Cafeneaua RC (15)

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

nicoleta64
Bucatar de talie internationala

Mesajde nicoleta64 » 21/04/2008 10:45

Mie imi spui.... :) Eu nu fac fiindca alor mei nu le place. :cry: Astept si eu sa ma "satur"... uitandu-ma macar, la bucatele de pe aici.:lol:

roxanavmv
Bucatar de elita

Mesajde roxanavmv » 21/04/2008 09:15

Neatza fetelor, si o cana de ceai pt. toata lumea :flower: ( care vrea ceai, restul dupa pofta inimii :D )
Tin-Tin, sanatate multa, ai grija de tine :hug:
Mona, si eu v-am dus dorul, dar am fost si putin ocupata si putin :( , trece incet, de-abia astept Pastele, sa fac pungute cu ducliuri si prajiturele pt. copii, sa termin curatenia ( aia ar trebui sa fie prima :D ), sa gatesc, si ca si Adi, mi-e pofta de miel, de-abia astept masa de Duminica.
Gabi si Clara au avut ieri si sambata ultimele repetitii, cate 5-6 ore si suntem asa mandri de clara, s-a descurcat de minune, si e asa de cuminte :sfant: ( mi-au murit laudatorii :blushing: ), de-abia astept sa fac poze sa va arat. Au spectacol Sambata seara inainte de Inviere si in Duminica Pastelui :?, dar asta e.
Am vorbit si cu Simona acum cateva zile, a avut si ea programul incarcat, au fost la San diego, acum le vine o prietena in vizita si vor fi plecati peste tot sa-i arate California, dar poate o sa intre ea sa va spuna mai multe.
Cam atat pt. azi, si Cris, tocmai voiam sa fac paine cu rozmarin si masline, dupa reteta aia neframantata, dar cred ca fac o foccacia si una din aia, ca arata :buuun: Eu am fost lenesa Sambata si nu am faut placinta, am luat foetaj si am facut pateuri. dar poate ma invrednicesc azi sau maine sa fac o placinta de post cu mere.

roxanavmv
Bucatar de elita

Mesajde roxanavmv » 22/04/2008 02:41

Am uitat sa va intreb, voi o mai tineti minte pe Claire, mama ei Daita a intrat aici cu o vreme in urma si tin minte ce mult m-a impresionat povestea lor, dar ma bucur din tot sufletul ca acum totul e bine:
http://www.daitaclaire.ro/Claire/index.html.
ce minunat cand vezi povesti care se termina cu bine, nu-i asa?

galateea
Bucatar in devenire

Mesajde galateea » 22/04/2008 10:38

Buna ziua ,tuturor!Ma bucur sa va citesc si sa imi imaginez ca o cafea ori un ceai de balarii le savurez impreuna cu dvs.doamnelor :pup: N-am mai bantuit de mult pe aici din cauza ca am fost bolnava , suspectata de o boala de care imi e frica sa-i pronunt numele,dar ,nu s-a confirmat.Nu mi-e prea bine nici acum dar nu mai am sabia lui Damocles asupra capului.Imi era tare dor de voi si de toate sporovaielili pe teme culinare sau oricare altele.Acum am de cautat prajituri ,duciuri,torturi,de Pasti,de pe la voi.Imi doresc ceva deosebit si cu siguranta ca voi gasi cum s-a mai intamplat si alta data.Va doresc o zi buna! :flower: :flower:
galateea

galateea
Bucatar in devenire

Re: Felicitari!

Mesajde galateea » 22/04/2008 10:54

Schwaninger Cristina scrie:Buna, buna! Ma bucur ca nu ti s-au adeverit temerile si ca esti sanatoasa!
O zi cat mai buna tuturor! :flower: :hug:
Multumesc! :hug:
galateea

melianda
Bucatar de elita

Mesajde melianda » 22/04/2008 03:23

Buna ziua!
saptamana asta cam rarut pe aici din cauza curateniei...cred ca toata lumea e la fel :lol:
ma servesc cu o cafeluta.
Roxana ma bucur pentru Clara si Gabi...sa o tina tot asa :wink:
transmite-i salutarile noastre Simonei si multe :hug: :hug: :hug: :flower: :flower:
Galateea multa sanatate iti doresc si fii optimista, o :flower: si o :hug: pentru tine :)
Va pup pe toate cu drag si multe :flower: :flower: :flower: de la mine
sa aveti o saptamana luminata si plina de speranta!

melianda
Bucatar de elita

Mesajde melianda » 22/04/2008 03:26

Da Cristina sunt ai mei :) multumesc chiar sunt niste ingerasi :lol:

Înapoi la “Zona libera”