Cafeneaua RC (15)

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

roxanavmv
Bucatar de elita

Mesajde roxanavmv » 12/04/2008 07:38

Mona :hug: bine ai revenit.
Thea, Si Clara s-a indragostit de catelusul vostru, imi inchipui cum trebuie sa fie Sonia de fericita :love:
Si daca v-au placut sfaturile, indraznesc sa mai vin cu un banc:

Regina Elisabeta a II-a, George W. Bush si Traian Basescu mor si ajung in Iad. La un moment dat, Elisabeta:
- Mi-e dor de Anglia ! Vreau sa sun in Anglia sa vad ce face toata lumea acolo.
Suna regina, vorbeste cam 5 minute si apoi il intreaba pe Diavol:
-Cat iti datorez pentru convorbirea asta?
-5 milioane $.
Scoate regina un cec de 5 milioane $ si se duce la locul ei... Dupa cateva momente, Bush, foarte gelos, tzipa:
-E randul meu! Vreau sa sun si eu sa vad ce se intampla in Statele Unite, ce face toata lumea acolo!
Suna Bush, vorbeste cam 10 minute, dupa care catre Diavol:
-Cat iti datorez pentru convorbirea asta?
-10 milioane $.
Bush, cu o privire taioasa, scoate un cec de 10 milioane de $ si se duce la locul lui...
Vazand acestea, Basescu, si mai gelos, incepe sa tzipe:
-Vreau sa sun in Romania , sa vad ce face toata lumea acolo! Vreau sa vorbesc cu ministrii, cu deputatii, vreau sa vorbesc cu toata lumea!
Suna Basescu in Romania, sta la telefon vreo 2 ore, vorbeste cu toate neamurile, cu toti prietenii, cu toti deputatii si ministrii... Dupa ce termina de vorbit, se pregateste sa-i plateasca Diavolului:
-Scuze, am stat cam mult... Cat iti datorez?
-Un dolar...
-Poftim?!?!? Doar un amarat de dolar??
-Pai, da...Ca daca suni dintr-un Iad in alt Iad, e convorbire locala...

thea
Bucatar de elita

Mesajde thea » 12/04/2008 09:03

Buna dimineata
Roxi :P
Am trimis bancul tau si la prietenele mele :wink:
Ieri am cumparat geanta de calatorie , patutz pt PUKI, asa l-a denumit Sonia pe catelus, initial i-a zis Muki dar s-a razgandit., am luat un fel de scutecel , jucarii , lesa , curelusa , mancare pt Puppies , perie, castronase , covoras, azi mai trebuie sa cumpar cate ceva , apoi o sa fac poze sa vedeti cum am amenajat culcusul lui Puki :wink:
Fişiere ataşate
puki in curte.jpg
puki in curte.jpg (51.58 KiB) Vizualizat de 1919 ori

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 12/04/2008 09:29

Puki e aceleasi neam cu Max al Simonei ???????? .. adica sunt bichon ? ca eu stau cam prost la capitolul catei ..pina acum citiva ani toti cateii creti erau caniche =)) =)) =)) ...

vad ca stau prost si la concursul fara premiu : recunoaste-l pe Marco... Adry ne luam de mina ca si eu tot ala ziceam ca e .. deci ... :master: :master:

w-e placut tuturor ... :flower:

thea
Bucatar de elita

Mesajde thea » 12/04/2008 09:33

crista scrie:Puki e aceleasi neam cu Max al Simonei ???????? .. adica sunt bichon ? ca eu stau cam prost la capitolul catei ..pina acum citiva ani toti cateii creti erau caniche =)) =)) =)) ...

vad ca stau prost si la concursul fara premiu : recunoaste-l pe Marco... Adry ne luam de mina ca si eu tot ala ziceam ca e .. deci ... :master: :master:

w-e placut tuturor ... :flower:

Crista, este Bichon Havanez, chiar acum cautam pozele Simonei cu Max :wink: trebuie sa o abordez pe Simona cu cateva intrebari ca ne descurcam cam greu la capitolul ,,disciplina".

