :)
Fişiere ataşate
cafea cu lapte.jpeg
cafea cu lapte.jpeg (43.36 KiB) Vizualizat de 4603 ori
cafea.jpeg
cafea.jpeg (44.27 KiB) Vizualizat de 4603 ori

Leila
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde Leila » 05/03/2009 01:09

Imi cer scuze pentru intarziere Cara , iata mai jos listuta cu imunostimulatoare

Echinacee de la firma Hofigal sau (Walmark , recomand pe cel de kla Hofigal concentratia de subst . .... e mai mare)

Imunoactive de la Walmark

Coenzima Q10 ( de acesta sunt foarte incantata , am obtinut impreuna cu CeTeBe -ul rezultate foarte bune intr-o pb . destul de serioasa :) )

Polidin - injectabil

Septilin firma Himalaya

Isoprinosine - firma Evofarma Slovacia este foarte bunn in rezistenta imunologica foarte scazuta ( vezi alde boli ca varicela , herpes genital , herpes Zoster , inf resp. repetate, rubeola , rujeola ,.... etc , doza de atac fiind de 3 x 2 cps / zi , iar tratament de intretinere 2 cps / zi . )

personal optez pentru coenzima Q10 sau isoprinosine :wink:

:pup:

pussycat
Bucatar in devenire

Mesajde pussycat » 05/03/2009 02:39

Buna, Lia dau si eu un capucino ptr un sfat de la tine . :D Ce zici, ma ajuti ? cam de o luna mi se tot exfoliaza unghiile si nu stiu ce sa mai fac. Am luat manusi ptr menaj si spalat vase. Am incercat un lac cu minerale... degeaba sunt tot casante si practic se exfoliaza in fasii. :( :oops:
daca stii sa imi recomanzi un supliment sau ceva vitamine as fi tare recunoscatoare. :hug: sunt multe produse pe piata dar care e cel mai bun? poate la voi fetelor a dat rezultate si imi puteti recomanda ceva. multumesc anticipat :flower:

pussycat
Bucatar in devenire

Mesajde pussycat » 05/03/2009 02:40

aaa si cafeaua ...uitasem :roll: [/u]
Fişiere ataşate
capucino.jpg
capucino.jpg (2.32 KiB) Vizualizat de 4582 ori

cara
antitalent culinar

Mesajde cara » 05/03/2009 03:47

:cafea: lia :hug: :love: :love: :love: :love: :love: multumesc mult :hug: imi e de mare folos ce ai scris :flower:

alina_i
Bucatar Sef

Mesajde alina_i » 05/03/2009 04:51

pussycat scrie:Buna, Lia dau si eu un capucino ptr un sfat de la tine . :D Ce zici, ma ajuti ? cam de o luna mi se tot exfoliaza unghiile si nu stiu ce sa mai fac. Am luat manusi ptr menaj si spalat vase. Am incercat un lac cu minerale... degeaba sunt tot casante si practic se exfoliaza in fasii. :( :oops:
daca stii sa imi recomanzi un supliment sau ceva vitamine as fi tare recunoscatoare. :hug: sunt multe produse pe piata dar care e cel mai bun? poate la voi fetelor a dat rezultate si imi puteti recomanda ceva. multumesc anticipat :flower:

Cred ca niste analize amanuntite iti vor spune cauza unghiilor crapate :)
Unghiilor le face foarte bine o baita cu ulei de masline cat poti tu sa-l suporti de cald. Te speli pe maini cu un sapun neiritant si apoi tii unghiile in ulei pana cand acesta se raceste! O data pe luna rasfata-ti unghiile astfel si vor creste mai repede, vor fi mai tari si se vor rupe mai greu :) :wink:

Un ceai de fructe cu lamaie si miere asa de five o'clock
Fişiere ataşate
ceai.JPG
ceai.JPG (18.77 KiB) Vizualizat de 4566 ori
Raul este un bine prost inteles.

www.pasiunilealinei.blogspot.com

Leila
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde Leila » 06/03/2009 12:54

Multumesc de cafea , imi prinde foarte bine la aceasta ora tarzie :)

Pe langa cele spuse de Alina , in baia de ulei fierbinte poti adauga niste vitamina A ( fiole daca gasesti , sau daca nu spargi o gelula de vit A forte in ulei , de preferat ar fi uleiul de Ricin :wink: pentru baile de unghii ) dar aceste bai nu sunt suficiente , trebuie sa iei si pe cale orala macar 4-5 luni Vitamina A forte , si Vitamina E forte ( din fiecare cate o capsula / zi .

:flower:

yafa
Bucatar de talie internationala

Mesajde yafa » 06/03/2009 01:24

Gata masa ? haideti la un ceai.....si sa vedeti cum e la mine afara, ce minune.... :hug: :flower:
Fişiere ataşate
DSCN3480.JPG
Pe fereastra casei mele.....
DSCN3480.JPG (77.13 KiB) Vizualizat de 4542 ori
a3640i0_cupoftea-185.jpg
a3640i0_cupoftea-185.jpg (12.76 KiB) Vizualizat de 4542 ori
Life is like a box of chocolate, you never know what you are gonna get!

http://www.cuisineetplaisir.wordpress.com

pussycat
Bucatar in devenire

Mesajde pussycat » 06/03/2009 02:09

buna, multumesc de sfaturi :) ma duc chiar azi sa iau vitaminele. daca nu se repara ma duc si la dr.
vroiam sa va intreb cum procedati de 8 martie? pregatiti voi masa, gateste sotul ca doar e ziua femeii sau mai bine iesiti la restaurant ?
Fişiere ataşate
cafe.jpg
cafe.jpg (62.46 KiB) Vizualizat de 4572 ori

Înapoi la “Zona libera”