Cafeneaua RC (16)

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

iasmina
Bucatar in devenire

Mesajde iasmina » 28/04/2008 10:02

Cri draguta, vacanta placuta, si nu lipsi prea mult ca vei avea nemotivate :wink: se simte lipsa ta, cel putin pt mine :pup: :pup: :hug:
iasmina

miha1950
Bucatar Sef

Mesajde miha1950 » 29/04/2008 08:56

Am ajuns in ultimul timp mai des la urgente decat acasa sau la servici...
Nu vreau sa va plictisesc cu buletinul sanatatii mele, dar asta e!
Sper sa fie mai bine in viitor( Doamne ce optimista am devenit!)
Azi noapte am citit muuuulte mesaje....Si mi s-a facut asa un dor de inceputurile RC-ului :) De noptile in care povesteam si iar povesteam ...
Un lucru e cert: la indicatia unuia dintre medicii mei curanti-ca asa-s unii baftosi, au parte de mai multi :cry: tin o dieta hipocalorica-asa incat pe masa mea bucate alese....mai putin.
Tare mi-a fost dor de voi! :hug:

nicoleta64
Bucatar de talie internationala

Mesajde nicoleta64 » 29/04/2008 10:25

Miha ,ce surpriza placuta :hug: :cafea: :flower:

Imi pare rau, ca ai probleme cu sanatatea. :( Iti doresc sa-ti rezolvi aceste probleme ,cu mare serenitate. Trebuie sa fim optimisti , intotdeauna....macar sa incercam.
Ce mai face ,nepotelul? Cred ca este flacau mare. :)
Numai bine si multa sanatate. :hug: :flower:

LORY
Bucatar de elita

Mesajde LORY » 29/04/2008 11:17

miha1950 scrie:Am ajuns in ultimul timp mai des la urgente decat acasa sau la servici...
Azi noapte am citit muuuulte mesaje....Si mi s-a facut asa un dor de inceputurile RC-ului :) De noptile in care povesteam si iar povesteam ...
Un lucru e cert: la indicatia unuia dintre medicii mei curanti-ca asa-s unii baftosi, au parte de mai multi :cry: tin o dieta hipocalorica-asa incat pe masa mea bucate alese....mai putin.

sanatate multa :hug: asta e ce-a mai importanta :hug: :pup: o stiu eu foarte bine :)

ce coincidenta chiar aseara ma gandeam la tine (ca nu te-am mai vazut de ceva vreme pe aici), fiindca m-ai ajutat cu prima poza postata de mine pe acest forum :)
"Prietenii sunt ingeri tacuti care ne pun pe picioare atunci cand aripile noastre uita cum sa zboare."

Bucataresele Vesele

TINA An
Bucatar

Mesajde TINA An » 29/04/2008 01:25

Adevarat a inviat!
baietelul meu a tinut neaparat sa pun cateva fotografii cu el si surioara lui pt. ca a vazut fotografiile cu copii vostri :flower: :flower:
Fişiere ataşate
la tara , la bunicii mei.jpeg
la tara , la bunicii mei.jpeg (80.72 KiB) Vizualizat de 2491 ori
Antonia cu 2 iepurasi de ciocolata.jpeg
Antonia cu 2 iepurasi de ciocolata.jpeg (45.27 KiB) Vizualizat de 2492 ori
Darie si-a aranjat dulciurile special pt. a posta mama poza pe RC..jpeg
Darie si-a aranjat dulciurile special pt. a posta mama poza pe RC..jpeg (51.8 KiB) Vizualizat de 2492 ori

thea
Bucatar de elita

Mesajde thea » 29/04/2008 02:10

Tina ce copii frumosi ai, sa-ti traiasca !!! :love: :love: :love: sa mai pui poze cu ei :hug: :hug: :hug:

TINA An
Bucatar

Mesajde TINA An » 29/04/2008 02:18

thea scrie:Tina ce copii frumosi ai, sa-ti traiasca !!! :love: :love: :love: sa mai pui poze cu ei :hug: :hug: :hug:

mersi Thea :flower: :flower: iti doresc si tie la fel, poate ii aduce barza o surioara sau un fratior Soniei :wink: :flower: :flower:

melianda
Bucatar de elita

Mesajde melianda » 29/04/2008 02:37

Hello!
Cris vacanta placuta in continuare :pup:
Tina ce frumos e cu pereche nu-i asa :) sa-ti traiasca sunt adorabili.
cate un :pup: pentru toate fetele si cate o :hug:

cara
antitalent culinar

Mesajde cara » 29/04/2008 04:05

miha1950 scrie:Am ajuns in ultimul timp mai des la urgente decat acasa sau la servici...

miha, :hug: :love: :pup: adevarul e ca eu chiar mi-am facut probleme multa vreme vazand ca nu mai apari. Imi pare extrem de rau ca sunt probleme de sanatate.. dar , stii cum se spune: tot raul spre bine :wink: Cu ajutorul lui Dumnezeu o sa treci de perioada asta dificila , o sa te simti bine si poate o sa refacem grupul ala de bucatari-povestitori-nocturni :wink:
Cred ca si mie imi e dor de vremurile alea.. (inceputurile rc).. desi nu-mi prea place sa recunosc asta :?

cara
antitalent culinar

Re: Cafeneaua RC (16)

Mesajde cara » 29/04/2008 04:09

crista scrie:Cristos a Inviat !!

adevarat a inviat! Nu inteleg pe unde te plimbi si de ce nu mai apari odata :?
Isi mai ia omu` vacantza, dar nu asa.. cu lunile :x
Am ramas cu oaia semi-preparata si cu oua roz in loc de rosii ca n-am avut cui sa cer ajutor :oops: Asa ca ... hai, e cazul sa apari de undeva :rugaciune: :love: :hug: :pup:

ps. .... si asta pana nu plec eu iarasi.. :?

Înapoi la “Zona libera”