crista
campion la gatit
campion  la  gatit

Mesajde crista » 12/04/2008 10:42

ahaaaaaaa deci l-am ghicit ... hahah .. mai acum vreo 8-10 ani am cunoscut pe cineva care avea un Bichon maltez ( parca asa am retinut eu ) .. avea pielea movulie sub blanita :lol:
era o femela dar ff rea .. musca dc incercai sa o mingii :bum:

adry
Bucatar de elita

Mesajde adry » 12/04/2008 10:43

crista scrie:
Adry ce lesinata esti pe creanga =)) =)) =)) =)) vezi ca te latra cateii =)) =))

:P :P :P :P

nicoleta64 scrie:Adry,...Marco este al treilea ,din dreapta, primul rand de sus ,in fata antrenorului....cu gura cascata.

Deci nu l-am nimerit :( ! Mi-l aminteam vag din poza cu pitonul!

Thea, Puki (aveam un coleg de liceu care se numea asa :P ) este nemaipomenit! O sa ai treba cu el pana se invata cu obiceiurile case si va trebui sa aveti rabdare multa pana pe la noua, zece luni :? cand o sa se obisnuiasca sa-si faca nevoile afara!Eu cu problema asta am tras mult mai ales cu Lara care a fost ceva mai nesimtita decat baietii!
Pupici multi Soniei ca tare fericita e cu Puki al ei dar si lui pupici ca e dulce foc!
Roxana chiar imi trebuia ceva vesel asa de dimineata! :hug: :hug: :hug:
Va urez un week-end placut si sa aveti parte numai de bucurii!
Am intrat sa trag putin cu ochiul pe forum dar vad ca deja au trecut 30 de minute de cand bantui pe aici si sunt in mare intarziere!
N-am terminat de citit tot ce era nou dar acum trebuie sa plec la piata!

adi
RC Admin
RC Admin

Mesajde adi » 12/04/2008 11:21

Thea pare o jucarie de plus - cel putin in primele poze nici nu mi-am dat seama ca e real :lol: Vad ca Sonia e tare bucuroasa :wink:

Un weekend super tuturor :cafea:

melianda
Bucatar de elita

Mesajde melianda » 12/04/2008 12:13

Buna ziua !
Thea gata trebuie sa pregatesti toate cele de cuviinta pentr noul membru al familiei :)
roxana e bine ca ne distrezi as ala inceputul zilei :)
Eu am terminat de facut mancarea...mai stau putin pe aici si apoi trebuie sa le dau sa pape la copii.
un weekend minunat sa aveti!

Mona S P
Bucatar de elita

Mesajde Mona S P » 12/04/2008 01:02

Thea, ce dragalas este Puki....doamne, este frumusel de nu-ti vine sa-ti iei ochii de la el :) ...ce fericita trebuie sa fie Sonia cu asa catelus frumos :)
....ce bine seamana cu Max, catelusul Simonei :) !!!

Roxi :pup: :hug: , tu ne distrezi in fiecare dimineata =)) =)) ...avantajul fusului orar :wink:

...la noi sunt 27*C...caldura mare 'monser !!!...am scos tricourile, pantaloni scurti si papuci :D ...

va doresc si eu un sfarsit de saptamana cat mai frumos :hug: :pup: :flower:

cate o :cafea: :cafea: :cafea: :cafea: :cafea: :cafea: :cafea: :cafea: pentru cine doreste :wink:

Leila
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde Leila » 12/04/2008 03:11

:) bine v-am gasit fetelor .
Mona :hug: servesc cu cea mai mare placere o cafeluta de la tine :wink: .Te invidiez pentru vremea frumoasa ,la noi e o vreme inchisa ,urata ploua mocaneste :(

Thea :pup: cred ca Sonia e in al 9 lea cer cu un asa catel frumos

Roxi :flower: se vede ca stai bine cu moralul in ultima vreme , noroc ca ne mai descretesti fruntile

La toate va doresc un sfarsit de saptamana cat mai placut :hug: :pup:

Înapoi la “Zona libera”