Cafeneaua RC (16)

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

lorelay_81
Incepator

Mesajde lorelay_81 » 20/05/2008 02:08

LA MULTI ANI ALINA...sa fi iubita!!!

CRISTA bine ar fi sa mai pocesc si din italiana...ca sa scriu un mesaj aici il rectific de N ori
mersi de incurajare :flower: :sfant:

Mona S P
Bucatar de elita

Mesajde Mona S P » 20/05/2008 03:12

In sfarsit pot bea si eu o cafea linistita :) …mi-a fost dor de voi toti :hug: …

Au fost doua saptamani de cosmar :( pe care nu le doresc nimanui…nici macar dusmanilor,dusmanilor mei

Mihai, a fost bolnav..a avut o infectie grava la ureche, cu posibilitatea de afectare a timpanului si deci a auzului..care a debutat foarte rapid in nici 24 ore... far nici un simptom preliminar..seara era bine iar a doua zi dimineata deja eram la urgente..cel mai grav lucru a fost ca nu stiau nici ei despre ce este vorba..i-au facut analize, si iar analize , i-au dat imediat tratament intensiv cu antibiotice foarte puternice..dar care nu au raspuns..infectia persista la fel si febra...pana la urma au reusit sa-i gaseasca tratamentul adecvat care sa raspunda acestei tulpini de infectie foarte puternica…

...si acum inca este sub tratament..nu are voie sa faca sport nici cel de la scoala, nici cel de performanta pe care il face..trei luni de zile, nu trebuie sa-i intre nici o picatura de apa in ureche...
... acum se simte mult mai bine, i-a revenit tonusul ..a inceput de ieri sa se duca la scoala,,iar noi am revenit cat de cat la normalitate..multumesc Domnului :master: :master: ca am trecut cu bine peste aceasta “cumpana” si sa speram ca de acum totul va reintra pe fagasul normal :) ...

Deci, acesta a fost motivul pentru care nu am mai intrat pe RC...care dupa cum vad are o noua infatisare :o ..este frumoasa...dar cred ca trebuie sa mi-o scot din cap pe cea veche (mai plina de viata :wink: ) ca sa ma pot obisnuii cu aceasta, care de ce sa nu recunosc este mai “stearsa”..parca as fi dorit mai multa culoare..sau este numai impresia mea...sunt eu inca sub efectul “halatelor albe”...nu stiu...am sa vad..

=D> =D> :flower: Felicitari Adi, Vlad si tuturor celor care au facut aceasta noua "fata" a RC, pentru munca depusa..ati facut o treaba buna..sunt mai multe facilitati acum, asta este drept..dar poate putina culoare n-ar strica :wink:

:cafea:

melianda
Bucatar de elita

Mesajde melianda » 20/05/2008 03:19

Mona ma bucur din suflet ca Mihai este mult mai bine, imi inchipui prin ce ai trecut, te :hug: cu drag si bine ai revenit :pup: :flower:

nicoleta64
Bucatar de talie internationala

Mesajde nicoleta64 » 20/05/2008 03:36

Mona ...bine ai revenit. Noroc ca s-a terminat cu bine :hug: :pup:

Lorelay...ce bine sta acum la :cafea: si o bucata de prajitura, arata asa bine :buuun: :buuun:

La multi ani! :party: :flower: :flower:

Imagine

lorelay_81
Incepator

Mesajde lorelay_81 » 20/05/2008 04:35

eheheheh....parca :cafea:-lutza e mult mai :buuun: de cand o iau in compania voastra ,ca sa nu mai spun de toate bunatatile care imi fac :wink:
duminica am sa postez un tort SPIDERMANN , pe care am sa-l fac pt copilasul meu (implineste 9 anisori)...inca trebuie sa vad cum il ambalez ca sa-mi reziste pana in Elvetia... :? :? :? are cineva vreo idee??

miha1950
Bucatar Sef

Mesajde miha1950 » 20/05/2008 05:32

Mona, bine ca ati depasit momentul critic.
Ai foarte mare grija de acea picatura care nu trebuie sa ajunga in urechile lui Mihai.Eu stiu o intamplare asemanatoare care a avut un final nedorit( o colega de-a mea, profa de ed. fizica a avut tot asa o infectie urata la o ureche-pe vremea studentiei-si era in perioada interzisa, la mare, in cantonament cu colegii.Un baiat, crezand ca nu intra in apa pe motiv de mofturi-deci o glima proasta- a bagat-o cu capul in apa.De atunci nu mai aude)
Nu vreau sa te sperii, dar daca medicul a spus asta, trebuie ascultat.
Lui Mihai, convalescenta usoara!

Maria Huzum
Incepator

Buna tuturor,

Mesajde Maria Huzum » 20/05/2008 07:53

Mona,sa stii ca problema urechilor cel putin in primavara asta are ecou si aici in America.La noi in familie(si nu locuim impreuna cu copii)au avut probleme nepotelul cel mic,fata,sotul meu(tataia).
ma bucur ca baiatul tau e mai bine.Sotul meu mai are de facut saptamana viitoare un test la urechi.nu are infectie dar deja ia al treilea fel de antibiotic sa vedem daca raspunde la acest tratament,ca tot il doare.Sanatate copilului si voua. :flower: :flower: :flower: :flower:
Mamalia.

iasmina
Bucatar in devenire

Mesajde iasmina » 20/05/2008 08:17

Mona , ma bucur ca ai trecut peste probleme si baietelul este bine :pup: :hug: eu stiu ce inseamna asta, pt ca am facut de vreo 2-3 ori otita si e cumplit.fratele meu are probleme cu urechea dar vrea sa se opereze la Szeged, a si fost la control si e super multumit, are deviatie de sept.nu stiu daca la noi este, dar am vazut aici in Italia , tot fac reclama la un spray de curatat urechile pt copii.daca vrei eu iti cumpar si iti trimit cand vin acasa(mai am o luna si putin :party: :party: :party: ).doresc multa, multa sanatate baietelului cat si tie si familiei.bine ai revenit pe RC :pup: :hug: :flower:
iasmina

TINA An
Bucatar

Mesajde TINA An » 20/05/2008 08:39

Mona imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat , dar e bine ca si-a revenit , sa aveti grija de voi . multa sanatate ii doresc :flower: :flower:

continuarea aici la cap 17

http://www.reteteculinare.ro/forum/post ... html#51250

Înapoi la “Zona libera”