Angajam urgent Bucatar Franta

Daca reprezinti o firma (restaurant, club, pensiune, etc.) care cauta personal care are legatura cu domeniul culinar puteti sa postati ofertele dumneavoastra in acest forum.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, andrei, octavian, Moderatori

rtinew
Incepator

Angajam urgent Bucatar Franta

Mesajde rtinew » 25/07/2011 02:52

Angajam urgent Bucatar pentru Corsica, Franta. Cautam persoana cu experienta si cu bune cunostinte de limba franceza, cu posibilitate de plecare imediata.

Beneficii:
- salariu: 1000 euro
- cheltuieli deplasare asigurate;
- cazare, masa asigurate;
- asigurare medicala.

Asteptam CV-urile dumneavoastra la adresa rti.internationalnew@gmail.com

Ne puteti contacta la 0751030612.

black_sweet_crush
Bucatar

Mesajde black_sweet_crush » 25/07/2011 02:58

1000 de euro doar? cam atat are un bucatar si in Ro...bucatarii sunt, in general, printre cei mai bine platiti. Aici la mine au 2000 cel putin si nu la restaurant de fitze, ci la un simplu pub...

thea
Bucatar de elita

Mesajde thea » 25/07/2011 07:29

:P
unde mai pui faptul ca poate duce acasa meniul zilnic :P

black_sweet_crush
Bucatar

Mesajde black_sweet_crush » 20/09/2011 07:12

Thea, nu ma da de gol. dar e adevarat, la noi pe frigider chiar trona insusi Meniul acelui pub. acum e istorie ca s-a mutat bucatarul =))

adi
RC Admin
RC Admin

Mesajde adi » 20/09/2011 07:53

black_sweet_crush scrie:1000 de euro doar? cam atat are un bucatar si in Ro...bucatarii sunt, in general, printre cei mai bine platiti. Aici la mine au 2000 cel putin si nu la restaurant de fitze, ci la un simplu pub...

Ce mai caut eu in Romania? :P :lol:

black_sweet_crush
Bucatar

Mesajde black_sweet_crush » 21/09/2011 11:19

Adi, ai auzit ca ni s-a mutat bucatarul, avem o camera libera (care momentan e plina de mingi si biciclete/triciclete si alte trotinete =)) ). pe bune, 1000 de euro in Franta e batalie de joc. Toti angajatorii romani din alte tari au impresia ca daca iti dau un salariu un pic mai mare ca in Ro, esti super-happy, ca asaca nu castigi atatia bani. Dar nu dau 3 lei ca traiul e mai scump pe-acolo, decat acasa. A sa am avut noi aici la firma un kk de manager roman si le-a bagat in cap sefilor (irlandezi) ca romanii castiga putin tare in Romania si ca 300 de euro pe saptamana e arhi-suficient sa ne dea. Si de-atunci s-au injumatatit salariile, din cauza unui ROMAN. Aici lucreaza numai romani, doar la office sunt irlandezi...si eu printre ei.Si pe mine ma plateste prost la programul si munca pe care o fac, din cauza tiganilor care ne-au facut de ras peste tot, ei ne-au ingenungheat imaginea si demnitatea si daca m-ar fi facut mama mai desteapta mi-as fi dedicat toata viata sa descopar un virus care sa atace numai natia asta care ne face de ras.. Chiar ieri a venit un client irlandez si seful meu ii arata poze de la un fel de muzeul satului (app, foarte inapoiati, cu case in pamant, etc.), printre poze fiind si tiganii lor (travelers, tot asa, la muzeu) si clientul cica :''astia sunt veniti din Romania''. S-a schimbat la fata cand si-a dat seama ca eram si eu acolo.Am mai spus odata aici pe site, cand ne-am angajat in firma asta acum 4 ani, seful ne-a intrebat (pe mine si pe Leo, ca lucram amandoi aici) :''dar voi de ce munciti?ca tiganii nu muncesc, ei fura si cersesc''...

Înapoi la “Angajez bucatar / ospatar / etc.”