Aperitiv cu mamaliguta si hribi

Ati renuntat la carne, iar retetele vegetariene pe care le cunoasteti sunt cu mult mai gustoase decat cele cu carne? Aici va puteti Împartasi cunostintele in materie de mâncaruri vegetariene si puteti sublinia meritele acestui tip de alimentatie.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 02/04/2013 02:50

yaya6 scrie:buna idee pentru familia mea,mai ales pt teodor care adora mamaliga,o sa ma joc cu ingredientele,faina prezentarea simpla si de efect :master:

Ideile nu se termina niciodata in privinta acestui aperitiv iar tu esti priceputa si ai multa imaginatie in bucatarie. Sunt sigura ca vei pregati aperitive frumoase si delicioase, pe gustul micutilor tai.

Iti multumesc. :hug: :pup: :flower:

cla
Bucatar

Mesajde cla » 03/04/2013 02:50

antoniah scrie:
Te inscriu in lista cu pachetele :hug: (trimit deja pachetele virtuale pentru cateva fete iar de astazi si pentru tine). Iti multumesc. :hug: :pup: :flower:

Ok, multumesc. Primesc cu mare drag. :hug: :hug: :hug:

E bine ca ai experienta in trimiterea pachetelor peste mari si tari. Sunt sanse sa ajunga si al meu asa. :)

:flower: :flower: :flower:

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 03/04/2013 05:27

cla scrie:
antoniah scrie:
Te inscriu in lista cu pachetele :hug: (trimit deja pachetele virtuale pentru cateva fete iar de astazi si pentru tine). Iti multumesc. :hug: :pup: :flower:

Ok, multumesc. Primesc cu mare drag. :hug: :hug: :hug:

E bine ca ai experienta in trimiterea pachetelor peste mari si tari. Sunt sanse sa ajunga si al meu asa. :)

:flower: :flower: :flower:

:hug: :hug: :hug:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 04/04/2013 10:05

Antonia ai facut aici ceva de vis....iubesc mamaliga, sant mamaligara innascuta =)) ( cand eram copil nu puteam nici sa ma uit spre mamaliga,,,acuma o mananc si la dejun si la pranz si la cina =)) )....imi place si mie sa o pregatesc in bucatele mai mici si sa le prajesc pe gratar....cu ciuperci , vai de mine cat e de bun....mai pun si cascaval deaspura cand am :buuun: :buuun: :buuun: :master: :master: =D> =D> :hug: :hug: :pup:

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 05/04/2013 04:10

pupi scrie:Antonia ai facut aici ceva de vis....iubesc mamaliga, sant mamaligara innascuta =)) ( cand eram copil nu puteam nici sa ma uit spre mamaliga,,,acuma o mananc si la dejun si la pranz si la cina =)) )....imi place si mie sa o pregatesc in bucatele mai mici si sa le prajesc pe gratar....cu ciuperci , vai de mine cat e de bun....mai pun si cascaval deaspura cand am :buuun: :buuun: :buuun: :master: :master: =D> =D> :hug: :hug: :pup:

Pupi draga mea, imi place si mie mamaliguta pe gratar cu ciuperci (adaug cam tot ce imi place si imi vine in minte in clipa aceea). Forma aceea cu care am taiat mamaliguta am cumparat-o (in mod special) pentru scones dar cum inca fug de ele :? a ajuns sa taie mamaliguta. =))

Te pup si iti multumesc. Mi-a fost dor de tine. :hug: :pup: :flower:

beccas
Bucatar in devenire

Mesajde beccas » 20/04/2013 12:46

Antonia, sa sti ca si mie imi place sa folosesc mamaliga astfel. Poate fi usor diversificata si perfecta atat pentru un aperitiv cat si un meniu principal. Imi plac ingredientele si combinatia facute, maiales ca e cu hribi :vis:. Trebuie incercata, astept sa imi soseasca pungulita cu chipotle. :vis: . Pe lista, mersi mult :hug:

antoniah
Expert in arta culinara

Mesajde antoniah » 20/04/2013 03:24

beccas scrie:Antonia, sa sti ca si mie imi place sa folosesc mamaliga astfel. Poate fi usor diversificata si perfecta atat pentru un aperitiv cat si un meniu principal. Imi plac ingredientele si combinatia facute, maiales ca e cu hribi :vis:. Trebuie incercata, astept sa imi soseasca pungulita cu chipotle. :vis: . Pe lista, mersi mult :hug:

Iti multumesc Becca. Imi place si mie mamaliguta. O zi frumoasa iti doresc si mult spor in tot ceea ce faci! :hug: :pup: :flower:

Înapoi la “Bucatarie vegetariana”