Biscuiti cu chimen

Bucataria este o enigma pentru voi, dar sunt totusi cateva mancaruri care va reusesc neconditionat? Sau sunteti expert(a) in ale bucatariei, dar timpul va forteaza sa va limitati la mancaruri gatite usor si rapid? Veniti in ajutorul celor ca voi prezentand aici reusitele voastre rapide.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

lucia_bp
campion la gatit
campion  la gatit

Mesajde lucia_bp » 25/02/2015 01:35

crista scrie:Si eu vreauuu pastrati si pt mine citiva .....lucia numai bunatati faci mmmm. Vreau sa ii fac si eu dar cu untura in loc de unt...aici e tara purceilor si untura e buna, curata si pe toate rafturile :lol: :lol:

Mi-ar place sa stiu si eu cata untura ar trebui pusa...ca am la untura, de nu mai stiu ce sa fac cu ea...Nu am gasit echivalentul in grame untura, in locul gramajului de unt...Am facut incercari, dar nu sunt multumita de rezultat.
Ai o astfel de informatie :?:

:hug: :hug: :hug:
"Un gram de practica valoreaza cat o tona de teorie.
Iar un graunte de imaginatie face mai mult decat un car de practica"
-Legea lui Bookev-

lucia_bp
campion la gatit
campion  la gatit

Mesajde lucia_bp » 26/02/2015 08:01

yafa scrie:Waouuu, chiar sunt minunati! Deobicei fac biscuiti cu piper in forma dulce, sarati nu am incercat. Trebuie sa fie o explozie de arome.

:hug: :flower: :flower: :flower:

Da, sunt tare buni :buuun: O sa-i mai fac :peace:

-Legea lui Bookev-

lucia_bp
campion la gatit
campion  la gatit

Mesajde lucia_bp » 27/02/2015 08:53

pupi scrie:Acuma te pui si tu la postari din astea??? Vine postul, bate la usa...am pus reteta in folderul special de mancaruri....o fac neaparat....iubesc chimenul si rosmarinul...simt aroma ...salivez...ma omori...incet , incet :hug: :hug: :pup: :pup:

:D ...stiam ca iubesti aceste condimente :peace: ...Astept sa le faci.

-Legea lui Bookev-

Înapoi la “Usor de gatit”