Buna dimineata!

Discutii libere pe orice tema

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

gicuta69
Incepator

Buna dimineata!

Mesajde gicuta69 » 30/09/2015 09:24

:hug: :hug:

mikirafaela
Bucatar de elita

Mesajde mikirafaela » 30/09/2015 12:37

Buna Gicuta! :hug:

De obicei pentru saluturi ne intalnim in "Cafenea"! http://www.reteteculinare.ro/forum/disc ... _69-13255/ , mergi pe ultima pagina si acolo vezi ultimile mesaje postate! Te asteptam!

De asemenea, daca vrei sa ne arati ce mancaruri mai gatesti, cu care iti rasfeti familia, intra pe "Ce am gatit azi"! http://www.reteteculinare.ro/forum/disc ... _57-13201/ , tot pe ultimile pagini gasesti noutatile si postezi acolo, doar poze, cu foarte mici amanunte. Daca ai reteta postata pui link-ul.

Sper sa-ti placa la noi, nu e prea mare vanzoleala de utilizatori ca pe alte site-uri dar speram sa-l resuscitam, sa nu-l lasam sa lesine de tot! :P :cry:

Bine ai venit si sper sa ne intalnim mai des in locurile indicate! 8) Daca ai nevoie de ajutor, intreaba, nu-ti garantez ca-ti raspund in cel mai scurt timp (intru des, dar poate omit mesajul, si eu sunt un simplu utilizator ca si toti ceilalti, dar cat ma pricep raspund cu amabilitate)!

Succes! :hug: :flower:
MIKI

gicuta69
Incepator

Mesajde gicuta69 » 30/09/2015 01:40

mikirafaela scrie:Buna Gicuta! :hug:

De obicei pentru saluturi ne intalnim in "Cafenea"! http://www.reteteculinare.ro/forum/disc ... _69-13255/ , mergi pe ultima pagina si acolo vezi ultimile mesaje postate! Te asteptam!

De asemenea, daca vrei sa ne arati ce mancaruri mai gatesti, cu care iti rasfeti familia, intra pe "Ce am gatit azi"! http://www.reteteculinare.ro/forum/disc ... _57-13201/ , tot pe ultimile pagini gasesti noutatile si postezi acolo, doar poze, cu foarte mici amanunte. Daca ai reteta postata pui link-ul.

Sper sa-ti placa la noi, nu e prea mare vanzoleala de utilizatori ca pe alte site-uri dar speram sa-l resuscitam, sa nu-l lasam sa lesine de tot! :P :cry:

Bine ai venit si sper sa ne intalnim mai des in locurile indicate! 8) Daca ai nevoie de ajutor, intreaba, nu-ti garantez ca-ti raspund in cel mai scurt timp (intru des, dar poate omit mesajul, si eu sunt un simplu utilizator ca si toti ceilalti, dar cat ma pricep raspund cu amabilitate)!

Succes! :hug: :flower:
Multumesc din inima Miki pentru ajutor !:hug: .Recunosc ca "mi-am cam prins urechile "aici pe site. O zi frumoasa iti doresc!! :hug: :love:

mikirafaela
Bucatar de elita

Mesajde mikirafaela » 01/10/2015 04:12

Buna Gicuta! :flower:

E doar impresia de inceput, dar sa stii ca este mult mai usor si mai bine structurat ca alte site-uri! Intr-adevar, inainte era un admin mereu prezent si care punea lucrurile la punct ( aici ma refer la toate problemele tehnice legate de publicare/ modificare retete, iar retetele publicate aiurea erau mutate in topic-urile specifice). Daca era deschis un nou concurs, obligatoriu era si un topic nou. Utilizatorul isi publica reteta in cartea de bucate (mancaruri, dulciuri, salate.....) dupa care lua link-ul si il punea in topicul pentru pentru concurs! Retetele participante la concurs trebuiau sa aibe obligatoriu minim 3 poze (din timpul prepararii+ o poza finala)! Din pacate, multi nou veniti habar nu au , si nu e vina lor, ci a celor care organizeaza si administreaza pagina (adica administrezi o pagina de FB dar aici ti se falfaie) ca nu fac trimitere la regulament.

Lucrurile s-au schimbat, unii pot publica retete, altii mai vechi nu, adminul nu e de gasit sa rezolve situatiile asa ca ne resemnam :(, plecam de tot, fugim pe alte site-uri, ca e mai simplu asa. De asta multi utilizatori cu vechime, care si-au dedicat foarte mult timp personal acestui site si au contribuit la aceasta mare carte de bucate cu retete frumoase, cu poze pe masura, s-au lasat pagubasi. Incet, incet, ne pierdem aparteneneta si nimeni nu face nimic sa stopeze fenomenul! Cred ca inca se mai merge pe ideea perimata "nu-ti convine, du-te"! sau "ce-a fost, a fost!"!
MIKI

Înapoi la “Zona libera”