Bloody Mary

Cunoasteti retete de bauturi, de cocktail-uri sau alte amestecuri care garanteaza succesul unei petreceri? Postati-le aici pentru cei mai putin cunoscatori, dar la fel de petrecareti.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

adi
RC Admin
RC Admin

Mesajde adi » 10/11/2008 12:24

Ar trebui sa iti revizuiesti modul in care te adresezi. Nu stiu daca a fost ceva jignitor sau nelalocul lui in mesajele private trimise pentru a clarifica acest lucru - de asemenea nu e nevoie sa scrii acelasi lucru in mai multe zone - asa ca ti-am lasat doar aici raspunsul tau.

Faptul ca suntem atenti la eventualele incalcari de copyright este pentru ca nu cred ca sunt membri ai site-ului care ar aprecia sa le fie postate pozele lor pe alte site-uri fara acordul lor.

In al doilea PM ti-am explicat clar ca am gasit pozele pe alte site-uri (nu inseamna ca nu esti autoarea lor) si ca daca doresti sa le folosesti sa imi trimiti te rog originalele sau sa ne arati prin alta modalitate ca iti apartin dupa care vei avea si public scuzele noastre.

looqpool
Incepator

Mesajde looqpool » 02/10/2009 07:32

Bloody Mary s-a compus in Paris, in Barul lui Henry.

:blushing:
Bye, bye BB

tsilly
Incepator

Mesajde tsilly » 23/02/2010 04:33

sunt curioasa ce gust are ! :wink:

tech20
Incepator

Mesajde tech20 » 27/07/2010 06:42

Ingrediente:

- 50 ml vodka
- suc de rosii
- sare
- piper
- sos Tabasco
- sos Worcestershire
- suc de lamaie

Pahar: Highball

Mod de preparare: Turnati vodka peste gheata intr-un pahar, umpleti cu suc de rosii, adaugati sucul de la un sfert de lamaie, sare si piper dupa gust, cateva picaturi de sos Worchester si aproximativ doua picaturi de sos Tabasco. Amestecati bine si serviti.

Înapoi la “Bauturi”